Natuurbranden in Madrid
Madrid, Spanje: sinds 2016 zijn 17 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 34 van de 181 gemeenten, met 34.861 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Burgohondo in juli 2026, met 23.696 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: laag (FWI 10).
Alleen branden van 100 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 34.861ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 4,3%
- 8.035 km²
- branden
- 17
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 34
- van 181
- Grootste brand
- 23.696ha
- Burgohondo · juli 2026
- Inwoners
- 6.823.817
- 5,1 ha verbrand per duizend inwoners
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- vr 23 Laag 20° · 26 % · 26 km/h
- za 24 Laag 19° · 28 % · 27 km/h
- zo 25 Laag 22° · 29 % · 21 km/h
- ma 26 Laag 23° · 27 % · 18 km/h
- di 27 Matig 23° · 23 % · 24 km/h
- wo 28 Matig 22° · 31 % · 23 km/h
- do 29 Laag 22° · 43 % · 20 km/h
- vr 30 Laag 23° · 30 % · 15 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- San Martín de Valdeiglesias 9.324 inwoners 7.649 ha · 66 %
- Navas del Rey 3.420 inwoners 4.536 ha · 90 %
- Robledo de Chavela 4.818 inwoners 3.813 ha · 40 %
- Villa del Prado 7.743 inwoners 3.662 ha · 47 %
- Cadalso de los Vidrios 3.372 inwoners 2.065 ha · 43 %
- Colmenar del Arroyo 1.720 ha · 35 %
- Fresnedillas de la Oliva 1.883 inwoners 1.251 ha · 44 %
- Madrid 3.506.730 inwoners 1.216 ha · 2,0 %
- Villamanta 2.899 inwoners 980 ha · 16 %
- Navalcarnero 33.331 inwoners 793 ha · 7,8 %
- Tres Cantos 54.592 inwoners 754 ha · 20 %
- Loeches 9.261 inwoners 739 ha · 17 %
Wat er in de regio brandt
- Gemengd bos22 %
- Sclerofiel struikgewas20 %
- Naaldbos17 %
- Landbouwgrond13 %
- Overig natuurlijk terrein11 %
- Loofbos10 %
- Struikgewas en overgangsbos5,7 %
- Bebouwd gebied1,0 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer branden van meer dan 100 ha sinds 2016.
- 3×Aranjuez684 ha
- 2×Robledo de Chavela3.813 ha
- 2×Villa del Prado3.662 ha
- 2×Cadalso de los Vidrios2.065 ha
- 2×Tres Cantos754 ha
- 2×Aldea del Fresno658 ha
- 2×Colmenar Viejo486 ha
- 2×Rascafría160 ha
De grootste geregistreerde branden
- 23.696 haBurgohondo El Barracojuli 2026 · 19 dagen van 63.974 ha in totaal
- 2.359 haCadalso de los Vidriosjuni 2019 · 3 dagen van 3.157 ha in totaal
- 2.041 haTres Cantosaugustus 2025 · 1 dag
- 1.773 haMéntridajuli 2025 · 2 dagen van 3.247 ha in totaal
- 1.114 haRobledo de Chavelaaugustus 2020 · 2 dagen
- 862 haPuentes Viejasjuli 2026 · 2 dagen
- 757 haLoechesjuli 2024 · 1 dag
- 535 haColmenar Viejoaugustus 2024 · 2 dagen
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2026 | 3 | 24.855 | Burgohondo 23.696 ha |
| 2025 | 4 | 4.201 | Tres Cantos 2.041 ha |
| 2024 | 3 | 1.499 | Loeches 757 ha |
| 2022 | 1 | 264 | Aranjuez 264 ha |
| 2020 | 1 | 1.114 | Robledo de Chavela 1.114 ha |
| 2019 | 4 | 2.772 | Cadalso de los Vidrios 2.359 ha |
| 2016 | 1 | 156 | Aranjuez 156 ha |
Alle branden in Madrid · 17
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 297 haAldea del Fresnoaugustus 2026 · 1 dag
- 23.696 haBurgohondo El Barracojuli 2026 · 19 dagen van 63.974 ha in totaal
- 862 haPuentes Viejasjuli 2026 · 2 dagen
- 2.041 haTres Cantosaugustus 2025 · 1 dag
- 264 haAranjuezaugustus 2025 · 1 dag
- 1.773 haMéntridajuli 2025 · 2 dagen van 3.247 ha in totaal
- 123 haVilla del Pradojuni 2025 · 1 dag
- 535 haColmenar Viejoaugustus 2024 · 2 dagen
- 207 haPedrezuelaaugustus 2024 · 1 dag
- 757 haLoechesjuli 2024 · 1 dag
- 264 haAranjuezjuli 2022 · 4 dagen
- 1.114 haRobledo de Chavelaaugustus 2020 · 2 dagen
- 222 haRascafríaaugustus 2019 · 3 dagen
- 6 haReal Sitio de San Ildefonsoaugustus 2019 · 2 dagen van 393 ha in totaal
- 184 haEl Berruecojuli 2019 · 1 dag
- 2.359 haCadalso de los Vidriosjuni 2019 · 3 dagen van 3.157 ha in totaal
- 156 haAranjuezjuni 2016 · 1 dag
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van EFFIS (Copernicus, CC BY 4.0) en de gemeentegrenzen van geoBoundaries/El Instituto Nacional de Estadstica (National Institute of Statistics (INE) Data License). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.