Natuurbranden in Águeda
Águeda, Portugal: sinds 2016 zijn 11 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 8 van de 10 freguesias, met 24.701 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Pessegueiro do Vouga in september 2024, met 8.108 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: laag (FWI 7).
Alleen branden van 100 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 24.701ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 82%
- 300 km²
- branden
- 11
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 8
- van 10
- Grootste brand
- 8.108ha
- Pessegueiro do Vouga · september 2024
- Inwoners
- 39.902
- 619,0 ha verbrand per duizend inwoners
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- zo 25 Laag 20° · 70 % · 25 km/h
- ma 26 Laag 23° · 55 % · 21 km/h
- di 27 Laag 20° · 73 % · 20 km/h
- wo 28 Laag 20° · 72 % · 26 km/h
- do 29 Laag 21° · 56 % · 17 km/h
- vr 30 Laag 24° · 50 % · 28 km/h
- za 31 Laag 24° · 45 % · 23 km/h
- zo 1 Matig 25° · 34 % · 23 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- União das Freguesias de Belazaima do Chão, Castanheira do Vouga e Agadão 639 inwoners 6.503 ha · 74 %
- Préstimo e Macieira de Alcoba 703 inwoners 6.426 ha · 1,5×
- Valongo do Vouga 4.637 inwoners 4.784 ha · 1,1×
- Macinhata do Vouga 3.210 inwoners 4.409 ha · 1,4×
- União das Freguesias de Águeda e Borralha 11.346 inwoners 2.228 ha · 62 %
- Trofa, Segadães e Lamas do Vouga 4.482 inwoners 233 ha · 14 %
- Aguada de Cima 3.894 inwoners 65 ha · 2,3 %
- Fermentelos 3.028 inwoners 53 ha · 6,1 %
Wat er in de regio brandt
- Struikgewas en overgangsbos34 %
- Gemengd bos16 %
- Naaldbos15 %
- Loofbos15 %
- Landbouwgrond13 %
- Overig natuurlijk terrein4,3 %
- Bebouwd gebied2,3 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer branden van meer dan 100 ha sinds 2016.
- 5×Préstimo e Macieira de Alcoba6.426 ha
- 5×Valongo do Vouga4.784 ha
- 4×Macinhata do Vouga4.409 ha
- 4×União das Freguesias de Águeda e Borralha2.228 ha
- 3×União das Freguesias de Belazaima do Chão, Castanheira do Vouga e Agadão6.503 ha
- 2×Aguada de Cima65 ha
De grootste geregistreerde branden
- 8.108 haPessegueiro do Vougaseptember 2024 · 7 dagen van 23.318 ha in totaal
- 7.874 haÁgueda Préstimo e Macieira de Alcobaaugustus 2016 · 6 dagen
- 6.263 haVouzela Cambra e Carvalhal de Vermilhasjuli 2026 · 7 dagen van 13.375 ha in totaal
- 1.381 haPessegueiro do Vougaaugustus 2016 · 5 dagen van 1.920 ha in totaal
- 253 haÁgueda União das Freguesias de Belazaima do Chão, Castanheira do Vouga e Agadãoapril 2017 · 1 dag
- 222 haOliveira de Frades Arcozelo das Maiasseptember 2020 · 6 dagen van 2.149 ha in totaal
- 211 haÁgueda Valongo do Vouga6 september 2019 · 2 dagen
- 209 haÁgueda São João de Loure e Frossos2 september 2019 · 9 dagen van 1.898 ha in totaal
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2026 | 1 | 6.263 | Vouzela 6.263 ha |
| 2024 | 1 | 8.108 | Pessegueiro do Vouga 8.108 ha |
| 2022 | 1 | 102 | Sever do Vouga 102 ha |
| 2020 | 1 | 222 | Oliveira de Frades 222 ha |
| 2019 | 2 | 420 | Águeda 211 ha |
| 2017 | 3 | 332 | Águeda 253 ha |
| 2016 | 2 | 9.255 | Águeda 7.874 ha |
Alle branden in Águeda · 11
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 6.263 haVouzela Cambra e Carvalhal de Vermilhasjuli 2026 · 7 dagen van 13.375 ha in totaal
- 8.108 haPessegueiro do Vougaseptember 2024 · 7 dagen van 23.318 ha in totaal
- 102 haSever do Vouga Talhadasjuli 2022 · 2 dagen van 211 ha in totaal
- 222 haOliveira de Frades Arcozelo das Maiasseptember 2020 · 6 dagen van 2.149 ha in totaal
- 211 haÁgueda Valongo do Vouga6 september 2019 · 2 dagen
- 209 haÁgueda São João de Loure e Frossos2 september 2019 · 9 dagen van 1.898 ha in totaal
- 53 haQuiaiosoktober 2017 · 17 dagen van 24.183 ha in totaal
- 26 haVouzela Alcofraoktober 2017 · 4 dagen van 19.317 ha in totaal
- 253 haÁgueda União das Freguesias de Belazaima do Chão, Castanheira do Vouga e Agadãoapril 2017 · 1 dag
- 1.381 haPessegueiro do Vougaaugustus 2016 · 5 dagen van 1.920 ha in totaal
- 7.874 haÁgueda Préstimo e Macieira de Alcobaaugustus 2016 · 6 dagen
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van EFFIS (Copernicus, CC BY 4.0) en de gemeentegrenzen van geoBoundaries/Wikipedia (CC0 1.0 Universal (CC0 1.0) Public Domain Dedication). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.