Natuurbranden in Oti
Oti, Ghana: sinds 2016 zijn 55 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 7 van de 8 districten, met 209.412 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Krachi East in 17 januari 2020, met 23.012 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: zeer laag (FWI 0).
Alleen branden van 2.000 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 209.412ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 19%
- 11.102 km²
- branden
- 55
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 7
- van 8
- Grootste brand
- 23.012ha
- Krachi East · 17 januari 2020
- Inwoners
- —
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- vr 23 Zeer laag 32° · 63 % · 26 km/h
- za 24 Zeer laag 32° · 64 % · 23 km/h
- zo 25 Zeer laag 33° · 57 % · 17 km/h
- ma 26 Zeer laag 31° · 64 % · 26 km/h
- di 27 Zeer laag 32° · 66 % · 34 km/h
- wo 28 Zeer laag 31° · 65 % · 29 km/h
- do 29 Zeer laag 32° · 66 % · 32 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- Nkwanta South 72.828 ha · 26 %
- Krachi East 59.893 ha · 22 %
- Biakoye 34.044 ha · 31 %
- Kadjebi 15.711 ha · 23 %
- Krachi West 10.291 ha · 11 %
- Krachi Nchumuru 8.371 ha · 7,0 %
- Jasikan 8.274 ha · 15 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer grote branden (1.000 ha of meer) sinds 2016.
- 24×Nkwanta South72.828 ha
- 20×Krachi East59.893 ha
- 13×Biakoye34.044 ha
- 9×Kadjebi15.711 ha
- 5×Jasikan8.274 ha
- 3×Krachi Nchumuru8.371 ha
- 2×Krachi West10.291 ha
De grootste geregistreerde branden
- 23.012 haKrachi East17 januari 2020 · 43 dagen
- 10.008 haBiakoyefebruari 2016 · 14 dagen
- 9.439 haNkwanta South20 januari 2026 · 10 dagen
- 8.245 haKrachi Westjanuari 2026 · 9 dagen
- 7.794 haNkwanta South21 januari 2016 · 7 dagen
- 6.801 haNkwanta South27 januari 2020 · 14 dagen
- 6.481 haKrachi Eastjanuari 2023 · 9 dagen
- 5.969 haNkwanta South22 januari 2026 · 9 dagen
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2026 | 15 | 54.620 | Nkwanta South 9.439 ha |
| 2025 | 4 | 12.569 | Biakoye 3.913 ha |
| 2024 | 3 | 7.921 | Krachi East 3.201 ha |
| 2023 | 2 | 9.776 | Krachi East 6.481 ha |
| 2022 | 3 | 10.012 | Krachi East 5.772 ha |
| 2021 | 1 | 4.548 | Nkwanta South 4.548 ha |
| 2020 | 11 | 53.394 | Krachi East 23.012 ha |
| 2019 | 4 | 10.995 | Krachi East 4.380 ha |
| 2018 | 1 | 2.006 | Nkwanta South 2.006 ha |
| 2017 | 2 | 5.434 | Krachi East 3.199 ha |
| 2016 | 9 | 38.137 | Biakoye 10.008 ha |
Alle branden in Oti · 55
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 2.070 haNkwanta Southfebruari 2026 · 5 dagen
- 2.810 haNkwanta South24 januari 2026 · 5 dagen
- 2.211 haKrachi East24 januari 2026 · 5 dagen
- 2.848 haBiakoyejanuari 2026 · 8 dagen
- 3.393 haKrachi East23 januari 2026 · 7 dagen
- 5.969 haNkwanta South22 januari 2026 · 9 dagen
- 2.187 haNkwanta South22 januari 2026 · 9 dagen
- 2.152 haNkwanta South22 januari 2026 · 8 dagen
- 2.426 haKrachi East22 januari 2026 · 6 dagen
- 4.389 haKrachi Nchumuru22 januari 2026 · 7 dagen
- 1.881 haKrachi Nchumuru22 januari 2026 · 6 dagen van 2.973 ha in totaal
- 2.497 haNkwanta South21 januari 2026 · 8 dagen
- 8.245 haKrachi Westjanuari 2026 · 9 dagen
- 9.439 haNkwanta South20 januari 2026 · 10 dagen
- 2.101 haKrachi Nchumuru19 januari 2026 · 6 dagen
- 2.273 haNkwanta Southdecember 2025 · 10 dagen
- 2.514 haBiakoye11 januari 2025 · 4 dagen
- 3.913 haBiakoye9 januari 2025 · 10 dagen van 4.401 ha in totaal
- 3.870 haKrachi Eastjanuari 2025 · 12 dagen
- 2.052 haBiakoyefebruari 2024 · 6 dagen
- 3.201 haKrachi Eastjanuari 2024 · 5 dagen
- 2.668 haNkwanta Southjanuari 2024 · 10 dagen
- 3.295 haBiakoyefebruari 2023 · 10 dagen
- 6.481 haKrachi Eastjanuari 2023 · 9 dagen
- 2.160 haJasikanjanuari 2022 · 5 dagen
- 5.772 haKrachi Eastjanuari 2022 · 8 dagen
- 2.080 haNkwanta Southjanuari 2022 · 6 dagen
- 4.549 haNkwanta Southjanuari 2021 · 16 dagen
- 2.039 haNkwanta South20 februari 2020 · 10 dagen
- 2.858 haKadjebifebruari 2020 · 6 dagen
- 2.242 haNkwanta South2 februari 2020 · 8 dagen
- 2.381 haJasikanfebruari 2020 · 11 dagen van 2.636 ha in totaal
- 2.595 haKadjebijanuari 2020 · 11 dagen van 3.141 ha in totaal
- 6.801 haNkwanta South27 januari 2020 · 14 dagen
- 4.865 haHohoejanuari 2020 · 24 dagen van 10.762 ha in totaal
- 2.483 haKrachi East23 januari 2020 · 5 dagen
- 23.012 haKrachi East17 januari 2020 · 43 dagen
- 2.060 haNkwanta South2 januari 2020 · 4 dagen
- 2.058 haKrachi East1 januari 2020 · 5 dagen
- 2.455 haKadjebifebruari 2019 · 6 dagen
- 4.380 haKrachi Eastfebruari 2019 · 8 dagen
- 2.116 haKrachi Eastjanuari 2019 · 5 dagen
- 2.045 haKrachi Westjanuari 2019 · 6 dagen
- 2.006 haNkwanta Southjanuari 2018 · 4 dagen
- 3.199 haKrachi Eastfebruari 2017 · 7 dagen
- 2.235 haNkwanta Southjanuari 2017 · 7 dagen van 2.719 ha in totaal
- 10.008 haBiakoyefebruari 2016 · 14 dagen
- 2.634 haBiakoyejanuari 2016 · 11 dagen
- 2.034 haKrachi East23 januari 2016 · 2 dagen
- 2.050 haNkwanta South22 januari 2016 · 3 dagen
- 3.135 haKrachi East22 januari 2016 · 4 dagen
- 7.794 haNkwanta South21 januari 2016 · 7 dagen
- 595 haHohoe21 januari 2016 · 10 dagen van 5.096 ha in totaal
- 5.793 haNkwanta South21 januari 2016 · 7 dagen
- 4.092 haNkwanta South17 januari 2016 · 13 dagen van 4.513 ha in totaal
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) en zijn gereconstrueerd uit hittedetecties; de gemeentegrenzen komen van geoBoundaries/Open Street Map (Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).