Natuurbranden in Proença-a-Nova
Proença-a-Nova, Portugal: sinds 2016 zijn 9 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 4 van de 4 freguesias, met 19.476 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Sertã in 23 juli 2017, met 7.629 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: matig (FWI 14).
Alleen branden van 100 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 19.476ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 57%
- 340 km²
- branden
- 9
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 4
- van 4
- Grootste brand
- 7.629ha
- Sertã · 23 juli 2017
- Inwoners
- 6.545
- 2.975,7 ha verbrand per duizend inwoners
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- za 24 Matig 20° · 36 % · 28 km/h
- zo 25 Matig 21° · 53 % · 28 km/h
- ma 26 Matig 23° · 37 % · 27 km/h
- di 27 Matig 20° · 52 % · 31 km/h
- wo 28 Matig 22° · 46 % · 24 km/h
- do 29 Matig 22° · 43 % · 25 km/h
- vr 30 Matig 24° · 35 % · 20 km/h
- za 31 Matig 24° · 37 % · 31 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- Proença a Nova e Peral 4.498 inwoners 8.847 ha · 52 %
- União das freguesias de Sobreira Formosa e Alvito da Beira 6.363 ha · 53 %
- Montes da Senhora 1.641 inwoners 2.612 ha · 71 %
- São Pedro do Esteval 406 inwoners 1.654 ha · 24 %
Wat er in de regio brandt
- Struikgewas en overgangsbos56 %
- Naaldbos17 %
- Landbouwgrond14 %
- Loofbos5,7 %
- Gemengd bos4,0 %
- Overig natuurlijk terrein2,4 %
- Sclerofiel struikgewas1,0 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer branden van meer dan 100 ha sinds 2016.
- 6×Proença a Nova e Peral8.847 ha
- 6×União das freguesias de Sobreira Formosa e Alvito da Beira6.363 ha
- 2×Montes da Senhora2.612 ha
- 2×São Pedro do Esteval1.654 ha
De grootste geregistreerde branden
- 7.629 haSertã Várzea dos Cavaleiros23 juli 2017 · 6 dagen van 36.849 ha in totaal
- 5.437 haCastelo Branco Montes da Senhoraaugustus 2023 · 2 dagen van 6.679 ha in totaal
- 3.027 haProença-a-Nova União das freguesias de Sobreira Formosa e Alvito da Beiraseptember 2020 · 8 dagen van 15.536 ha in totaal
- 1.094 haProença-a-Nova Proença a Nova e Peralseptember 2016 · 1 dag
- 1.010 haProença-a-Nova União das freguesias de Sobreira Formosa e Alvito da Beira14 september 2026 · 9 dagen
- 538 haOleiros Ermida e Figueiredojuli 2020 · 3 dagen van 5.951 ha in totaal
- 394 haSertãseptember 2017 · 2 dagen van 3.966 ha in totaal
- 240 haProença-a-Nova São Pedro do Estevaljuli 2026 · 1 dag
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2026 | 3 | 1.357 | Proença-a-Nova 1.010 ha |
| 2023 | 1 | 5.437 | Castelo Branco 5.437 ha |
| 2020 | 2 | 3.565 | Proença-a-Nova 3.027 ha |
| 2017 | 2 | 8.023 | Sertã 7.629 ha |
| 2016 | 1 | 1.094 | Proença-a-Nova 1.094 ha |
Alle branden in Proença-a-Nova · 9
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 1.010 haProença-a-Nova União das freguesias de Sobreira Formosa e Alvito da Beira14 september 2026 · 9 dagen
- 107 haProença-a-Nova União das freguesias de Sobreira Formosa e Alvito da Beira14 september 2026 · 2 dagen
- 240 haProença-a-Nova São Pedro do Estevaljuli 2026 · 1 dag
- 5.437 haCastelo Branco Montes da Senhoraaugustus 2023 · 2 dagen van 6.679 ha in totaal
- 3.027 haProença-a-Nova União das freguesias de Sobreira Formosa e Alvito da Beiraseptember 2020 · 8 dagen van 15.536 ha in totaal
- 538 haOleiros Ermida e Figueiredojuli 2020 · 3 dagen van 5.951 ha in totaal
- 394 haSertãseptember 2017 · 2 dagen van 3.966 ha in totaal
- 7.629 haSertã Várzea dos Cavaleiros23 juli 2017 · 6 dagen van 36.849 ha in totaal
- 1.094 haProença-a-Nova Proença a Nova e Peralseptember 2016 · 1 dag
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van EFFIS (Copernicus, CC BY 4.0) en de gemeentegrenzen van geoBoundaries/Wikipedia (CC0 1.0 Universal (CC0 1.0) Public Domain Dedication). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.