Natuurbranden in Zacatecas
Zacatecas, Mexico: sinds 2016 zijn 47 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 25 van de 58 gemeenten, met 143.006 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Jiménez del Teul in mei 2018, met 12.308 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: laag (FWI 10).
Alleen branden van 1.500 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 143.006ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 1,9%
- 75.754 km²
- branden
- 47
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 25
- van 58
- Grootste brand
- 12.308ha
- Jiménez del Teul · mei 2018
- Inwoners
- 601.879
- 237,6 ha verbrand per duizend inwoners
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- za 24 Matig 23° · 32 % · 36 km/h
- zo 25 Laag 20° · 45 % · 41 km/h
- ma 26 Laag 23° · 36 % · 37 km/h
- di 27 Zeer laag 21° · 55 % · 30 km/h
- wo 28 Zeer laag 20° · 58 % · 30 km/h
- do 29 Zeer laag 20° · 57 % · 38 km/h
- vr 30 Zeer laag 22° · 52 % · 38 km/h
- za 31 Zeer laag 23° · 53 % · 22 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- Valparaíso 57.335 ha · 10,0 %
- Jiménez del Teul 17.358 ha · 15 %
- Monte Escobedo 15.943 ha · 9,9 %
- Tepechitlán 8.779 ha · 16 %
- Tlaltenango de Sánchez Román 6.538 ha · 8,7 %
- Trinidad García de la Cadena 5.304 ha · 17 %
- Villanueva 4.298 ha · 2,0 %
- Teúl de González Ortega 3.955 ha · 5,8 %
- Tepetongo 3.481 ha · 4,8 %
- Juchipila 3.383 ha · 10,0 %
- Fresnillo 240.532 inwoners 3.145 ha · 0,6 %
- General Francisco R. Murguía 3.072 ha · 0,6 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer grote branden (1.000 ha of meer) sinds 2016.
- 20×Valparaíso57.335 ha
- 5×Jiménez del Teul17.358 ha
- 5×Monte Escobedo15.943 ha
- 4×Teúl de González Ortega3.955 ha
- 3×Tepechitlán8.779 ha
- 3×Trinidad García de la Cadena5.304 ha
- 2×Tlaltenango de Sánchez Román6.538 ha
- 2×Tepetongo3.481 ha
De grootste geregistreerde branden
- 12.308 haJiménez del Teulmei 2018 · 26 dagen
- 9.958 haValparaísomei 2023 · 39 dagen van 19.923 ha in totaal
- 9.943 haValparaísomei 2024 · 30 dagen
- 8.459 haTepetongoapril 2023 · 22 dagen
- 7.291 haValparaísojuni 2023 · 12 dagen
- 6.494 haTlaltenango de Sánchez Románmei 2025 · 9 dagen
- 6.491 haTepechitlánmaart 2025 · 10 dagen
- 4.923 haValparaísoapril 2017 · 12 dagen
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2025 | 4 | 21.284 | Tlaltenango de Sánchez Román 6.494 ha |
| 2024 | 3 | 12.740 | Valparaíso 9.943 ha |
| 2023 | 6 | 28.352 | Valparaíso 9.958 ha |
| 2022 | 6 | 9.829 | General Francisco R. Murguía 3.079 ha |
| 2021 | 6 | 13.977 | Valparaíso 4.318 ha |
| 2020 | 2 | 5.873 | Villanueva 4.298 ha |
| 2019 | 5 | 5.135 | Valparaíso 3.060 ha |
| 2018 | 3 | 16.418 | Jiménez del Teul 12.308 ha |
| 2017 | 11 | 25.851 | Valparaíso 4.923 ha |
| 2016 | 1 | 3.547 | Valparaíso 3.547 ha |
Alle branden in Zacatecas · 47
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 6.494 haTlaltenango de Sánchez Románmei 2025 · 9 dagen
- 3.697 haMonte Escobedo21 april 2025 · 10 dagen
- 4.602 haMonte Escobedo17 april 2025 · 18 dagen
- 6.491 haTepechitlánmaart 2025 · 10 dagen
- 42 haSan Martín de Bolañosmei 2024 · 18 dagen van 12.965 ha in totaal
- 9.943 haValparaísomei 2024 · 30 dagen
- 2.755 haTrinidad García de la Cadenamei 2024 · 8 dagen
- 7.291 haValparaísojuni 2023 · 12 dagen
- 9.958 haValparaísomei 2023 · 39 dagen van 19.923 ha in totaal
- 66 haMezquital5 mei 2023 · 14 dagen van 6.298 ha in totaal
- 105 haMezquitic1 mei 2023 · 11 dagen van 2.098 ha in totaal
- 2.473 haTabascoapril 2023 · 11 dagen
- 8.459 haTepetongoapril 2023 · 22 dagen
- 18 haSan Martín de Bolañosmei 2022 · 12 dagen van 5.952 ha in totaal
- 3.079 haGeneral Francisco R. Murguíamei 2022 · 6 dagen
- 2.045 haValparaíso12 mei 2022 · 7 dagen
- 2.783 haValparaíso11 mei 2022 · 12 dagen
- 43 haMezquital30 april 2022 · 7 dagen van 2.382 ha in totaal
- 1.862 haValparaísoapril 2022 · 10 dagen
- 4.318 haValparaísomei 2021 · 15 dagen
- 1.527 haTeúl de González Ortegamei 2021 · 13 dagen
- 1.998 haFresnilloapril 2021 · 6 dagen
- 2.136 haMezquital10 april 2021 · 27 dagen van 4.296 ha in totaal
- 2.426 haValparaísoapril 2021 · 13 dagen
- 1.573 haMezquital16 maart 2021 · 17 dagen van 4.065 ha in totaal
- 4.298 haVillanuevamei 2020 · 4 dagen
- 1.575 haMoyahua de Estradamei 2020 · 12 dagen van 2.542 ha in totaal
- 9 haMezquitic17 mei 2019 · 8 dagen van 6.111 ha in totaal
- 3.060 haValparaíso15 mei 2019 · 5 dagen
- 191 haMezquital7 mei 2019 · 11 dagen van 3.536 ha in totaal
- 125 haMezquitic5 mei 2019 · 6 dagen van 4.075 ha in totaal
- 1.749 haValparaíso2 mei 2019 · 9 dagen
- 2.563 haMonte Escobedojuni 2018 · 5 dagen
- 1.547 haFresnillomei 2018 · 3 dagen
- 12.308 haJiménez del Teulmei 2018 · 26 dagen
- 673 haDel Nayar1 juni 2017 · 15 dagen van 4.738 ha in totaal
- 2.083 haValparaísomei 2017 · 10 dagen
- 3.856 haJuchipilamei 2017 · 10 dagen
- 3.709 haAtolingamei 2017 · 4 dagen
- 2.246 haTepechitlánmei 2017 · 3 dagen
- 2.006 haSanto Domingomei 2017 · 5 dagen van 4.417 ha in totaal
- 239 haMezquital9 mei 2017 · 20 dagen van 4.619 ha in totaal
- 1.336 haJiménez del Teulapril 2017 · 8 dagen van 2.416 ha in totaal
- 4.775 haSan Cristóbal de la Barrancaapril 2017 · 18 dagen van 23.092 ha in totaal
- 5 haMezquital26 april 2017 · 16 dagen van 2.821 ha in totaal
- 4.923 haValparaísoapril 2017 · 12 dagen
- 3.547 haValparaísomei 2016 · 20 dagen
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) en zijn gereconstrueerd uit hittedetecties; de gemeentegrenzen komen van geoBoundaries/Instituto Nacional de Estadística y Geografía (INEGI) (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.