Natuurbranden in Lampung
Lampung, Indonesië: sinds 2016 zijn 29 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 6 van de 15 regentschappen, met 68.553 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Lampung Timur in 17 september 2026, met 9.199 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: zeer laag (FWI 1).
Alleen branden van 1.500 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 68.553ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 2,0%
- 33.802 km²
- branden
- 29
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 6
- van 15
- Grootste brand
- 9.199ha
- Lampung Timur · 17 september 2026
- Inwoners
- —
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- zo 25 Zeer laag 32° · 51 % · 31 km/h
- ma 26 Zeer laag 28° · 67 % · 23 km/h
- di 27 Zeer laag 32° · 55 % · 25 km/h
- wo 28 Zeer laag 29° · 72 % · 23 km/h
- do 29 Zeer laag 29° · 74 % · 21 km/h
- vr 30 Zeer laag 31° · 66 % · 26 km/h
- za 31 Zeer laag 30° · 73 % · 29 km/h
- zo 1 Zeer laag 29° · 73 % · 32 km/h
- ma 2 Zeer laag 30° · 74 % · 34 km/h
Nu brandend in de regio
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- Lampung Timur 31.776 ha · 8,1 %
- Tulangbawang 16.649 ha · 5,3 %
- Mesuji 11.883 ha · 5,4 %
- Way Kanan 4.409 ha · 1,2 %
- Tulang Bawang Barat 3.231 ha · 2,5 %
- Lampung Tengah 605 ha · 0,1 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer grote branden (1.000 ha of meer) sinds 2016.
- 11×Mesuji11.883 ha
- 10×Lampung Timur31.776 ha
- 8×Tulangbawang16.649 ha
- 4×Lampung Tengah605 ha
- 2×Way Kanan4.409 ha
- 2×Tulang Bawang Barat3.231 ha
De grootste geregistreerde branden
- 9.199 haLampung Timur17 september 2026 · 38 dagen
- 7.695 haTulangbawang25 september 2026 · 29 dagen
- 5.431 haTulangbawang14 september 2026 · 4 dagen
- 4.253 haTulangbawang augustus 2026 · 24 dagen
- 3.820 haLampung Timur22 oktober 2019 · 22 dagen
- 3.608 haLampung Timur29 september 2026 · 18 dagen
- 2.774 haLampung Timurnovember 2019 · 4 dagen
- 2.699 haLampung Timuraugustus 2026 · 5 dagen
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2026 | 16 | 47.806 | Lampung Timur 9.199 ha |
| 2024 | 1 | 1.797 | Lampung Timur 1.797 ha |
| 2023 | 5 | 4.569 | Way Kanan 2.508 ha |
| 2019 | 7 | 14.382 | Lampung Timur 3.820 ha |
Alle branden in Lampung · 29
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 1.694 haTulangbawangoktober 2026 · 4 dagen
- 1.612 haTulang Bawang Barat11 oktober 2026 · 14 dagen
- 1.580 haMesujioktober 2026 · 11 dagen
- 1.960 haTulang Bawang Barat2 oktober 2026 · 7 dagen
- 3.608 haLampung Timur29 september 2026 · 18 dagen
- 1.985 haMesuji27 september 2026 · 22 dagen
- 1.525 haMesuji26 september 2026 · 16 dagen
- 7.695 haTulangbawang25 september 2026 · 29 dagen
- 2.074 haMesuji24 september 2026 · 9 dagen
- 9.199 haLampung Timur17 september 2026 · 38 dagen
- 5.431 haTulangbawang14 september 2026 · 4 dagen
- 264 haOgan Komering Ilir3 september 2026 · 43 dagen van 9.921 ha in totaal
- 49 haOgan Komering Ilir26 augustus 2026 · 60 dagen van 28.780 ha in totaal
- 4.253 haTulangbawang augustus 2026 · 24 dagen
- 2.699 haLampung Timuraugustus 2026 · 5 dagen
- 2.178 haLampung Timurjanuari 2026 · 3 dagen
- 1.797 haLampung Timurseptember 2024 · 1 dag
- 0 haOgan Komering Ilir28 oktober 2023 · 3 dagen van 1.954 ha in totaal
- 1.987 haLampung Timuroktober 2023 · 2 dagen
- 40 haOgan Komering Ilir12 oktober 2023 · 8 dagen van 6.985 ha in totaal
- 33 haOgan Komering Ilir25 september 2023 · 7 dagen van 1.596 ha in totaal
- 2.508 haWay Kananseptember 2023 · 8 dagen
- 2.774 haLampung Timurnovember 2019 · 4 dagen
- 3.820 haLampung Timur22 oktober 2019 · 22 dagen
- 1.901 haWay Kananoktober 2019 · 5 dagen
- 1.626 haTulangbawangoktober 2019 · 7 dagen
- 2.104 haLampung Timur19 oktober 2019 · 7 dagen
- 2.156 haLampung Timur19 oktober 2019 · 9 dagen
- 1 haOgan Komering Ilir10 oktober 2019 · 5 dagen van 1.765 ha in totaal
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) en zijn gereconstrueerd uit hittedetecties; de gemeentegrenzen komen van geoBoundaries/OpenStreetMap, Wambacher (Open Data Commons Open Database License 1.0). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.