Natuurbranden in Sertã
Sertã, Portugal: sinds 2016 zijn 11 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 9 van de 10 freguesias, met 23.313 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Oleiros in oktober 2017, met 7.903 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: matig (FWI 14).
Alleen branden van 100 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 23.313ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 55%
- 420 km²
- branden
- 11
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 9
- van 10
- Grootste brand
- 7.903ha
- Oleiros · oktober 2017
- Inwoners
- 13.333
- 1.748,5 ha verbrand per duizend inwoners
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- za 24 Matig 20° · 35 % · 30 km/h
- zo 25 Matig 21° · 57 % · 31 km/h
- ma 26 Matig 24° · 37 % · 25 km/h
- di 27 Matig 21° · 53 % · 31 km/h
- wo 28 Matig 24° · 42 % · 28 km/h
- do 29 Matig 25° · 34 % · 20 km/h
- vr 30 Matig 26° · 34 % · 29 km/h
- za 31 Matig 27° · 34 % · 26 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- Troviscal 693 inwoners 5.199 ha · 97 %
- Ermida e Figueiredo 338 inwoners 3.482 ha · 82 %
- Sertã 6.039 inwoners 3.216 ha · 40 %
- Cernache do Bonjardim, Nesperal e Palhais 3.364 inwoners 3.181 ha · 31 %
- Várzea dos Cavaleiros 627 inwoners 2.546 ha · 73 %
- Pedrógão Pequeno 706 inwoners 2.365 ha · 64 %
- Cumeada e Marmeleiro 659 inwoners 1.574 ha · 30 %
- Castelo 1.465 ha · 60 %
- Carvalhal 285 ha · 29 %
Wat er in de regio brandt
- Struikgewas en overgangsbos38 %
- Overig natuurlijk terrein33 %
- Landbouwgrond9,5 %
- Naaldbos9,1 %
- Gemengd bos4,7 %
- Loofbos4,3 %
- Overige bodembedekking0,7 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer branden van meer dan 100 ha sinds 2016.
- 6×Várzea dos Cavaleiros2.546 ha
- 5×Ermida e Figueiredo3.482 ha
- 5×Cumeada e Marmeleiro1.574 ha
- 4×Cernache do Bonjardim, Nesperal e Palhais3.181 ha
- 3×Sertã3.216 ha
- 3×Carvalhal285 ha
- 2×Troviscal5.199 ha
- 2×Pedrógão Pequeno2.365 ha
De grootste geregistreerde branden
- 7.903 haOleiros Madeirãoktober 2017 · 8 dagen van 34.844 ha in totaal
- 4.490 haPedrógão Grandejuni 2017 · 10 dagen van 46.769 ha in totaal
- 3.887 haOleiros Ermida e Figueiredojuli 2020 · 3 dagen van 5.951 ha in totaal
- 3.577 haSertãseptember 2017 · 2 dagen van 3.966 ha in totaal
- 1.131 haSertã Várzea dos Cavaleiros23 juli 2017 · 6 dagen van 36.849 ha in totaal
- 762 haSertã Cumeada e Marmeleiroseptember 2019 · 2 dagen
- 736 haVila de Rei Cardigosjuli 2019 · 3 dagen van 9.924 ha in totaal
- 317 haVárzea dos Cavaleirosaugustus 2017 · 2 dagen
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
Alle branden in Sertã · 11
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 3.887 haOleiros Ermida e Figueiredojuli 2020 · 3 dagen van 5.951 ha in totaal
- 762 haSertã Cumeada e Marmeleiroseptember 2019 · 2 dagen
- 209 haCumeada e Marmeleirojuli 2019 · 1 dag
- 105 haVárzea dos Cavaleirosjuli 2019 · 1 dag
- 736 haVila de Rei Cardigosjuli 2019 · 3 dagen van 9.924 ha in totaal
- 7.903 haOleiros Madeirãoktober 2017 · 8 dagen van 34.844 ha in totaal
- 3.577 haSertãseptember 2017 · 2 dagen van 3.966 ha in totaal
- 317 haVárzea dos Cavaleirosaugustus 2017 · 2 dagen
- 196 haSertã Cumeada e Marmeleiro26 juli 2017 · 1 dag
- 1.131 haSertã Várzea dos Cavaleiros23 juli 2017 · 6 dagen van 36.849 ha in totaal
- 4.490 haPedrógão Grandejuni 2017 · 10 dagen van 46.769 ha in totaal
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van EFFIS (Copernicus, CC BY 4.0) en de gemeentegrenzen van geoBoundaries/Wikipedia (CC0 1.0 Universal (CC0 1.0) Public Domain Dedication). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.