Natuurbranden in Maluku
Maluku, Indonesië: sinds 2016 zijn 44 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 6 van de 7 regentschappen, met 365.899 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Seram Bagian Timur in juli 2026, met 100.430 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: zeer laag (FWI 4).
Alleen branden van 1.500 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
Deze cijfers bevatten niet één voorlopige pagina, alleen gezien als hittepunten en nog zonder omtrek. Ze staan gemarkeerd in de lijsten.
- hectare verbrand
- 365.899ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 7,9%
- 46.372 km²
- branden
- 44
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 6
- van 7
- Grootste brand
- 100.430ha
- Seram Bagian Timur · juli 2026
- Inwoners
- —
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- zo 25 Zeer laag 28° · 80 % · 17 km/h
- ma 26 Zeer laag 28° · 79 % · 13 km/h
- di 27 Laag 28° · 77 % · 18 km/h
- wo 28 Laag 28° · 77 % · 21 km/h
- do 29 Laag 28° · 73 % · 23 km/h
- vr 30 Laag 28° · 74 % · 26 km/h
- za 31 Laag 28° · 77 % · 21 km/h
- zo 1 Laag 28° · 72 % · 16 km/h
Nu brandend in de regio
- 1.623 haBuru 17 oktober 2026 · 9 dagen
- 1.703 haBuru 13 oktober 2026 · 13 dagen
- 2.598 haBuru 7 oktober 2026 · 19 dagen
- 2.686 haMaluku Tengah oktober 2026 · 7 dagen
- 2.257 haBuru 4 oktober 2026 · 21 dagen
- 8.639 haSeram Bagian Timur oktober 2026 · 24 dagen
- 3.390 haMaluku Tenggara Barat 2 oktober 2026 · 25 dagen
- 2.098 haBuru Selatan oktober 2026 · 18 dagen
- 7.513 haMaluku Tengah 22 september 2026 · 21 dagen
- 8.547 haBuru Selatan 20 september 2026 · 23 dagen
- 1.850 haBuru 14 september 2026 · 11 dagen
- 2.729 haMaluku Tenggara Barat 13 september 2026 · 38 dagen
- 5.945 haMaluku Tengah 13 september 2026 · 30 dagen
- 7.247 haSeram Bagian Barat 4 september 2026 · 39 dagen
- 7.307 haBuru Selatan 31 augustus 2026 · 20 dagen
- 2.318 haMaluku Tenggara Barat 31 augustus 2026 · 18 dagen
- 3.913 haSeram Bagian Timur augustus 2026 · 45 dagen
- 7.453 haBuru 19 augustus 2026 · 27 dagen
- 41.089 haBuru Selatan augustus 2026 · 69 dagen
- 4.921 haMaluku Tengah 18 augustus 2026 · 37 dagen
- 17.884 haMaluku Tengah 17 augustus 2026 · 43 dagen
- 67.764 haBuru 8 augustus 2026 · 72 dagen
- 100.430 haSeram Bagian Timur juli 2026 · 95 dagen
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- Seram Bagian Timur 112.575 ha · 19 %
- Buru 101.539 ha · 23 %
- Maluku Tengah 59.079 ha · 7,2 %
- Buru Selatan 58.096 ha · 14 %
- Maluku Tenggara Barat 19.683 ha · 4,4 %
- Seram Bagian Barat 14.955 ha · 3,0 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer grote branden (1.000 ha of meer) sinds 2016.
