Natuurbranden in Tasmania
Tasmania, Australië: sinds 2016 zijn 17 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 12 van de 27 lokale bestuursgebieden, met 372.313 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Central Highlands (Tas.) in januari 2019, met 59.987 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: zeer laag (FWI 1).
Alleen branden van 5.000 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 372.313ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 5,4%
- 68.579 km²
- branden
- 17
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 12
- van 27
- Grootste brand
- 59.987ha
- Central Highlands (Tas.) · januari 2019
- Inwoners
- —
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- ma 26 Zeer laag 11° · 45 % · 53 km/h
- di 27 Zeer laag 10° · 51 % · 52 km/h
- wo 28 Zeer laag 14° · 61 % · 66 km/h
- do 29 Zeer laag 16° · 46 % · 58 km/h
- vr 30 Zeer laag 19° · 46 % · 37 km/h
- za 31 Zeer laag 13° · 86 % · 33 km/h
- zo 1 Zeer laag 17° · 33 % · 53 km/h
- ma 2 Zeer laag 17° · 40 % · 45 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- Circular Head 134.425 ha · 27 %
- Central Highlands (Tas.) 72.847 ha · 9,1 %
- Huon Valley 57.899 ha · 11 %
- Break O'Day 34.262 ha · 9,7 %
- Flinders (Tas.) 26.187 ha · 13 %
- Meander Valley 19.159 ha · 5,7 %
- Waratah-Wynyard 12.725 ha · 3,6 %
- West Coast 5.931 ha · 0,6 %
- Glamorgan-Spring Bay 5.504 ha · 2,1 %
- Derwent Valley 2.627 ha · 0,6 %
- Kentish 509 ha · 0,4 %
- Northern Midlands 238 ha · 0,0 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer grote branden (1.000 ha of meer) sinds 2016.
- 6×Circular Head134.425 ha
- 3×Break O'Day34.262 ha
- 3×West Coast5.931 ha
- 2×Central Highlands (Tas.)72.847 ha
- 2×Meander Valley19.159 ha
- 2×Derwent Valley2.627 ha
- 2×Northern Midlands238 ha
De grootste geregistreerde branden
- 59.987 haCentral Highlands (Tas.)januari 2019 · 22 dagen
- 57.936 haHuon Valleyjanuari 2019 · 23 dagen
- 50.580 haCircular Head14 januari 2016 · 15 dagen
- 41.636 haCircular Headfebruari 2025 · 11 dagen
- 26.187 haFlinders (Tas.)december 2016 · 15 dagen
- 19.850 haCircular Head21 januari 2016 · 7 dagen
- 19.318 haMeander Valleyjanuari 2016 · 13 dagen
- 15.449 haCentral Highlands (Tas.)december 2018 · 15 dagen
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2025 | 3 | 60.524 | Circular Head 41.636 ha |
| 2019 | 5 | 149.067 | Central Highlands (Tas.) 59.987 ha |
| 2018 | 1 | 15.449 | Central Highlands (Tas.) 15.449 ha |
| 2017 | 1 | 8.860 | Break O'Day 8.860 ha |
| 2016 | 7 | 138.412 | Circular Head 50.580 ha |
Alle branden in Tasmania · 17
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 13.537 haWaratah-Wynyardfebruari 2025 · 11 dagen
- 5.351 haWest Coastfebruari 2025 · 11 dagen
- 41.636 haCircular Headfebruari 2025 · 11 dagen
- 10.210 haBreak O'Day31 december 2019 · 15 dagen
- 15.430 haBreak O'Day30 december 2019 · 21 dagen
- 5.504 haGlamorgan-Spring Baydecember 2019 · 15 dagen
- 59.987 haCentral Highlands (Tas.)januari 2019 · 22 dagen
- 57.936 haHuon Valleyjanuari 2019 · 23 dagen
- 15.449 haCentral Highlands (Tas.)december 2018 · 15 dagen
- 8.860 haBreak O'Dayoktober 2017 · 7 dagen
- 26.187 haFlinders (Tas.)december 2016 · 15 dagen
- 5.459 haCircular Head6 februari 2016 · 8 dagen
- 11.519 haCircular Head4 februari 2016 · 12 dagen
- 5.499 haCircular Head2 februari 2016 · 14 dagen
- 19.850 haCircular Head21 januari 2016 · 7 dagen
- 19.318 haMeander Valleyjanuari 2016 · 13 dagen
- 50.580 haCircular Head14 januari 2016 · 15 dagen
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) en zijn gereconstrueerd uit hittedetecties; de gemeentegrenzen komen van geoBoundaries/Australian Bureau of Statistics (Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.