Natuurbranden in Cesar
Cesar, Colombia: sinds 2016 zijn 61 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 15 van de 25 gemeenten, met 169.096 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Valledupar in 14 februari 2016, met 9.582 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: zeer laag (FWI 0).
Alleen branden van 1.500 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 169.096ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 7,4%
- 22.779 km²
- branden
- 61
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 15
- van 25
- Grootste brand
- 9.582ha
- Valledupar · 14 februari 2016
- Inwoners
- —
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- vr 23 Zeer laag 31° · 68 % · 30 km/h
- za 24 Zeer laag 28° · 86 % · 26 km/h
- zo 25 Zeer laag 28° · 80 % · 26 km/h
- ma 26 Zeer laag 27° · 85 % · 18 km/h
- di 27 Zeer laag 28° · 76 % · 21 km/h
- wo 28 Zeer laag 29° · 78 % · 23 km/h
- do 29 Zeer laag 28° · 81 % · 23 km/h
- vr 30 Zeer laag 28° · 82 % · 26 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- Valledupar 79.566 ha · 19 %
- El Copey 19.071 ha · 20 %
- Becerrill 14.567 ha · 12 %
- Curumaní 14.016 ha · 15 %
- Agustín Codazzi 9.570 ha · 5,4 %
- La Gloria 8.433 ha · 10 %
- El Paso 6.545 ha · 8,0 %
- La Jagua De Ibirico 5.744 ha · 7,6 %
- La Paz 4.065 ha · 3,8 %
- Chiriguaná 2.276 ha · 2,0 %
- Chimichagua 2.243 ha · 1,6 %
- Pelaya 1.499 ha · 3,5 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer grote branden (1.000 ha of meer) sinds 2016.
- 31×Valledupar79.566 ha
- 10×Becerrill14.567 ha
- 8×Agustín Codazzi9.570 ha
- 7×El Copey19.071 ha
- 5×El Paso6.545 ha
- 5×La Jagua De Ibirico5.744 ha
- 4×Curumaní14.016 ha
- 4×La Gloria8.433 ha
De grootste geregistreerde branden
- 9.582 haValledupar14 februari 2016 · 15 dagen
- 7.552 haCurumaníaugustus 2026 · 8 dagen
- 6.117 haValledupar27 februari 2021 · 8 dagen
- 5.439 haValledupar16 maart 2020 · 8 dagen
- 5.295 haValledupar23 maart 2016 · 10 dagen
- 4.800 haEl Copeymaart 2020 · 18 dagen
- 4.527 haBecerrill21 februari 2019 · 9 dagen
- 4.516 haValledupar2 maart 2016 · 15 dagen
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2026 | 2 | 9.140 | Curumaní 7.552 ha |
| 2025 | 1 | 1.724 | Valledupar 1.724 ha |
| 2024 | 3 | 7.261 | El Copey 3.398 ha |
| 2023 | 3 | 4.436 | Valledupar 1.821 ha |
| 2022 | 3 | 6.399 | Valledupar 2.478 ha |
| 2021 | 9 | 24.595 | Valledupar 6.117 ha |
| 2020 | 10 | 30.405 | Valledupar 5.439 ha |
| 2019 | 19 | 46.639 | Becerrill 4.527 ha |
| 2018 | 1 | 2.748 | Valledupar 2.748 ha |
| 2016 | 10 | 35.749 | Valledupar 9.582 ha |
Alle branden in Cesar · 61
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 7.552 haCurumaníaugustus 2026 · 8 dagen
- 1.588 haBecerrilljanuari 2026 · 2 dagen
- 1.724 haValleduparfebruari 2025 · 2 dagen
- 2.196 haValleduparfebruari 2024 · 8 dagen
