Požari: Ávila
Ávila, Španjolska: 29 požara sa stranicom ušlo je u 65 od njezinih 248 općina od 2016., s 83.816 hektara izgorjelih unutar županije. Najveći je bio požar Burgohondo u srpanj 2026, s 39.088 hektara unutar županije. Opasnost od požara danas: niska (FWI 9).
Zapis imaju samo požari od 100 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
- izgorjelih hektara
- 83.816ha
- Od 2016.
- Županije
- 10%
- 8.052 km²
- požara
- 29
- Od 2016.
- općina s vatrom
- 65
- od 248
- Najveći požar
- 39.088ha
- Burgohondo · srpanj 2026
- Stanovnici
- 155.812
- 537,9 ha izgorjelo na tisuću stanovnika
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI u središtu županije, iz prognoze Open-Meteo- pon 2 Niska 16° · 19 % · 21 km/h
- uto 3 Niska 6° · 49 % · 32 km/h
- sri 4 Niska 9° · 35 % · 23 km/h
- čet 5 Niska 10° · 32 % · 16 km/h
- pet 6 Niska 12° · 35 % · 18 km/h
- sub 7 Vrlo niska 14° · 51 % · 34 km/h
- ned 8 Vrlo niska 9° · 92 % · 53 km/h
- pon 9 Vrlo niska 10° · 95 % · 77 km/h
Kliknite na opseg da vidite koji je požar
Općine koje su najviše gorjele
- Cebreros 3.345 stan. 8.711 ha · 63 %
- Sotalbo 234 stan. 7.578 ha · 84 %
- El Barraco 2.086 stan. 5.762 ha · 37 %
- El Tiemblo 4.582 stan. 5.646 ha · 75 %
- Navaluenga 2.135 stan. 4.967 ha · 67 %
- Piedralaves 2.183 stan. 4.673 ha · 85 %
- Riofrío 188 stan. 3.715 ha · 57 %
- La Adrada 2.853 stan. 3.452 ha · 59 %
- Casavieja 1.362 stan. 3.424 ha · 87 %
- El Hoyo de Pinares 2.179 stan. 2.805 ha · 35 %
- Solosancho 750 stan. 2.722 ha · 52 %
- San Juan del Molinillo 238 stan. 2.720 ha · 76 %
Što gori u županiji
- Makija32 %
- Ostala prirodna područja16 %
- Mješovite šume16 %
- Crnogorične šume14 %
- Poljoprivredna područja7,7 %
- Listopadne šume6,9 %
- Šikare i prijelazna vegetacija6,6 %
- Izgrađena područja0,6 %
Općine koje gore iznova i iznova
Općine s dva ili više požara većih od 100 ha od 2016.
- 4×El Barraco5.762 ha
- 4×San Juan de la Nava2.132 ha
- 3×Cebreros8.711 ha
- 3×El Hoyo de Pinares2.805 ha
- 3×Burgohondo2.163 ha
- 2×El Tiemblo5.646 ha
- 2×Navaluenga4.967 ha
- 2×La Adrada3.452 ha
Najveći zabilježeni požari
- 39.088 haBurgohondo El Barracosrpanj 2026 · 19 dana od ukupno 63.974 ha
- 23.099 haNavalacruzkolovoz 2021 · 7 dana
- 4.466 haCebrerossrpanj 2022 · 8 dana
- 2.946 haÁvilakolovoz 2025 · 2 dana
- 2.235 haMombeltránsrpanj 2025 · 3 dana
- 1.616 haNavaluengasrpanj 2025 · 4 dana
- 1.533 haSanta Cruz del Vallekolovoz 2022 · 4 dana
- 1.495 haGavilaneslipanj 2019 · 4 dana
Hektari unutar županije; požar je mogao spaliti više izvan nje.
Godinu po godinu
| Godina | požara | izgorjelih hektara | Najveći u godini |
|---|---|---|---|
| 2026 | 1 | 39.088 | Burgohondo 39.088 ha |
| 2025 | 4 | 7.589 | Ávila 2.946 ha |
| 2024 | 1 | 110 | Cabizuela 110 ha |
| 2023 | 2 | 321 | Guisando 179 ha |
| 2022 | 5 | 6.754 | Cebreros 4.466 ha |
| 2021 | 3 | 24.084 | Navalacruz 23.099 ha |
| 2019 | 8 | 2.833 | Gavilanes 1.495 ha |
| 2017 | 5 | 3.038 | Medinilla 990 ha |
Svi požari: Ávila · 29
Od najnovijeg do najstarijeg. Brojka je površina unutar županije; ako je požar spalio više izvan nje, navodi se ukupno.
- 39.088 haBurgohondo El Barracosrpanj 2026 · 19 dana od ukupno 63.974 ha
- 2.946 haÁvilakolovoz 2025 · 2 dana
- 792 haLas Navas del Marquéskolovoz 2025 · 2 dana
- 2.235 haMombeltránsrpanj 2025 · 3 dana
- 1.616 haNavaluengasrpanj 2025 · 4 dana
- 110 haCabizuelakolovoz 2024 · 1 dan
- 142 haSantiago del Tormessrpanj 2023 · 2 dana
- 179 haGuisandosiječanj 2023 · 1 dan
- 1.533 haSanta Cruz del Vallekolovoz 2022 · 4 dana
- 110 haCollado del Mirónsrpanj 2022 · 2 dana
- 506 haSan Juan de la Navasrpanj 2022 · 2 dana
- 4.466 haCebrerossrpanj 2022 · 8 dana
- 139 haVillarejo del Vallesrpanj 2022 · 2 dana
- 23.099 haNavalacruzkolovoz 2021 · 7 dana
- 221 haCandeledakolovoz 2021 · 2 dana
- 764 haCebreroskolovoz 2021 · 4 dana
- 155 haCandeledakolovoz 2019 · 1 dan
- 227 haNavalacruzkolovoz 2019 · 2 dana
- 248 haArenas de San Pedrosrpanj 2019 · 1 dan
- 190 haManjabálago y Ortigosa de Rioalmarsrpanj 2019 · 1 dan
- 164 haSotillo de la Adradasrpanj 2019 · 2 dana
- 1.495 haGavilaneslipanj 2019 · 4 dana
- 221 haEl Hoyo de Pinareslipanj 2019 · 2 dana
- 133 haVillafranca de la Sierraveljača 2019 · 1 dan
- 978 haHoyocaserokolovoz 2017 · 2 dana
- 305 haMedinilla24. kolovoza 2017. · 1 dan
- 990 haMedinilla24. kolovoza 2017. · 3 dana od ukupno 1.948 ha
- 653 haSan Martín del Pimpollarkolovoz 2017 · 2 dana
- 112 haEl Hornillolipanj 2017 · 2 dana
Odakle su ovi podaci
Opsezi dolaze iz EFFIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), a granice općine iz geoBoundaries/El Instituto Nacional de Estadstica (National Institute of Statistics (INE) Data License). Površinu po općini izračunava WorldFires ukrštanjem oboje. Prognoza je iz Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.