Natuurbranden in Split-Dalmatia
Split-Dalmatia, Kroatië: sinds 2016 zijn 53 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 32 van de 54 gemeenten, met 48.591 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Grad Omiš in juli 2017, met 5.124 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: zeer laag (FWI 0).
Alleen branden van 100 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
Deze cijfers bevatten niet één voorlopige pagina, alleen gezien als hittepunten en nog zonder omtrek. Ze staan gemarkeerd in de lijsten.
- hectare verbrand
- 48.591ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 11%
- 4.533 km²
- branden
- 53
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 32
- van 54
- Grootste brand
- 5.124ha
- Grad Omiš · juli 2017
- Inwoners
- —
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- vr 23 Zeer laag 17° · 58 % · 21 km/h
- za 24 Zeer laag 18° · 71 % · 24 km/h
- zo 25 Zeer laag 16° · 58 % · 26 km/h
- ma 26 Zeer laag 19° · 35 % · 28 km/h
- di 27 Zeer laag 18° · 41 % · 41 km/h
- wo 28 Zeer laag 16° · 48 % · 36 km/h
- do 29 Laag 18° · 45 % · 46 km/h
- vr 30 Zeer laag 16° · 50 % · 36 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- Općina Hrvace 10.757 ha · 50 %
- Grad Vrlika 9.315 ha · 38 %
- Grad Split 4.651 ha · 58 %
- Općina Muć 4.506 ha · 20 %
- Grad Omiš 2.884 ha · 11 %
- Općina Nerežišća 2.254 ha · 29 %
- Općina Milna 1.722 ha · 48 %
- Općina Seget 1.625 ha · 21 %
- Općina Otok 1.482 ha · 16 %
- Općina Podgora 1.013 ha · 13 %
- Općina Šestanovac 934 ha · 9,8 %
- Općina Klis 872 ha · 5,8 %
Wat er in de regio brandt
- Overig natuurlijk terrein62 %
- Struikgewas en overgangsbos18 %
- Landbouwgrond7,6 %
- Loofbos6,0 %
- Sclerofiel struikgewas3,3 %
- Naaldbos1,5 %
- Bebouwd gebied1,1 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer branden van meer dan 100 ha sinds 2016.
- 13×Općina Hrvace10.757 ha
- 10×Grad Vrlika9.315 ha
- 7×Općina Muć4.506 ha
- 6×Grad Split4.651 ha
- 5×Grad Omiš2.884 ha
- 4×Općina Otok1.482 ha
- 4×Općina Klis872 ha
- 4×Grad Trogir626 ha
De grootste geregistreerde branden
- 5.124 haGrad Omišjuli 2017 · 3 dagen
- 3.976 haOpćina Nerežišćaseptember 2026 · 1 dag
- 3.315 haOpćina Hrvaceaugustus 2017 · 6 dagen
- 3.080 haOpćina Hrvacejuli 2017 · 2 dagen
- 2.795 haGrad Vrlikaapril 2016 · 2 dagen
- 2.540 haOpćina Hrvacejanuari 2024 · 6 dagen
- 2.361 haGrad Vrlikaapril 2020 · 6 dagen van 3.636 ha in totaal
- 2.192 haDinara Općina Civljaneapril 2020 · 6 dagen van 5.948 ha in totaal
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2026 | 8 | 6.195 | Općina Nerežišća 3.976 ha |
| 2025 | 3 | 837 | Grad Vrlika 493 ha |
| 2024 | 7 | 7.378 | Općina Hrvace 2.540 ha |
| 2023 | 1 | 551 | Grad Split 551 ha |
| 2022 | 6 | 2.919 | Općina Muć 1.395 ha |
| 2021 | 3 | 1.618 | Općina Seget 1.419 ha |
| 2020 | 5 | 5.025 | Grad Vrlika 2.361 ha |
| 2019 | 1 | 353 | Općina Otok 353 ha |
| 2017 | 16 | 20.370 | Grad Omiš 5.124 ha |