- 3.398 haEl Copeyjanuari 2024 · 8 dagen
- 1.667 haValleduparjanuari 2024 · 3 dagen
- 1.535 haValledupar27 februari 2023 · 4 dagen
- 1.080 haSan Juan Del Cesarfebruari 2023 · 5 dagen van 2.726 ha in totaal
- 1.821 haValledupar7 februari 2023 · 4 dagen
- 1.735 haLa Gloriamaart 2022 · 4 dagen
- 2.185 haValledupar22 februari 2022 · 6 dagen
- 2.478 haValledupar20 februari 2022 · 8 dagen
- 1.676 haLa Jagua De Ibirico28 februari 2021 · 5 dagen
- 2.966 haValledupar28 februari 2021 · 7 dagen
- 2.028 haEl Pasofebruari 2021 · 6 dagen
- 2.081 haLa Jagua De Ibirico27 februari 2021 · 5 dagen
- 6.117 haValledupar27 februari 2021 · 8 dagen
- 2.299 haAgustín Codazzifebruari 2021 · 8 dagen
- 1.924 haEl Copeyfebruari 2021 · 9 dagen
- 3.026 haBecerrillfebruari 2021 · 9 dagen
- 2.478 haLa Jagua De Ibiricojanuari 2021 · 2 dagen
- 3.567 haValledupar22 maart 2020 · 11 dagen
- 2.491 haValledupar19 maart 2020 · 5 dagen
- 1.609 haValledupar16 maart 2020 · 6 dagen
- 5.439 haValledupar16 maart 2020 · 8 dagen
- 2.009 haValledupar14 maart 2020 · 17 dagen
- 4.800 haEl Copeymaart 2020 · 18 dagen
- 4.060 haValleduparfebruari 2020 · 11 dagen
- 2.430 haEl Copeyfebruari 2020 · 8 dagen
- 1.522 haBecerrilljanuari 2020 · 2 dagen
- 2.477 haCurumaníjanuari 2020 · 5 dagen
- 2.011 haSan Diegomaart 2019 · 10 dagen
- 1.757 haCurumaní8 maart 2019 · 6 dagen
- 2.821 haCurumaní8 maart 2019 · 11 dagen
- 1.551 haEl Pasomaart 2019 · 6 dagen
- 2.139 haAgustín Codazzimaart 2019 · 6 dagen
- 1.631 haPelayafebruari 2019 · 4 dagen
- 2.259 haLa Pazfebruari 2019 · 7 dagen
- 1.957 haChiriguanáfebruari 2019 · 4 dagen
- 2.353 haAgustín Codazzi24 februari 2019 · 6 dagen
- 2.053 haEl Paso24 februari 2019 · 4 dagen
- 4.263 haValledupar23 februari 2019 · 9 dagen
- 2.333 haLa Gloriafebruari 2019 · 7 dagen van 2.593 ha in totaal
- 4.527 haBecerrill21 februari 2019 · 9 dagen
- 2.223 haBecerrill11 februari 2019 · 3 dagen
- 1.563 haValledupar9 februari 2019 · 5 dagen
- 2.736 haAgustín Codazzi7 februari 2019 · 8 dagen
- 2.203 haEl Paso6 februari 2019 · 8 dagen
- 4.205 haEl Copeyjanuari 2019 · 22 dagen
- 2.056 haBecerrilljanuari 2019 · 6 dagen
- 2.748 haValleduparmaart 2018 · 5 dagen
- 5.295 haValledupar23 maart 2016 · 10 dagen
- 1.903 haChimichaguamaart 2016 · 6 dagen
- 1.627 haValledupar22 maart 2016 · 5 dagen
- 4.233 haLa Gloriamaart 2016 · 9 dagen
- 1.565 haEl Copeymaart 2016 · 6 dagen
- 3.227 haValledupar8 maart 2016 · 12 dagen
- 4.516 haValledupar2 maart 2016 · 15 dagen
- 2.236 haValledupar19 februari 2016 · 11 dagen
- 1.566 haValledupar18 februari 2016 · 7 dagen
- 9.582 haValledupar14 februari 2016 · 15 dagen
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) en zijn gereconstrueerd uit hittedetecties; de gemeentegrenzen komen van geoBoundaries/OpenStreetMap, Wambacher (Open Data Commons Open Database License 1.0). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).