Natuurbranden in Intibucá
Intibucá, Honduras: sinds 2016 zijn 13 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 7 van de 17 gemeenten, met 27.828 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Masaguara in april 2022, met 5.129 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: zeer laag (FWI 4).
Alleen branden van 1.000 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 27.828ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 8,8%
- 3.152 km²
- branden
- 13
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 7
- van 17
- Grootste brand
- 5.129ha
- Masaguara · april 2022
- Inwoners
- —
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- vr 23 Zeer laag 25° · 54 % · 38 km/h
- za 24 Zeer laag 26° · 41 % · 32 km/h
- zo 25 Laag 26° · 38 % · 36 km/h
- ma 26 Laag 27° · 37 % · 28 km/h
- di 27 Zeer laag 26° · 40 % · 30 km/h
- wo 28 Zeer laag 26° · 49 % · 25 km/h
- do 29 Zeer laag 26° · 44 % · 27 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- Intibucá 7.362 ha · 14 %
- Masaguara 7.228 ha · 28 %
- La Esperanza 4.567 ha · 29 %
- Jesús de Otoro 4.177 ha · 9,9 %
- Yamaranguila 2.589 ha · 8,6 %
- San Isidro 1.759 ha · 22 %
- San Marcos de Sierra 145 ha · 1,0 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer grote branden (1.000 ha of meer) sinds 2016.
- 4×Intibucá7.362 ha
- 4×Masaguara7.228 ha
- 4×La Esperanza4.567 ha
- 4×Jesús de Otoro4.177 ha
- 4×San Isidro1.759 ha
De grootste geregistreerde branden
- 5.129 haMasaguaraapril 2022 · 10 dagen
- 4.714 haMasaguarafebruari 2017 · 15 dagen
- 3.040 haYamaranguilamaart 2019 · 6 dagen
- 2.517 haSan Isidroapril 2020 · 15 dagen
- 1.963 haLa Esperanzaapril 2023 · 10 dagen van 2.075 ha in totaal
- 1.609 haIntibucáapril 2020 · 14 dagen
- 1.576 haMasaguaraapril 2020 · 4 dagen
- 1.529 haMasaguaramaart 2023 · 4 dagen
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2023 | 2 | 3.493 | La Esperanza 1.963 ha |
| 2022 | 2 | 6.371 | Masaguara 5.129 ha |
| 2020 | 4 | 6.622 | San Isidro 2.517 ha |
| 2019 | 2 | 4.248 | Yamaranguila 3.040 ha |
| 2018 | 1 | 1.055 | La Esperanza 1.055 ha |
| 2017 | 2 | 6.039 | Masaguara 4.714 ha |
Alle branden in Intibucá · 13
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 1.963 haLa Esperanzaapril 2023 · 10 dagen van 2.075 ha in totaal
- 1.529 haMasaguaramaart 2023 · 4 dagen
- 5.129 haMasaguaraapril 2022 · 10 dagen
- 1.242 haLa Esperanzamaart 2022 · 7 dagen
- 1.576 haMasaguaraapril 2020 · 4 dagen
- 920 haJesús de Otoroapril 2020 · 16 dagen van 1.027 ha in totaal
- 2.517 haSan Isidroapril 2020 · 15 dagen
- 1.609 haIntibucáapril 2020 · 14 dagen
- 1.208 haJesús de Otoroapril 2019 · 3 dagen
- 3.040 haYamaranguilamaart 2019 · 6 dagen
- 1.055 haLa Esperanzamei 2018 · 10 dagen
- 1.325 haJesús de Otoromaart 2017 · 6 dagen
- 4.714 haMasaguarafebruari 2017 · 15 dagen
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) en zijn gereconstrueerd uit hittedetecties; de gemeentegrenzen komen van geoBoundaries/OpenStreetMap, Wambacher (Open Data Commons Open Database License 1.0). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).