| 2016 | 4 | 3.512 | Grad Vrlika 2.795 ha |
Alle branden in Split-Dalmatia · 54
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 168 haOpćina Proložacoktober 2026 · voorlopig · telt niet · 2 dagen
- 3.976 haOpćina Nerežišćaseptember 2026 · 1 dag
- 182 haOpćina Hrvaceaugustus 2026 · 9 dagen van 202 ha in totaal
- 17 haOpćina Hrvaceaugustus 2026 · 12 dagen van 2.366 ha in totaal
- 1.319 haGrad Omišaugustus 2026 · 1 dag
- 130 haOpćina Jelsajuli 2026 · 1 dag
- 300 haOpćina Hrvaceapril 2026 · 1 dag
- 103 haOpćina Mućmaart 2026 · 1 dag
- 344 haGrad Omišjuni 2025 · 2 dagen
- 493 haGrad Vrlikamaart 2025 · 2 dagen van 545 ha in totaal
- 1 haOpćina Hrvacemaart 2025 · 1 dag van 173 ha in totaal
- 637 haGrad Split27 augustus 2024 · 3 dagen
- 154 haGrad Split27 augustus 2024 · 3 dagen
- 1.161 haOpćina Hrvaceaugustus 2024 · 3 dagen van 2.780 ha in totaal
- 121 haGrad Solinaugustus 2024 · 2 dagen
- 1.506 haOpćina Marinajuli 2024 · 3 dagen
- 1.259 haOpćina Tučepijuli 2024 · 4 dagen
- 2.540 haOpćina Hrvacejanuari 2024 · 6 dagen
- 551 haGrad Splitjuli 2023 · 2 dagen
- 204 haGrad Vrgoracaugustus 2022 · 2 dagen
- 395 haGrad Triljmaart 2022 · 2 dagen
- 394 haOpćina Otokmaart 2022 · 2 dagen van 432 ha in totaal
- 1.395 haOpćina Mućmaart 2022 · 6 dagen van 2.304 ha in totaal
- 180 haGrad Vrgoracmaart 2022 · 1 dag
- 352 haOpćina Dugi Ratmaart 2022 · 3 dagen
- 1.419 haOpćina Segetaugustus 2021 · 3 dagen
- 5 haOpćina Unešićjuli 2021 · 1 dag van 117 ha in totaal
- 194 haGrad Vrgoracmaart 2021 · 1 dag
- 182 haGrad Kaštelaaugustus 2020 · 1 dag
- 2.192 haDinara Općina Civljaneapril 2020 · 6 dagen van 5.948 ha in totaal
- 2.361 haGrad Vrlikaapril 2020 · 6 dagen van 3.636 ha in totaal
- 128 haOpćina Mućmaart 2020 · 1 dag
- 163 haOpćina Hrvacejanuari 2020 · 1 dag
- 353 haOpćina Otokmaart 2019 · 1 dag van 395 ha in totaal
- 922 haOpćina Baška Vodaaugustus 2017 · 4 dagen
- 429 haOpćina Otokaugustus 2017 · 2 dagen
- 2.048 haGrad Vrlikaaugustus 2017 · 6 dagen van 3.232 ha in totaal
- 3.315 haOpćina Hrvaceaugustus 2017 · 6 dagen
- 3.080 haOpćina Hrvacejuli 2017 · 2 dagen
- 303 haGrad Vrlika21 juli 2017 · 4 dagen
- 836 haOpćina Klisjuli 2017 · 2 dagen
- 5.124 haGrad Omišjuli 2017 · 3 dagen
- 444 haGrad Sinjjuli 2017 · 2 dagen
- 997 haOpćina Šestanovacjuli 2017 · 2 dagen
- 24 haGrad Drnišjuli 2017 · 1 dag van 264 ha in totaal
- 194 haOpćina Segetjuli 2017 · 1 dag
- 1.488 haGrad Vrlika8 juli 2017 · 10 dagen
- 186 haGrad Kaštelajuli 2017 · 1 dag
- 241 haOpćina Podgorajuni 2017 · 2 dagen
- 737 haOpćina Hrvacemaart 2017 · 1 dag
- 334 haOpćina Otokdecember 2016 · 4 dagen van 404 ha in totaal
- 141 haGrad Trogiraugustus 2016 · 1 dag
- 242 haGrad Splitjuli 2016 · 1 dag
- 2.795 haGrad Vrlikaapril 2016 · 2 dagen
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van EFFIS (Copernicus, CC BY 4.0) en de gemeentegrenzen van geoBoundaries/OpenStreetMap, Wambacher (Open Data Commons Open Database License 1.0). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).