Požari: Madrid
Madrid, Španjolska: 17 požara sa stranicom ušlo je u 34 od njezinih 181 općina od 2016., s 34.861 hektara izgorjelih unutar županije. Najveći je bio požar Burgohondo u srpanj 2026, s 23.696 hektara unutar županije. Opasnost od požara danas: niska (FWI 11).
Zapis imaju samo požari od 100 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
- izgorjelih hektara
- 34.861ha
- Od 2016.
- Županije
- 4,3%
- 8.035 km²
- požara
- 17
- Od 2016.
- općina s vatrom
- 34
- od 181
- Najveći požar
- 23.696ha
- Burgohondo · srpanj 2026
- Stanovnici
- 6.823.817
- 5,1 ha izgorjelo na tisuću stanovnika
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI u središtu županije, iz prognoze Open-Meteo- pet 30 Niska 22° · 35 % · 16 km/h
- sub 31 Niska 20° · 43 % · 17 km/h
- ned 1 Niska 19° · 49 % · 21 km/h
- pon 2 Umjerena 19° · 25 % · 25 km/h
- uto 3 Umjerena 15° · 32 % · 36 km/h
- sri 4 Umjerena 14° · 45 % · 39 km/h
- čet 5 Niska 15° · 50 % · 27 km/h
- pet 6 Umjerena 14° · 40 % · 36 km/h
Kliknite na opseg da vidite koji je požar
Općine koje su najviše gorjele
- San Martín de Valdeiglesias 9.324 stan. 7.649 ha · 66 %
- Navas del Rey 3.420 stan. 4.536 ha · 90 %
- Robledo de Chavela 4.818 stan. 3.813 ha · 40 %
- Villa del Prado 7.743 stan. 3.662 ha · 47 %
- Cadalso de los Vidrios 3.372 stan. 2.065 ha · 43 %
- Colmenar del Arroyo 1.720 ha · 35 %
- Fresnedillas de la Oliva 1.883 stan. 1.251 ha · 44 %
- Madrid 3.506.730 stan. 1.216 ha · 2,0 %
- Villamanta 2.899 stan. 980 ha · 16 %
- Navalcarnero 33.331 stan. 793 ha · 7,8 %
- Tres Cantos 54.592 stan. 754 ha · 20 %
- Loeches 9.261 stan. 739 ha · 17 %
Što gori u županiji
- Mješovite šume22 %
- Makija20 %
- Crnogorične šume17 %
- Poljoprivredna područja13 %
- Ostala prirodna područja11 %
- Listopadne šume10 %
- Šikare i prijelazna vegetacija5,7 %
- Izgrađena područja1,0 %
Općine koje gore iznova i iznova
Općine s dva ili više požara većih od 100 ha od 2016.
- 3×Aranjuez684 ha
- 2×Robledo de Chavela3.813 ha
- 2×Villa del Prado3.662 ha
- 2×Cadalso de los Vidrios2.065 ha
- 2×Tres Cantos754 ha
- 2×Aldea del Fresno658 ha
- 2×Colmenar Viejo486 ha
- 2×Rascafría160 ha
Najveći zabilježeni požari
- 23.696 haBurgohondo El Barracosrpanj 2026 · 19 dana od ukupno 63.974 ha
- 2.359 haCadalso de los Vidrioslipanj 2019 · 3 dana od ukupno 3.157 ha
- 2.041 haTres Cantoskolovoz 2025 · 1 dan
- 1.773 haMéntridasrpanj 2025 · 2 dana od ukupno 3.247 ha
- 1.114 haRobledo de Chavelakolovoz 2020 · 2 dana
- 862 haPuentes Viejassrpanj 2026 · 2 dana
- 757 haLoechessrpanj 2024 · 1 dan
- 535 haColmenar Viejokolovoz 2024 · 2 dana
Hektari unutar županije; požar je mogao spaliti više izvan nje.
Godinu po godinu
| Godina | požara | izgorjelih hektara | Najveći u godini |
|---|---|---|---|
| 2026 | 3 | 24.855 | Burgohondo 23.696 ha |
| 2025 | 4 | 4.201 | Tres Cantos 2.041 ha |
| 2024 | 3 | 1.499 | Loeches 757 ha |
| 2022 | 1 | 264 | Aranjuez 264 ha |
| 2020 | 1 | 1.114 | Robledo de Chavela 1.114 ha |
| 2019 | 4 | 2.772 | Cadalso de los Vidrios 2.359 ha |
| 2016 | 1 | 156 | Aranjuez 156 ha |
Svi požari: Madrid · 17
Od najnovijeg do najstarijeg. Brojka je površina unutar županije; ako je požar spalio više izvan nje, navodi se ukupno.
- 297 haAldea del Fresnokolovoz 2026 · 1 dan
- 23.696 haBurgohondo El Barracosrpanj 2026 · 19 dana od ukupno 63.974 ha
- 862 haPuentes Viejassrpanj 2026 · 2 dana
- 2.041 haTres Cantoskolovoz 2025 · 1 dan
- 264 haAranjuezkolovoz 2025 · 1 dan
- 1.773 haMéntridasrpanj 2025 · 2 dana od ukupno 3.247 ha
- 123 haVilla del Pradolipanj 2025 · 1 dan
- 535 haColmenar Viejokolovoz 2024 · 2 dana
- 207 haPedrezuelakolovoz 2024 · 1 dan
- 757 haLoechessrpanj 2024 · 1 dan
- 264 haAranjuezsrpanj 2022 · 4 dana
- 1.114 haRobledo de Chavelakolovoz 2020 · 2 dana
- 222 haRascafríakolovoz 2019 · 3 dana
- 6 haReal Sitio de San Ildefonsokolovoz 2019 · 2 dana od ukupno 393 ha
- 184 haEl Berruecosrpanj 2019 · 1 dan
- 2.359 haCadalso de los Vidrioslipanj 2019 · 3 dana od ukupno 3.157 ha
- 156 haAranjuezlipanj 2016 · 1 dan
Odakle su ovi podaci
Opsezi dolaze iz EFFIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), a granice općine iz geoBoundaries/El Instituto Nacional de Estadstica (National Institute of Statistics (INE) Data License). Površinu po općini izračunava WorldFires ukrštanjem oboje. Prognoza je iz Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.