Пожари: Cinfães
Cinfães, Португалия: 40 пожара със страница са навлезли в 12 от нейните 14 фрегезии от 2016 г., с 15 224 хектара изгорели в областта. Най-големият беше Cinfães през 6 август 2016 г., с 1 738 хектара в областта. Опасност от пожар днес: умерена (FWI 15).
Запис имат само пожарите от 100 ха и повече: по-малките не влизат в списъците и в сборовете на тази страница.
В тези числа не влизат 11 палежа, които вероятно не са били горски пожари (селскостопански, пасищни, в тръстика или предписани). Показани са в списъците, с отбелязване.
- изгорели хектара
- 15 224ha
- От 2016 г.
- От областта
- 70%
- 219 km²
- пожара
- 40
- От 2016 г.
- общини с огън
- 12
- от 14
- Най-голям пожар
- 1 738ha
- Cinfães · 6 август 2016 г.
- Жители
- 17 731
- 858,6 ха изгорели на хиляда жители
Опасност от пожар днес и в следващите дни
FWI в центъра на областта, по прогнозата на Open-Meteo- нд 1 Умерена 23° · 27 % · 21 km/h
- пн 2 Умерена 21° · 29 % · 25 km/h
- вт 3 Умерена 16° · 36 % · 38 km/h
- ср 4 Умерена 16° · 31 % · 25 km/h
- чт 5 Умерена 16° · 39 % · 31 km/h
- пт 6 Умерена 17° · 41 % · 25 km/h
- сб 7 Много ниска 20° · 60 % · 48 km/h
- нд 8 Много ниска 20° · 50 % · 59 km/h
Натиснете периметър, за да видите кой пожар е
Общините, които са горели най-много
- Alhões, Bustelo, Gralheira e Ramires 517 жит. 3 114 ha · 83 %
- Cinfães 3 080 жит. 2 532 ha · 100 %
- Tendais 697 жит. 2 190 ha · 69 %
- Ferreiros de Tendais 540 жит. 1 814 ha · 1,1×
- Nespereira 1 695 жит. 1 639 ha · 45 %
- São Cristóvão de Nogueira 1 639 жит. 1 279 ha · 71 %
- Oliveira do Douro 1 257 жит. 1 107 ha · 78 %
- Santiago de Piães 1 607 жит. 1 062 ha · 60 %
- Fornelos 590 жит. 714 ha · 71 %
- Moimenta 356 жит. 536 ha · 82 %
- Tarouquela 1 041 жит. 182 ha · 27 %
- Travanca 712 жит. 142 ha · 29 %
Какво гори в областта
- Други естествени площи37 %
- Храсти и преходна растителност34 %
- Иглолистни гори10 %
- Земеделски площи9,7 %
- Широколистни гори6,2 %
- Смесени гори2,5 %
Общини, които горят отново и отново
Общини с два или повече пожара над 100 ха от 2016 г.
- 24×Alhões, Bustelo, Gralheira e Ramires3 114 ha
- 16×Tendais2 190 ha
- 12×Cinfães2 532 ha
- 9×Nespereira1 639 ha
- 9×São Cristóvão de Nogueira1 279 ha
- 6×Santiago de Piães1 062 ha
- 4×Ferreiros de Tendais1 814 ha
- 4×Oliveira do Douro1 107 ha
Най-големите регистрирани пожари
- 1 738 haCinfães6 август 2016 г. · 7 дни
- 1 483 haFreigil e Miomãesсептември 2024 · 4 дни от общо 2 406 ха
- 971 haCinfães Oliveira do Douro8 август 2016 г. · 3 дни
- 954 haTendaisсептември 2024 · 3 дни
- 950 haTarouquelaюли 2025 · 4 дни
- 888 haTendais15 октомври 2017 г. · 1 ден
- 869 haSantiago de Piãesюли 2025 · 2 дни
- 611 haArouca Realюли 2025 · 5 дни от общо 6 555 ха
Хектари в областта; пожарът може да е изгорил повече извън нея.
Година по година
| Година | пожара | изгорели хектара | Най-големият за годината |
|---|---|---|---|
| 2026 | 6 | 773 | Cinfães 220 ha |
| 2025 | 5 | 2 794 | Tarouquela 950 ha |
| 2024 | 5 | 3 385 | Freigil e Miomães 1 483 ha |
| 2023 | 3 | 345 | Tendais 123 ha |
| 2022 | 1 | 113 | Alhões, Bustelo, Gralheira e Ramires 113 ha |
| 2021 | 7 | 926 | Alhões, Bustelo, Gralheira e Ramires 238 ha |
| 2020 | 2 | 469 | Ferreiros de Tendais 297 ha |
| 2019 | 2 | 153 | Cinfães 153 ha |
| 2018 | 1 | 106 | Nespereira 106 ha |
| 2017 | 8 | 2 418 | Tendais 888 ha |
| 2016 | 11 | 4 829 | Cinfães 1 738 ha |
Всички пожари: Cinfães · 51
От най-новия към най-стария. Цифрата е площта в областта; ако пожарът е изгорил повече извън нея, се посочва общото.
