Požari: Huelva
Huelva, Španjolska: 38 požara sa stranicom ušlo je u 42 od njezinih 79 općina od 2016., s 89.249 hektara izgorjelih unutar županije. Najveći je bio požar Niebla u kolovoz 2026, s 37.593 hektara unutar županije. Opasnost od požara danas: visoka (FWI 23).
Zapis imaju samo požari od 100 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
- izgorjelih hektara
- 89.249ha
- Od 2016.
- Županije
- 8,8%
- 10.157 km²
- požara
- 38
- Od 2016.
- općina s vatrom
- 42
- od 79
- Najveći požar
- 37.593ha
- Niebla · kolovoz 2026
- Stanovnici
- 484.899
- 184,1 ha izgorjelo na tisuću stanovnika
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI u središtu županije, iz prognoze Open-Meteo- sub 7 Umjerena 23° · 39 % · 27 km/h
- ned 8 Visoka 24° · 48 % · 42 km/h
- pon 9 Vrlo niska 21° · 68 % · 52 km/h
- uto 10 Vrlo niska 20° · 87 % · 49 km/h
- sri 11 Vrlo niska 18° · 93 % · 37 km/h
- čet 12 Vrlo niska 21° · 56 % · 46 km/h
- pet 13 Vrlo niska 20° · 61 % · 44 km/h
- sub 14 Vrlo niska 18° · 85 % · 40 km/h
Kliknite na opseg da vidite koji je požar
Općine koje su najviše gorjele
- Almonaster la Real 1.759 stan. 11.221 ha · 35 %
- Berrocal 283 stan. 10.025 ha · 79 %
- Niebla 8.925 ha · 40 %
- Zalamea la Real 2.003 stan. 7.788 ha · 33 %
- Escacena del Campo 2.327 stan. 6.311 ha · 46 %
- Moguer 12.938 stan. 6.118 ha · 30 %
- Paterna del Campo 3.382 stan. 5.882 ha · 44 %
- Almonte 24.864 stan. 5.059 ha · 5,9 %
- El Campillo 3.580 ha · 40 %
- Valverde del Camino 12.631 stan. 3.180 ha · 15 %
- Gibraleón 13.261 stan. 2.728 ha · 8,3 %
- Zufre 736 stan. 2.583 ha · 7,6 %
Što gori u županiji
- Šikare i prijelazna vegetacija46 %
- Listopadne šume15 %
- Makija9,7 %
- Poljoprivredna područja9,6 %
- Crnogorične šume9,0 %
- Ostala prirodna područja8,6 %
- Mješovite šume1,5 %
Općine koje gore iznova i iznova
Općine s dva ili više požara većih od 100 ha od 2016.
- 5×Lucena del Puerto1.507 ha
- 4×Almonte5.059 ha
- 3×Zalamea la Real7.788 ha
- 3×Paterna del Campo5.882 ha
- 3×El Campillo3.580 ha
- 3×Gibraleón2.728 ha
- 3×Zufre2.583 ha
- 3×Villanueva de los Castillejos1.852 ha
Najveći zabilježeni požari
- 37.593 haNieblakolovoz 2026 · 9 dana
- 16.783 haAlmonaster la Realkolovoz 2020 · 6 dana
- 10.391 haMoguerlipanj 2017 · 8 dana
- 4.605 haVillanueva de los Castillejos5. lipnja 2026. · 6 dana
- 2.795 haLa Granada de Riotinto Zufrerujan 2017 · 3 dana
- 1.747 haNervakolovoz 2018 · 3 dana
- 1.723 haVillanueva de las Crucessrpanj 2026 · 3 dana
- 1.653 haTrigueroslipanj 2019 · 1 dan
Hektari unutar županije; požar je mogao spaliti više izvan nje.
Godinu po godinu
| Godina | požara | izgorjelih hektara | Najveći u godini |
|---|---|---|---|
| 2026 | 12 | 47.369 | Niebla 37.593 ha |
| 2025 | 5 | 1.156 | Aroche 545 ha |
| 2023 | 1 | 431 | Bonares 431 ha |
| 2022 | 2 | 1.822 | Almonte 923 ha |
| 2021 | 2 | 1.050 | Villarrasa 818 ha |
| 2020 | 3 | 17.503 | Almonaster la Real 16.783 ha |
| 2019 | 3 | 3.189 | Trigueros 1.653 ha |
| 2018 | 2 | 2.047 | Nerva 1.747 ha |
| 2017 | 5 | 14.330 | Moguer 10.391 ha |
| 2016 | 3 | 352 | Beas 208 ha |
Svi požari: Huelva · 38
Od najnovijeg do najstarijeg. Brojka je površina unutar županije; ako je požar spalio više izvan nje, navodi se ukupno.
- 405 haAyamonterujan 2026 · 1 dan
- 109 haVillanueva de los Castillejosrujan 2026 · 1 dan
- 334 haSanta Bárbara de Casarujan 2026 · 1 dan
- 37.593 haNieblakolovoz 2026 · 9 dana
- 131 haLucena del Puertosrpanj 2026 · 10 dana
- 271 haAlosnosrpanj 2026 · 2 dana
- 1.723 haVillanueva de las Crucessrpanj 2026 · 3 dana
- 185 haMoguersrpanj 2026 · 4 dana
- 4.605 haVillanueva de los Castillejos5. lipnja 2026. · 6 dana
- 1.041 haVillanueva de los Castillejos5. lipnja 2026. · 6 dana
- 296 haGibraleónsvibanj 2026 · 4 dana
- 675 haAlmontesvibanj 2026 · 4 dana
- 32 haEl Castillo de las Guardaslistopad 2025 · 1 dan
- 122 haPaterna del Camporujan 2025 · 1 dan
- 171 haCalañasrujan 2025 · 2 dana
- 545 haArochekolovoz 2025 · 5 dana
- 286 haZalamea la Reallipanj 2025 · 1 dan
- 431 haBonareskolovoz 2023 · 2 dana
- 923 haAlmontesrpanj 2022 · 2 dana
- 899 haRociana del Condadosrpanj 2022 · 2 dana
- 232 haLucena del Puertokolovoz 2021 · 2 dana
- 818 haVillarrasasrpanj 2021 · 2 dana
- 16.783 haAlmonaster la Realkolovoz 2020 · 6 dana
- 325 haCumbres Mayoressrpanj 2020 · 1 dan
- 395 haCabezas Rubiaslipanj 2020 · 1 dan
- 1.432 haPaterna del Camporujan 2019 · 1 dan
- 104 haEl Cerro de Andévalolipanj 2019 · 1 dan
- 1.653 haTrigueroslipanj 2019 · 1 dan
- 300 haAlmonaster la Realkolovoz 2018 · 2 dana
- 1.747 haNervakolovoz 2018 · 3 dana
- 2.795 haLa Granada de Riotinto Zufrerujan 2017 · 3 dana
- 263 haSanta Olalla del Calakolovoz 2017 · 2 dana
- 779 haEl Campillosrpanj 2017 · 2 dana
- 10.391 haMoguerlipanj 2017 · 8 dana
- 101 haVillablancalipanj 2017 · 1 dan
- 25 haEl Castillo de las Guardaskolovoz 2016 · 2 dana
- 119 haNervakolovoz 2016 · 1 dan
- 208 haBeassvibanj 2016 · 1 dan
Odakle su ovi podaci
Opsezi dolaze iz EFFIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), a granice općine iz geoBoundaries/El Instituto Nacional de Estadstica (National Institute of Statistics (INE) Data License). Površinu po općini izračunava WorldFires ukrštanjem oboje. Prognoza je iz Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.