- 15×Buru101.539 ha
- 12×Maluku Tengah59.079 ha
- 10×Maluku Tenggara Barat19.683 ha
- 5×Seram Bagian Timur112.575 ha
- 5×Buru Selatan58.096 ha
- 4×Seram Bagian Barat14.955 ha
De grootste geregistreerde branden
- 100.430 haSeram Bagian Timur juli 2026 · 95 dagen
- 67.764 haBuru 8 augustus 2026 · 72 dagen
- 41.089 haBuru Selatan augustus 2026 · 69 dagen
- 17.884 haMaluku Tengah 17 augustus 2026 · 43 dagen
- 8.639 haSeram Bagian Timur oktober 2026 · 24 dagen
- 8.547 haBuru Selatan 20 september 2026 · 23 dagen
- 8.194 haMaluku Tengah7 september 2019 · 19 dagen
- 7.952 haSeram Bagian Timurseptember 2019 · 19 dagen
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2026 | 36 | 337.458 | Seram Bagian Timur 100.430 ha |
| 2023 | 1 | 1.646 | Buru 1.646 ha |
| 2020 | 1 | 1.576 | Maluku Tenggara Barat 1.576 ha |
| 2019 | 6 | 23.769 | Maluku Tengah 8.194 ha |
| 2016 | 1 | 1.478 | Maluku Tenggara Barat 1.478 ha |
Alle branden in Maluku · 45
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 1.623 haBuru 17 oktober 2026 · 9 dagen
- 1.703 haBuru 13 oktober 2026 · 13 dagen
- 28 haSeram Bagian Baratoktober 2026 · voorlopig · telt niet · 3 dagen
- 1.469 haMaluku Tenggara Barat9 oktober 2026 · 15 dagen
- 2.598 haBuru 7 oktober 2026 · 19 dagen
- 2.686 haMaluku Tengah oktober 2026 · 7 dagen
- 2.257 haBuru 4 oktober 2026 · 21 dagen
- 8.639 haSeram Bagian Timur oktober 2026 · 24 dagen
- 3.390 haMaluku Tenggara Barat 2 oktober 2026 · 25 dagen
- 2.098 haBuru Selatan oktober 2026 · 18 dagen
- 4.478 haSeram Bagian Barat26 september 2026 · 17 dagen
- 1.551 haMaluku Tenggara Barat23 september 2026 · 18 dagen van 1.734 ha in totaal
- 7.513 haMaluku Tengah 22 september 2026 · 21 dagen
- 8.547 haBuru Selatan 20 september 2026 · 23 dagen
- 1.850 haBuru 14 september 2026 · 11 dagen
- 2.729 haMaluku Tenggara Barat 13 september 2026 · 38 dagen
- 5.945 haMaluku Tengah 13 september 2026 · 30 dagen
- 3.246 haBuru13 september 2026 · 12 dagen
- 1.705 haMaluku Tenggara Barat11 september 2026 · 9 dagen
- 1.670 haMaluku Tengah11 september 2026 · 10 dagen
- 7.247 haSeram Bagian Barat 4 september 2026 · 39 dagen
- 7.307 haBuru Selatan 31 augustus 2026 · 20 dagen
- 2.318 haMaluku Tenggara Barat 31 augustus 2026 · 18 dagen
- 3.913 haSeram Bagian Timur augustus 2026 · 45 dagen
- 7.453 haBuru 19 augustus 2026 · 27 dagen
- 41.089 haBuru Selatan augustus 2026 · 69 dagen
- 1.533 haMaluku Tengah18 augustus 2026 · 8 dagen
- 4.921 haMaluku Tengah 18 augustus 2026 · 37 dagen
- 1.526 haBuru17 augustus 2026 · 7 dagen
- 17.884 haMaluku Tengah 17 augustus 2026 · 43 dagen
- 1.843 haMaluku Tenggara Barat14 augustus 2026 · 13 dagen
- 67.764 haBuru 8 augustus 2026 · 72 dagen
- 2.915 haBuru5 augustus 2026 · 21 dagen
- 1.963 haBuru1 augustus 2026 · 9 dagen
- 100.430 haSeram Bagian Timur juli 2026 · 95 dagen
- 1.624 haMaluku Tenggara Baratjuli 2026 · 10 dagen
- 1.646 haBuruoktober 2023 · 6 dagen
- 1.576 haMaluku Tenggara Barataugustus 2020 · 5 dagen
- 2.322 haBurunovember 2019 · 10 dagen
- 1.725 haBuruoktober 2019 · 3 dagen
- 1.662 haMaluku Tengah8 september 2019 · 10 dagen
- 7.952 haSeram Bagian Timurseptember 2019 · 19 dagen
- 8.194 haMaluku Tengah7 september 2019 · 19 dagen
- 1.913 haMaluku Tengah6 september 2019 · 8 dagen
- 1.478 haMaluku Tenggara Baratoktober 2016 · 5 dagen
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) en zijn gereconstrueerd uit hittedetecties; de gemeentegrenzen komen van geoBoundaries/OpenStreetMap, Wambacher (Open Data Commons Open Database License 1.0). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.