Natuurbranden in Matanzas
Matanzas, Cuba: sinds 2016 zijn 36 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 10 van de 12 gemeenten, met 50.654 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Los Arabos in maart 2017, met 4.240 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: zeer laag (FWI 3).
Alleen branden van 1.000 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 50.654ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 4,2%
- 11.941 km²
- branden
- 36
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 10
- van 12
- Grootste brand
- 4.240ha
- Los Arabos · maart 2017
- Inwoners
- —
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- za 24 Zeer laag 28° · 58 % · 40 km/h
- zo 25 Zeer laag 28° · 60 % · 36 km/h
- ma 26 Zeer laag 28° · 74 % · 43 km/h
- di 27 Zeer laag 28° · 72 % · 47 km/h
- wo 28 Zeer laag 29° · 69 % · 35 km/h
- do 29 Zeer laag 30° · 69 % · 24 km/h
- vr 30 Zeer laag 30° · 59 % · 29 km/h
- za 31 Zeer laag 30° · 65 % · 26 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- Ciénaga de Zapata 18.466 ha · 4,5 %
- Los Arabos 10.513 ha · 14 %
- Martí 8.001 ha · 8,4 %
- Jagüey Grande 5.239 ha · 6,0 %
- Colón 3.409 ha · 5,5 %
- Unión de Reyes 1.189 ha · 1,4 %
- Matanzas 1.154 ha · 3,1 %
- Jovellanos 1.139 ha · 2,3 %
- Pedro Betancourt 1.084 ha · 2,8 %
- Limonar 461 ha · 1,0 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer grote branden (1.000 ha of meer) sinds 2016.
- 12×Ciénaga de Zapata18.466 ha
- 10×Los Arabos10.513 ha
- 5×Martí8.001 ha
- 4×Jagüey Grande5.239 ha
- 4×Colón3.409 ha
- 2×Pedro Betancourt1.084 ha
De grootste geregistreerde branden
- 4.240 haLos Arabosmaart 2017 · 12 dagen
- 3.114 haCiénaga de Zapataapril 2017 · 16 dagen
- 1.999 haMartíaugustus 2026 · 2 dagen
- 1.874 haCiénaga de Zapata2 april 2021 · 2 dagen van 2.069 ha in totaal
- 1.801 haCiénaga de Zapataapril 2016 · 2 dagen
- 1.798 haMartímei 2024 · 10 dagen
- 1.784 haCiénaga de Zapataapril 2025 · 6 dagen
- 1.783 haLos Arabosmaart 2023 · 5 dagen
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2026 | 2 | 3.153 | Martí 1.999 ha |
| 2025 | 1 | 1.784 | Ciénaga de Zapata 1.784 ha |
| 2024 | 1 | 1.798 | Martí 1.798 ha |
| 2023 | 3 | 2.908 | Los Arabos 1.783 ha |
| 2022 | 1 | 1.080 | Ciénaga de Zapata 1.080 ha |
| 2021 | 10 | 12.512 | Ciénaga de Zapata 1.874 ha |
| 2020 | 10 | 10.948 | Colón 1.337 ha |
| 2019 | 1 | 1.375 | Ciénaga de Zapata 1.375 ha |
| 2017 | 4 | 10.635 | Los Arabos 4.240 ha |
| 2016 | 3 | 4.462 | Ciénaga de Zapata 1.801 ha |
Alle branden in Matanzas · 36
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 1.154 haMatanzasaugustus 2026 · 9 dagen
- 1.999 haMartíaugustus 2026 · 2 dagen
- 1.784 haCiénaga de Zapataapril 2025 · 6 dagen
- 1.798 haMartímei 2024 · 10 dagen
- 1.783 haLos Arabosmaart 2023 · 5 dagen
- 55 haCalimete19 februari 2023 · 2 dagen van 1.043 ha in totaal
- 1.070 haColónfebruari 2023 · 3 dagen
- 1.080 haCiénaga de Zapataapril 2022 · 5 dagen
- 1.424 haMartíapril 2021 · 5 dagen
- 1.330 haLos Arabosapril 2021 · 8 dagen
- 1.338 haColónapril 2021 · 9 dagen
- 288 haSanto Domingo11 april 2021 · 10 dagen van 1.091 ha in totaal
- 1.129 haCiénaga de Zapata4 april 2021 · 3 dagen
- 1.874 haCiénaga de Zapata2 april 2021 · 2 dagen van 2.069 ha in totaal
- 1.255 haCiénaga de Zapata2 april 2021 · 4 dagen
- 1.362 haCiénaga de Zapata1 april 2021 · 4 dagen
- 1.478 haCiénaga de Zapatamaart 2021 · 10 dagen
- 1.033 haJagüey Grandemaart 2021 · 3 dagen
- 1.019 haLos Arabos21 april 2020 · 6 dagen
- 1.155 haLos Arabos12 april 2020 · 11 dagen
- 1.030 haCiénaga de Zapatamaart 2020 · 8 dagen
- 1.239 haJagüey Grandemaart 2020 · 7 dagen
- 307 haColónmaart 2020 · 4 dagen van 1.312 ha in totaal
- 1.337 haColónfebruari 2020 · 3 dagen
- 1.309 haMartífebruari 2020 · 7 dagen
- 1.183 haCiénaga de Zapatafebruari 2020 · 8 dagen
- 1.083 haPedro Betancourtjanuari 2020 · 2 dagen
- 1.285 haJagüey Grandejanuari 2020 · 3 dagen
- 1.375 haCiénaga de Zapatajuni 2019 · 3 dagen
- 1.600 haJovellanosapril 2017 · 3 dagen
- 3.114 haCiénaga de Zapataapril 2017 · 16 dagen
- 4.240 haLos Arabosmaart 2017 · 12 dagen
- 1.681 haJagüey Grandefebruari 2017 · 9 dagen
- 1.471 haMartíjuli 2016 · 4 dagen
- 1.801 haCiénaga de Zapataapril 2016 · 2 dagen
- 1.189 haUnión de Reyesmaart 2016 · 3 dagen
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) en zijn gereconstrueerd uit hittedetecties; de gemeentegrenzen komen van geoBoundaries/OpenStreetMap, Wambacher (Open Data Commons Open Database License 1.0). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.