Natuurbranden in Tarija
Tarija, Bolivia: sinds 2016 zijn 13 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 7 van de 11 gemeenten, met 65.542 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij San Lorenzo in augustus 2017, met 10.564 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: zeer laag (FWI 0).
Alleen branden van 3.000 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 65.542ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 1,8%
- 37.368 km²
- branden
- 13
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 7
- van 11
- Grootste brand
- 10.564ha
- San Lorenzo · augustus 2017
- Inwoners
- 407.521
- 160,8 ha verbrand per duizend inwoners
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- vr 23 Laag 32° · 46 % · 37 km/h
- za 24 Zeer laag 23° · 78 % · 36 km/h
- zo 25 Zeer laag 21° · 47 % · 46 km/h
- ma 26 Zeer laag 21° · 51 % · 29 km/h
- di 27 Zeer laag 23° · 49 % · 37 km/h
- wo 28 Zeer laag 23° · 53 % · 30 km/h
- do 29 Zeer laag 23° · 53 % · 31 km/h
- vr 30 Zeer laag 23° · 59 % · 35 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- Yacuíba 116.318 inwoners 15.087 ha · 3,8 %
- San Lorenzo 32.038 inwoners 13.484 ha · 6,8 %
- Tarija 153.457 inwoners 11.533 ha · 5,6 %
- Padcaya 17.341 inwoners 11.256 ha · 2,5 %
- Villa Montes 10.970 ha · 1,0 %
- El Puente 11.300 inwoners 3.196 ha · 1,5 %
- Yunchará 5.036 inwoners 17 ha · 0,0 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer grote branden (1.000 ha of meer) sinds 2016.
- 4×Yacuíba15.087 ha
- 3×San Lorenzo13.484 ha
- 3×Tarija11.533 ha
- 3×Villa Montes10.970 ha
- 2×Padcaya11.256 ha
- 2×El Puente3.196 ha
De grootste geregistreerde branden
- 10.564 haSan Lorenzoaugustus 2017 · 5 dagen
- 8.599 haSan Lorenzojuli 2026 · 5 dagen
- 7.965 haPadcayaoktober 2022 · 31 dagen
- 5.184 haTarijaoktober 2026 · 2 dagen
- 4.813 haVilla Montesjanuari 2024 · 7 dagen
- 4.388 haYacuíba23 februari 2020 · 17 dagen
- 4.245 haYacuíba9 februari 2020 · 10 dagen
- 3.883 haSan Lorenzojuli 2025 · 4 dagen
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2026 | 2 | 13.782 | San Lorenzo 8.598 ha |
| 2025 | 1 | 3.883 | San Lorenzo 3.883 ha |
| 2024 | 2 | 7.902 | Villa Montes 4.813 ha |
| 2022 | 2 | 11.256 | Padcaya 7.965 ha |
| 2020 | 5 | 18.155 | Yacuíba 4.388 ha |
| 2017 | 1 | 10.564 | San Lorenzo 10.564 ha |
Alle branden in Tarija · 13
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 5.184 haTarijaoktober 2026 · 2 dagen
- 8.599 haSan Lorenzojuli 2026 · 5 dagen
- 3.883 haSan Lorenzojuli 2025 · 4 dagen
- 3.089 haYacuíbajanuari 2024 · 7 dagen
- 4.813 haVilla Montesjanuari 2024 · 7 dagen
- 7.965 haPadcayaoktober 2022 · 31 dagen
- 3.291 haPadcayajuni 2022 · 3 dagen
- 3.365 haYacuíbadecember 2020 · 4 dagen
- 2.816 haMacharetí30 september 2020 · 21 dagen van 8.249 ha in totaal
- 3.341 haVilla Montesfebruari 2020 · 7 dagen
- 4.388 haYacuíba23 februari 2020 · 17 dagen
- 4.245 haYacuíba9 februari 2020 · 10 dagen
- 10.564 haSan Lorenzoaugustus 2017 · 5 dagen
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) en zijn gereconstrueerd uit hittedetecties; de gemeentegrenzen komen van geoBoundaries/GeoBolivia, Derived from ADM3 layer (Public Domain). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.