Natuurbranden in Huelva
Huelva, Spanje: sinds 2016 zijn 38 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 42 van de 79 gemeenten, met 89.249 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Niebla in augustus 2026, met 37.593 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: matig (FWI 18).
Alleen branden van 100 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 89.249ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 8,8%
- 10.157 km²
- branden
- 38
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 42
- van 79
- Grootste brand
- 37.593ha
- Niebla · augustus 2026
- Inwoners
- 484.899
- 184,1 ha verbrand per duizend inwoners
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- vr 23 Matig 24° · 44 % · 28 km/h
- za 24 Matig 25° · 22 % · 23 km/h
- zo 25 Matig 25° · 23 % · 22 km/h
- ma 26 Hoog 27° · 19 % · 27 km/h
- di 27 Matig 24° · 39 % · 25 km/h
- wo 28 Matig 26° · 28 % · 23 km/h
- do 29 Matig 26° · 39 % · 28 km/h
- vr 30 Matig 27° · 38 % · 31 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- Almonaster la Real 1.759 inwoners 11.221 ha · 35 %
- Berrocal 283 inwoners 10.025 ha · 79 %
- Niebla 8.925 ha · 40 %
- Zalamea la Real 2.003 inwoners 7.788 ha · 33 %
- Escacena del Campo 2.327 inwoners 6.311 ha · 46 %
- Moguer 12.938 inwoners 6.118 ha · 30 %
- Paterna del Campo 3.382 inwoners 5.882 ha · 44 %
- Almonte 24.864 inwoners 5.059 ha · 5,9 %
- El Campillo 3.580 ha · 40 %
- Valverde del Camino 12.631 inwoners 3.180 ha · 15 %
- Gibraleón 13.261 inwoners 2.728 ha · 8,3 %
- Zufre 736 inwoners 2.583 ha · 7,6 %
Wat er in de regio brandt
- Struikgewas en overgangsbos46 %
- Loofbos15 %
- Sclerofiel struikgewas9,7 %
- Landbouwgrond9,6 %
- Naaldbos9,0 %
- Overig natuurlijk terrein8,6 %
- Gemengd bos1,5 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer branden van meer dan 100 ha sinds 2016.
- 5×Lucena del Puerto1.507 ha
- 4×Almonte5.059 ha
- 3×Zalamea la Real7.788 ha
- 3×Paterna del Campo5.882 ha
- 3×El Campillo3.580 ha
- 3×Gibraleón2.728 ha
- 3×Zufre2.583 ha
- 3×Villanueva de los Castillejos1.852 ha
De grootste geregistreerde branden
- 37.593 haNieblaaugustus 2026 · 1 dag van 43.702 ha in totaal
- 16.783 haAlmonaster la Realaugustus 2020 · 6 dagen
- 10.391 haMoguerjuni 2017 · 8 dagen
- 4.605 haVillanueva de los Castillejos8 juni 2026 · 1 dag
- 2.795 haLa Granada de Riotinto Zufreseptember 2017 · 3 dagen van 3.600 ha in totaal
- 1.747 haNervaaugustus 2018 · 3 dagen
- 1.723 haVillanueva de las Crucesjuli 2026 · 1 dag
- 1.653 haTriguerosjuni 2019 · 1 dag
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2026 | 12 | 47.369 | Niebla 37.593 ha |
| 2025 | 5 | 1.156 | Aroche 545 ha |
| 2023 | 1 | 431 | Bonares 431 ha |
| 2022 | 2 | 1.822 | Almonte 923 ha |
| 2021 | 2 | 1.050 | Villarrasa 818 ha |
| 2020 | 3 | 17.503 | Almonaster la Real 16.783 ha |
| 2019 | 3 | 3.189 | Trigueros 1.653 ha |
| 2018 | 2 | 2.047 | Nerva 1.747 ha |
| 2017 | 5 | 14.330 | Moguer 10.391 ha |
| 2016 | 3 | 352 | Beas 208 ha |
Alle branden in Huelva · 38
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 405 haAyamonteseptember 2026 · 1 dag
- 109 haVillanueva de los Castillejosseptember 2026 · 1 dag
- 334 haSanta Bárbara de Casaseptember 2026 · 1 dag
- 37.593 haNieblaaugustus 2026 · 1 dag van 43.702 ha in totaal
- 131 haLucena del Puertoaugustus 2026 · 1 dag
- 271 haAlosnojuli 2026 · 1 dag
- 1.723 haVillanueva de las Crucesjuli 2026 · 1 dag
- 185 haMoguerjuli 2026 · 1 dag
- 4.605 haVillanueva de los Castillejos8 juni 2026 · 1 dag
- 1.041 haVillanueva de los Castillejos5 juni 2026 · 1 dag van 2.076 ha in totaal
- 296 haGibraleónmei 2026 · 1 dag
- 675 haAlmontemei 2026 · 1 dag
- 32 haEl Castillo de las Guardasoktober 2025 · 1 dag van 141 ha in totaal
- 122 haPaterna del Camposeptember 2025 · 1 dag
- 171 haCalañasseptember 2025 · 2 dagen
- 545 haArocheaugustus 2025 · 3 dagen
- 286 haZalamea la Realjuni 2025 · 1 dag
- 431 haBonaresaugustus 2023 · 2 dagen
- 923 haAlmontejuli 2022 · 2 dagen
- 899 haRociana del Condadojuli 2022 · 2 dagen
- 232 haLucena del Puertoaugustus 2021 · 2 dagen
- 818 haVillarrasajuli 2021 · 2 dagen
- 16.783 haAlmonaster la Realaugustus 2020 · 6 dagen
- 325 haCumbres Mayoresjuli 2020 · 1 dag
- 395 haCabezas Rubiasjuni 2020 · 1 dag
- 1.432 haPaterna del Camposeptember 2019 · 1 dag
- 104 haEl Cerro de Andévalojuni 2019 · 1 dag
- 1.653 haTriguerosjuni 2019 · 1 dag
- 300 haAlmonaster la Realaugustus 2018 · 2 dagen
- 1.747 haNervaaugustus 2018 · 3 dagen
- 2.795 haLa Granada de Riotinto Zufreseptember 2017 · 3 dagen van 3.600 ha in totaal
- 263 haSanta Olalla del Calaaugustus 2017 · 2 dagen
- 779 haEl Campillojuli 2017 · 2 dagen
- 10.391 haMoguerjuni 2017 · 8 dagen
- 101 haVillablancajuni 2017 · 1 dag
- 25 haEl Castillo de las Guardasaugustus 2016 · 2 dagen van 1.677 ha in totaal
- 119 haNervaaugustus 2016 · 1 dag
- 208 haBeasmei 2016 · 1 dag
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van EFFIS (Copernicus, CC BY 4.0) en de gemeentegrenzen van geoBoundaries/El Instituto Nacional de Estadstica (National Institute of Statistics (INE) Data License). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).