Požari: Kitui
Kitui, Kenija: 14 požara sa stranicom ušlo je u 6 od njezinih 8 izbornih jedinica od 2016., s 22.724 hektara izgorjelih unutar županije. Najveći je bio požar Mwingi West u rujan 2025, s 4.301 hektara unutar županije. Opasnost od požara danas: niska (FWI 8).
Zapis imaju samo požari od 1.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
- izgorjelih hektara
- 22.724ha
- Od 2016.
- Županije
- 0,7%
- 30.764 km²
- požara
- 14
- Od 2016.
- općina s vatrom
- 6
- od 8
- Najveći požar
- 4.301ha
- Mwingi West · rujan 2025
- Stanovnici
- —
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI u središtu županije, iz prognoze Open-Meteo- sub 24 Visoka 34° · 34 % · 50 km/h
- ned 25 Niska 34° · 32 % · 35 km/h
- pon 26 Niska 32° · 42 % · 44 km/h
- uto 27 Vrlo niska 31° · 50 % · 32 km/h
- sri 28 Vrlo niska 30° · 55 % · 25 km/h
- čet 29 Vrlo niska 30° · 57 % · 26 km/h
- pet 30 Vrlo niska 29° · 56 % · 28 km/h
- sub 31 Vrlo niska 28° · 70 % · 30 km/h
Kliknite na opseg da vidite koji je požar
Općine koje su najviše gorjele
- Kitui East 8.220 ha · 1,7 %
- Kitui South 4.275 ha · 0,3 %
- Kitui Central 4.096 ha · 5,6 %
- Kitui Rural 2.316 ha · 1,5 %
- Mwingi West 2.261 ha · 1,9 %
- Mwingi East 1.557 ha · 0,4 %
Općine koje gore iznova i iznova
Općine s dva ili više velika požara (1.000 ha ili više) od 2016.
- 9×Kitui East8.220 ha
- 6×Kitui Central4.096 ha
- 3×Kitui South4.275 ha
- 2×Mwingi West2.261 ha
- 2×Mwingi East1.557 ha
Najveći zabilježeni požari
- 4.301 haMwingi Westrujan 2025 · 10 dana
- 2.882 haKitui Southlistopad 2020 · 3 dana
- 2.316 haKitui Ruralkolovoz 2016 · 1 dan
- 2.102 haKitui East23. rujna 2025. · 9 dana
- 1.661 haKitui Centralrujan 2025 · 10 dana
- 1.286 haKitui East25. rujna 2025. · 8 dana
- 1.220 haKitui Southsvibanj 2020 · 6 dana od ukupno 2.277 ha
- 1.210 haMwingi Westrujan 2026 · 3 dana
Hektari unutar županije; požar je mogao spaliti više izvan nje.
Godinu po godinu
| Godina | požara | izgorjelih hektara | Najveći u godini |
|---|---|---|---|
| 2026 | 6 | 6.784 | Mwingi West 1.210 ha |
| 2025 | 4 | 9.350 | Mwingi West 4.301 ha |
| 2020 | 3 | 4.275 | Kitui South 2.882 ha |
| 2016 | 1 | 2.316 | Kitui Rural 2.316 ha |
Svi požari: Kitui · 14
Od najnovijeg do najstarijeg. Brojka je površina unutar županije; ako je požar spalio više izvan nje, navodi se ukupno.
- 1.041 haKitui Central24. rujna 2026. · 3 dana
- 1.210 haMwingi Westrujan 2026 · 3 dana
- 1.087 haKitui East24. rujna 2026. · 3 dana
- 1.208 haKitui Central17. rujna 2026. · 1 dan
- 1.075 haKitui East14. rujna 2026. · 4 dana
- 1.164 haKitui East14. rujna 2026. · 4 dana
- 4.301 haMwingi Westrujan 2025 · 10 dana
- 1.286 haKitui East25. rujna 2025. · 8 dana
- 1.661 haKitui Centralrujan 2025 · 10 dana
- 2.102 haKitui East23. rujna 2025. · 9 dana
- 2.882 haKitui Southlistopad 2020 · 3 dana
- 173 haKibwezi East15. rujna 2020. · 3 dana od ukupno 3.051 ha
- 1.220 haKitui Southsvibanj 2020 · 6 dana od ukupno 2.277 ha
- 2.316 haKitui Ruralkolovoz 2016 · 1 dan
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/RCMRD GeoPortal, Africa GeoPortal (Public Domain). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.