Natuurbranden in Caazapá
Caazapá, Paraguay: sinds 2016 zijn 31 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 10 van de 11 districten, met 83.566 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Fulgencio Yegros in 8 januari 2022, met 15.235 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: zeer laag (FWI 4).
Alleen branden van 1.500 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 83.566ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 8,7%
- 9.597 km²
- branden
- 31
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 10
- van 11
- Grootste brand
- 15.235ha
- Fulgencio Yegros · 8 januari 2022
- Inwoners
- —
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- ma 26 Zeer laag 24° · 41 % · 28 km/h
- di 27 Zeer laag 26° · 39 % · 22 km/h
- wo 28 Zeer laag 28° · 43 % · 23 km/h
- do 29 Zeer laag 26° · 57 % · 32 km/h
- vr 30 Zeer laag 28° · 45 % · 28 km/h
- za 31 Laag 29° · 38 % · 27 km/h
- zo 1 Laag 32° · 34 % · 26 km/h
- ma 2 Laag 32° · 43 % · 25 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- Tavai 31.490 ha · 22 %
- Fulgencio Yegros 27.843 ha · 29 %
- Moises Bertoni 7.879 ha · 11 %
- Maciel 5.360 ha · 13 %
- Caazapa 4.726 ha · 5,6 %
- Yuty 2.829 ha · 2,5 %
- San Juan Nepomuceno 1.319 ha · 1,3 %
- 3 De Mayo 1.313 ha · 1,8 %
- Abai 716 ha · 0,4 %
- General Higinio Morinigo 91 ha · 0,3 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer grote branden (1.000 ha of meer) sinds 2016.
- 10×Fulgencio Yegros27.843 ha
- 8×Tavai31.490 ha
- 7×Moises Bertoni7.879 ha
- 4×Maciel5.360 ha
- 4×Caazapa4.726 ha
- 4×Yuty2.829 ha
- 4×3 De Mayo1.313 ha
- 3×San Juan Nepomuceno1.319 ha
De grootste geregistreerde branden
- 15.235 haFulgencio Yegros8 januari 2022 · 19 dagen
- 13.426 haAlto Veraseptember 2020 · 21 dagen van 22.744 ha in totaal
- 6.417 haTavai19 september 2020 · 20 dagen
- 5.540 haTavai26 september 2020 · 8 dagen
- 4.286 haMacielmaart 2025 · 7 dagen
- 3.435 haMoises Bertonijanuari 2022 · 3 dagen
- 2.762 haTavaijanuari 2022 · 11 dagen
- 2.515 haTavaifebruari 2022 · 14 dagen
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2 | 4.667 | Maciel 4.286 ha |
| 2024 | 1 | 1.963 | Caazapa 1.963 ha |
| 2022 | 9 | 30.107 | Fulgencio Yegros 15.235 ha |
| 2021 | 1 | 716 | Paso Yobai 716 ha |
| 2020 | 14 | 41.093 | Alto Vera 13.426 ha |
| 2019 | 2 | 1.815 | Moises Bertoni 1.780 ha |
| 2018 | 1 | 1.553 | Maciel 1.553 ha |
| 2016 | 1 | 1.651 | Fulgencio Yegros 1.651 ha |
Alle branden in Caazapá · 31
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 380 haAlto Veramaart 2025 · 10 dagen van 1.897 ha in totaal
- 4.286 haMacielmaart 2025 · 7 dagen
- 1.963 haCaazapajuni 2024 · 7 dagen
- 2.515 haTavaifebruari 2022 · 14 dagen
- 3.435 haMoises Bertonijanuari 2022 · 3 dagen
- 1.966 haFulgencio Yegros17 januari 2022 · 8 dagen
- 2.762 haTavaijanuari 2022 · 11 dagen
- 2.408 haMacieljanuari 2022 · 9 dagen van 3.484 ha in totaal
- 1.606 haFulgencio Yegros14 januari 2022 · 10 dagen
- 141 haAlto Vera12 januari 2022 · 15 dagen van 2.412 ha in totaal
- 41 haSan Pedro del Paranájanuari 2022 · 18 dagen van 3.805 ha in totaal
- 15.235 haFulgencio Yegros8 januari 2022 · 19 dagen
- 716 haPaso Yobaiaugustus 2021 · 4 dagen van 1.933 ha in totaal
- 1.609 haFulgencio Yegros9 december 2020 · 10 dagen
- 1.991 haFulgencio Yegros9 december 2020 · 7 dagen
- 572 ha3 De Mayonovember 2020 · 8 dagen van 2.126 ha in totaal
- 1.868 haMoises Bertoninovember 2020 · 7 dagen
- 665 haSan Pedro del Paraná17 november 2020 · 10 dagen van 5.788 ha in totaal
- 683 haSan Pedro del Paraná13 november 2020 · 16 dagen van 1.781 ha in totaal
- 1.543 haMoises Bertonioktober 2020 · 3 dagen
- 5.540 haTavai26 september 2020 · 8 dagen
- 6.417 haTavai19 september 2020 · 20 dagen
- 13.426 haAlto Veraseptember 2020 · 21 dagen van 22.744 ha in totaal
- 1.628 haSan Juan Nepomucenoaugustus 2020 · 16 dagen
- 2.058 haFulgencio Yegros27 april 2020 · 9 dagen
- 2.066 haFulgencio Yegros25 april 2020 · 1 dag
- 1.027 haMacielfebruari 2020 · 19 dagen van 1.672 ha in totaal
- 35 haSan Pedro del Paranáaugustus 2019 · 2 dagen van 1.507 ha in totaal
- 1.780 haMoises Bertonifebruari 2019 · 2 dagen
- 1.553 haMacielaugustus 2018 · 3 dagen
- 1.651 haFulgencio Yegrosjuli 2016 · 6 dagen
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) en zijn gereconstrueerd uit hittedetecties; de gemeentegrenzen komen van geoBoundaries/Direcion General de Estadica, Encuestas y Censos (Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.