Natuurbranden in Ávila
Ávila, Spanje: sinds 2016 zijn 29 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 65 van de 248 gemeenten, met 83.816 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Burgohondo in juli 2026, met 39.088 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: laag (FWI 7).
Alleen branden van 100 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 83.816ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 10%
- 8.052 km²
- branden
- 29
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 65
- van 248
- Grootste brand
- 39.088ha
- Burgohondo · juli 2026
- Inwoners
- 155.812
- 537,9 ha verbrand per duizend inwoners
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- vr 23 Zeer laag 12° · 44 % · 40 km/h
- za 24 Laag 16° · 18 % · 31 km/h
- zo 25 Laag 18° · 28 % · 28 km/h
- ma 26 Laag 20° · 28 % · 27 km/h
- di 27 Laag 17° · 33 % · 22 km/h
- wo 28 Laag 17° · 28 % · 31 km/h
- do 29 Laag 16° · 44 % · 19 km/h
- vr 30 Laag 17° · 26 % · 27 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- Cebreros 3.345 inwoners 8.711 ha · 63 %
- Sotalbo 234 inwoners 7.578 ha · 84 %
- El Barraco 2.086 inwoners 5.762 ha · 37 %
- El Tiemblo 4.582 inwoners 5.646 ha · 75 %
- Navaluenga 2.135 inwoners 4.967 ha · 67 %
- Piedralaves 2.183 inwoners 4.673 ha · 85 %
- Riofrío 188 inwoners 3.715 ha · 57 %
- La Adrada 2.853 inwoners 3.452 ha · 59 %
- Casavieja 1.362 inwoners 3.424 ha · 87 %
- El Hoyo de Pinares 2.179 inwoners 2.805 ha · 35 %
- Solosancho 750 inwoners 2.722 ha · 52 %
- San Juan del Molinillo 238 inwoners 2.720 ha · 76 %
Wat er in de regio brandt
- Sclerofiel struikgewas32 %
- Overig natuurlijk terrein16 %
- Gemengd bos16 %
- Naaldbos14 %
- Landbouwgrond7,7 %
- Loofbos6,9 %
- Struikgewas en overgangsbos6,6 %
- Bebouwd gebied0,6 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer branden van meer dan 100 ha sinds 2016.
- 4×El Barraco5.762 ha
- 4×San Juan de la Nava2.132 ha
- 3×Cebreros8.711 ha
- 3×El Hoyo de Pinares2.805 ha
- 3×Burgohondo2.163 ha
- 2×El Tiemblo5.646 ha
- 2×Navaluenga4.967 ha
- 2×La Adrada3.452 ha
De grootste geregistreerde branden
- 39.088 haBurgohondo El Barracojuli 2026 · 19 dagen van 63.974 ha in totaal
- 23.099 haNavalacruzaugustus 2021 · 7 dagen
- 4.466 haCebrerosjuli 2022 · 8 dagen
- 2.946 haÁvilaaugustus 2025 · 2 dagen
- 2.235 haMombeltránjuli 2025 · 3 dagen
- 1.616 haNavaluengajuli 2025 · 4 dagen
- 1.533 haSanta Cruz del Valleaugustus 2022 · 4 dagen
- 1.495 haGavilanesjuni 2019 · 4 dagen
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2026 | 1 | 39.088 | Burgohondo 39.088 ha |
| 2025 | 4 | 7.589 | Ávila 2.946 ha |
| 2024 | 1 | 110 | Cabizuela 110 ha |
| 2023 | 2 | 321 | Guisando 179 ha |
| 2022 | 5 | 6.754 | Cebreros 4.466 ha |
| 2021 | 3 | 24.084 | Navalacruz 23.099 ha |
| 2019 | 8 | 2.833 | Gavilanes 1.495 ha |
| 2017 | 5 | 3.038 | Medinilla 990 ha |
Alle branden in Ávila · 29
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 39.088 haBurgohondo El Barracojuli 2026 · 19 dagen van 63.974 ha in totaal
- 2.946 haÁvilaaugustus 2025 · 2 dagen
- 792 haLas Navas del Marquésaugustus 2025 · 2 dagen
- 2.235 haMombeltránjuli 2025 · 3 dagen
- 1.616 haNavaluengajuli 2025 · 4 dagen
- 110 haCabizuelaaugustus 2024 · 1 dag
- 142 haSantiago del Tormesjuli 2023 · 2 dagen
- 179 haGuisandojanuari 2023 · 1 dag
- 1.533 haSanta Cruz del Valleaugustus 2022 · 4 dagen
- 110 haCollado del Mirónjuli 2022 · 2 dagen
- 506 haSan Juan de la Navajuli 2022 · 2 dagen
- 4.466 haCebrerosjuli 2022 · 8 dagen
- 139 haVillarejo del Vallejuli 2022 · 2 dagen
- 23.099 haNavalacruzaugustus 2021 · 7 dagen
- 221 haCandeledaaugustus 2021 · 2 dagen
- 764 haCebrerosaugustus 2021 · 4 dagen
- 155 haCandeledaaugustus 2019 · 1 dag
- 227 haNavalacruzaugustus 2019 · 2 dagen
- 248 haArenas de San Pedrojuli 2019 · 1 dag
- 190 haManjabálago y Ortigosa de Rioalmarjuli 2019 · 1 dag
- 164 haSotillo de la Adradajuli 2019 · 2 dagen
- 1.495 haGavilanesjuni 2019 · 4 dagen
- 221 haEl Hoyo de Pinaresjuni 2019 · 2 dagen
- 133 haVillafranca de la Sierrafebruari 2019 · 1 dag
- 978 haHoyocaseroaugustus 2017 · 2 dagen
- 305 haMedinilla24 augustus 2017 · 1 dag
- 990 haMedinilla24 augustus 2017 · 3 dagen van 1.948 ha in totaal
- 653 haSan Martín del Pimpollaraugustus 2017 · 2 dagen
- 112 haEl Hornillojuni 2017 · 2 dagen
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van EFFIS (Copernicus, CC BY 4.0) en de gemeentegrenzen van geoBoundaries/El Instituto Nacional de Estadstica (National Institute of Statistics (INE) Data License). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.