שריפות יער ב-Tasmania
Tasmania, אוסטרליה: מאז 2016 חדרו 17 שריפות עם דף ל-12 מתוך 27 אזורי שלטון מקומי באזור, ו-372,313 הקטר נשרפו בתוך האזור. הגדולה ביותר הייתה שריפת Central Highlands (Tas.) בינואר 2019, עם 59,987 הקטר בתוך האזור. סכנת שריפות היום: נמוכה מאוד (FWI 1).
רק לשריפות של 5,000 הקטר ומעלה יש דף: קטנות יותר אינן נכללות ברשימות ובסיכומים בדף הזה.
- הקטר נשרפו
- 372,313ha
- מאז 2016
- משטח האזור
- 5.4%
- 68,579 km²
- שריפות
- 17
- מאז 2016
- רשויות מקומיות עם אש
- 12
- מתוך 27
- השריפה הגדולה ביותר
- 59,987ha
- Central Highlands (Tas.) · ינואר 2019
- תושבים
- —
סכנת שריפות, היום ובימים הקרובים
FWI במרכז האזור, לפי התחזית של Open-Meteo- יום א׳ 1 נמוכה מאוד 16° · 36 % · 49 km/h
- יום ב׳ 2 נמוכה מאוד 18° · 46 % · 39 km/h
- יום ג׳ 3 נמוכה מאוד 19° · 48 % · 34 km/h
- יום ד׳ 4 נמוכה מאוד 14° · 73 % · 44 km/h
- יום ה׳ 5 נמוכה מאוד 16° · 36 % · 50 km/h
- יום ו׳ 6 נמוכה מאוד 13° · 64 % · 61 km/h
- שבת 7 נמוכה מאוד 11° · 37 % · 61 km/h
- יום א׳ 8 נמוכה מאוד 16° · 41 % · 49 km/h
- יום ב׳ 9 נמוכה מאוד 13° · 59 % · 35 km/h
לחצו על קו היקף כדי לראות לאיזו שריפה הוא שייך
הרשויות המקומיות שנשרפו הכי הרבה
- Circular Head 134,425 ha · 27 %
- Central Highlands (Tas.) 72,847 ha · 9.1 %
- Huon Valley 57,899 ha · 11 %
- Break O'Day 34,262 ha · 9.7 %
- Flinders (Tas.) 26,187 ha · 13 %
- Meander Valley 19,159 ha · 5.7 %
- Waratah-Wynyard 12,725 ha · 3.6 %
- West Coast 5,931 ha · 0.6 %
- Glamorgan-Spring Bay 5,504 ha · 2.1 %
- Derwent Valley 2,627 ha · 0.6 %
- Kentish 509 ha · 0.4 %
- Northern Midlands 238 ha · 0.0 %
רשויות מקומיות שנשרפות שוב ושוב
רשויות מקומיות עם שתי שריפות גדולות או יותר (1,000 הקטר ומעלה) מאז 2016.
- 6×Circular Head134,425 ha
- 3×Break O'Day34,262 ha
- 3×West Coast5,931 ha
- 2×Central Highlands (Tas.)72,847 ha
- 2×Meander Valley19,159 ha
- 2×Derwent Valley2,627 ha
- 2×Northern Midlands238 ha
השריפות הגדולות ביותר שתועדו
- 59,987 haCentral Highlands (Tas.)ינואר 2019 · 22 ימים
- 57,936 haHuon Valleyינואר 2019 · 23 ימים
- 50,580 haCircular Head14 בינואר 2016 · 15 ימים
- 41,636 haCircular Headפברואר 2025 · 11 ימים
- 26,187 haFlinders (Tas.)דצמבר 2016 · 15 ימים
- 19,850 haCircular Head21 בינואר 2016 · 7 ימים
- 19,318 haMeander Valleyינואר 2016 · 13 ימים
- 15,449 haCentral Highlands (Tas.)דצמבר 2018 · 15 ימים
הקטרים בתוך האזור; ייתכן שהשריפה כילתה שטח נוסף מחוצה לו.
שנה אחר שנה
| שנה | שריפות | הקטר נשרפו | הגדולה ביותר בשנה |
|---|---|---|---|
| 2025 | 3 | 60,524 | Circular Head 41,636 ha |
| 2019 | 5 | 149,067 | Central Highlands (Tas.) 59,987 ha |
| 2018 | 1 | 15,449 | Central Highlands (Tas.) 15,449 ha |
| 2017 | 1 | 8,860 | Break O'Day 8,860 ha |
| 2016 | 7 | 138,412 | Circular Head 50,580 ha |
כל השריפות ב-Tasmania · 17
מהחדשה לישנה. הנתון הוא השטח בתוך האזור; אם השריפה כילתה שטח נוסף מחוצה לו, מוצג הסך הכול.
- 13,537 haWaratah-Wynyardפברואר 2025 · 11 ימים
- 5,351 haWest Coastפברואר 2025 · 11 ימים
- 41,636 haCircular Headפברואר 2025 · 11 ימים
- 10,210 haBreak O'Day31 בדצמבר 2019 · 15 ימים
- 15,430 haBreak O'Day30 בדצמבר 2019 · 21 ימים
- 5,504 haGlamorgan-Spring Bayדצמבר 2019 · 15 ימים
- 59,987 haCentral Highlands (Tas.)ינואר 2019 · 22 ימים
- 57,936 haHuon Valleyינואר 2019 · 23 ימים
- 15,449 haCentral Highlands (Tas.)דצמבר 2018 · 15 ימים
- 8,860 haBreak O'Dayאוקטובר 2017 · 7 ימים
- 26,187 haFlinders (Tas.)דצמבר 2016 · 15 ימים
- 5,459 haCircular Head6 בפברואר 2016 · 8 ימים
- 11,519 haCircular Head4 בפברואר 2016 · 12 ימים
- 5,499 haCircular Head2 בפברואר 2016 · 14 ימים
- 19,850 haCircular Head21 בינואר 2016 · 7 ימים
- 19,318 haMeander Valleyינואר 2016 · 13 ימים
- 50,580 haCircular Head14 בינואר 2016 · 15 ימים
מאין הנתונים
קווי ההיקף לקוחים מ-GWIS (קופרניקוס, CC BY 4.0), משוחזרים מזיהויי החום, וגבולות הרשות המקומית מ-geoBoundaries/Australian Bureau of Statistics (Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)). את השטח בכל רשות מקומית מחשבת WorldFires בהצלבה של השניים. התחזית היא של Open-Meteo (CC BY 4.0).
עדכנו אותי במה שבוער כאן
שריפות חדשות באזור הזה ב-RSS: הדביקו את הקישור בקורא שלכם, בלי למסור דוא״ל.