- 140 haCinfães Tendais7 юли 2026 г. · 2 дни
- 220 haCinfães Travanca3 юли 2026 г. · 1 ден от общо 277 ха
- 27 haOvadas e Panchoraаприл 2026 · 3 дни от общо 296 ха
- 110 haCinfães Alhões, Bustelo, Gralheira e Ramires28 март 2026 г. · 10 дни
- 151 haCinfães Alhões, Bustelo, Gralheira e Ramires27 март 2026 г. · 10 дни
- 125 haAlhões, Bustelo, Gralheira e Ramiresфевруари 2026 · вероятен палеж · не се брои · 42 дни
- 167 haCinfãesавгуст 2025 · 2 дни
- 869 haSantiago de Piãesюли 2025 · 2 дни
- 950 haTarouquelaюли 2025 · 4 дни
- 611 haArouca Realюли 2025 · 5 дни от общо 6 555 ха
- 196 haCinfães Nespereiraюли 2025 · 2 дни
- 1 483 haFreigil e Miomãesсептември 2024 · 4 дни от общо 2 406 ха
- 179 haSão Cristóvão de Nogueiraсептември 2024 · 3 дни
- 954 haTendaisсептември 2024 · 3 дни
- 301 haCastro Daire União das Freguesias de Picão e Ermidaсептември 2024 · 10 дни от общо 35 523 ха
- 468 haNespereiraянуари 2024 · 8 дни
- 110 haCinfães São Cristóvão de Nogueiraавгуст 2023 · 2 дни
- 123 haTendaisфевруари 2023 · 2 дни
- 111 haCinfães Alhões, Bustelo, Gralheira e Ramiresфевруари 2023 · 4 дни
- 113 haAlhões, Bustelo, Gralheira e Ramiresянуари 2022 · 2 дни от общо 120 ха
- 218 haCinfãesмарт 2021 · вероятен палеж · не се брои · 2 дни
- 238 haAlhões, Bustelo, Gralheira e Ramiresмарт 2021 · вероятен палеж · не се брои · 5 дни от общо 278 ха
- 122 haCinfães19 януари 2021 г. · вероятен палеж · не се брои · 1 ден
- 1 haPinheiroянуари 2021 · вероятен палеж · не се брои · 1 ден от общо 165 ха
- 179 haCinfães17 януари 2021 г. · вероятен палеж · не се брои · 3 дни
- 4 haParada de Ester e Ester15 януари 2021 г. · вероятен палеж · не се брои · 5 дни от общо 296 ха
- 163 haAlhões, Bustelo, Gralheira e Ramiresянуари 2021 · вероятен палеж · не се брои · 2 дни
- 172 haTendaisоктомври 2020 · 1 ден
- 297 haFerreiros de Tendaisоктомври 2020 · 1 ден
- 0 haPinheiroдекември 2019 · вероятен палеж · не се брои · 4 дни от общо 168 ха
- 153 haCinfães São Cristóvão de Nogueiraсептември 2019 · 1 ден
- 106 haNespereiraдекември 2018 · 1 ден
- 15 haAlvarengaноември 2017 · вероятен палеж · не се брои · 2 дни от общо 156 ха
- 888 haTendais15 октомври 2017 г. · 1 ден
- 0 haGosendeоктомври 2017 · 3 дни от общо 1 623 ха
- 466 haPinheiroоктомври 2017 · 11 дни от общо 1 322 ха
- 296 haTendais4 октомври 2017 г. · 5 дни
- 561 haCinfães20 август 2017 г. · 2 дни
- 0 haResende Ovadas e Panchora20 август 2017 г. · 2 дни от общо 751 ха
- 192 haCinfães Alhões, Bustelo, Gralheira e Ramires10 август 2017 г. · 4 дни от общо 235 ха
- 33 haUnião das Freguesias de Picão e Ermidaдекември 2016 · 5 дни от общо 332 ха
- 21 haAlvarengaдекември 2016 · вероятен палеж · не се брои · 2 дни от общо 126 ха
- 513 haCinfães Alhões, Bustelo, Gralheira e Ramires10 октомври 2016 г. · 2 дни
- 88 haCinfães Alhões, Bustelo, Gralheira e Ramires8 октомври 2016 г. · 3 дни от общо 259 ха
- 515 haCinfães Tendaisсептември 2016 · 3 дни
- 6 haResende Ovadas e Panchora16 август 2016 г. · 8 дни от общо 101 ха
- 394 haFornelosавгуст 2016 · 4 дни
- 368 haTarouquelaавгуст 2016 · 4 дни
- 971 haCinfães Oliveira do Douro8 август 2016 г. · 3 дни
- 182 haCinfães8 август 2016 г. · 2 дни
- 1 738 haCinfães6 август 2016 г. · 7 дни
Откъде са тези данни
Периметрите са от EFFIS (Copernicus, CC BY 4.0), а границите на общината – от geoBoundaries/Wikipedia (CC0 1.0 Universal (CC0 1.0) Public Domain Dedication). Площта по общини се изчислява от WorldFires чрез пресичане на двете. Прогнозата е от Open-Meteo (CC BY 4.0).
Извести ме какво гори тук
Новите пожари в този район чрез RSS: поставете връзката в четеца си, без да давате имейл.