Natuurbranden in Arouca
Arouca, Portugal: sinds 2016 zijn 10 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 15 van de 16 freguesias, met 29.927 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Arouca in augustus 2016, met 15.474 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: laag (FWI 7).
Alleen branden van 100 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
Deze cijfers bevatten niet 3 afbrandingen die waarschijnlijk geen natuurbranden waren (landbouw, weide, riet of gecontroleerd). Ze staan gemarkeerd in de lijsten.
- hectare verbrand
- 29.927ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 89%
- 335 km²
- branden
- 10
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 15
- van 16
- Grootste brand
- 15.474ha
- Arouca · augustus 2016
- Inwoners
- 15.109
- 1.980,8 ha verbrand per duizend inwoners
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- za 24 Laag 16° · 48 % · 23 km/h
- zo 25 Laag 19° · 64 % · 23 km/h
- ma 26 Laag 23° · 43 % · 18 km/h
- di 27 Laag 20° · 62 % · 26 km/h
- wo 28 Laag 20° · 57 % · 26 km/h
- do 29 Laag 20° · 59 % · 20 km/h
- vr 30 Laag 23° · 39 % · 24 km/h
- za 31 Laag 23° · 43 % · 23 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- Covelo de Paivó e Janarde 171 inwoners 7.953 ha · 1,8×
- Canelas e Espiunca 1.065 inwoners 4.246 ha · 1,2×
- Alvarenga 1.057 inwoners 3.878 ha · 100 %
- Cabreiros e Albergaria da Serra 185 inwoners 3.711 ha · 1,2×
- Santa Eulália 2.573 ha · 1,1×
- Moldes 1.126 inwoners 2.414 ha · 86 %
- São Miguel do Mato 1.120 ha · 65 %
- Tropeço 1.086 inwoners 1.003 ha · 56 %
- Mansores 1.100 inwoners 770 ha · 54 %
- Escariz 733 ha · 41 %
- Fermedo 636 ha · 58 %
- União das Freguesias de Arouca e Burgo 5.124 inwoners 477 ha · 31 %
Wat er in de regio brandt
- Struikgewas en overgangsbos45 %
- Overig natuurlijk terrein28 %
- Naaldbos7,8 %
- Landbouwgrond7,6 %
- Loofbos7,2 %
- Gemengd bos4,3 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer branden van meer dan 100 ha sinds 2016.
- 7×Alvarenga3.878 ha
- 4×Covelo de Paivó e Janarde7.953 ha
- 3×Canelas e Espiunca4.246 ha
- 3×Cabreiros e Albergaria da Serra3.711 ha
- 3×Moldes2.414 ha
- 3×Tropeço1.003 ha
- 3×Escariz733 ha
- 3×Chave198 ha
De grootste geregistreerde branden
- 15.474 haArouca Santa Euláliaaugustus 2016 · 9 dagen van 30.331 ha in totaal
- 5.175 haCastro Daire União das Freguesias de Picão e Ermidaseptember 2024 · 10 dagen van 35.523 ha in totaal
- 3.635 haArouca Realjuli 2025 · 5 dagen van 6.555 ha in totaal
- 3.210 haChaveoktober 2017 · 5 dagen van 8.253 ha in totaal
- 1.477 haArouca Cabreiros e Albergaria da Serraaugustus 2026 · 3 dagen
- 648 haArouca Covelo de Paivó e Janardeseptember 2020 · 2 dagen
- 255 haFermedoapril 2017 · waarschijnlijk afbranding · telt niet · 1 dag
- 165 haArouca Cabriljanuari 2021 · 7 dagen van 206 ha in totaal
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
Alle branden in Arouca · 13
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 1.477 haArouca Cabreiros e Albergaria da Serraaugustus 2026 · 3 dagen
- 3.635 haArouca Realjuli 2025 · 5 dagen van 6.555 ha in totaal
- 2 haCinfães Nespereirajuli 2025 · 2 dagen van 198 ha in totaal
- 5.175 haCastro Daire União das Freguesias de Picão e Ermidaseptember 2024 · 10 dagen van 35.523 ha in totaal
- 86 haArouca Rossasfebruari 2023 · 1 dag van 109 ha in totaal
- 56 haCarvalhais e Candalapril 2021 · 1 dag van 103 ha in totaal
- 165 haArouca Cabriljanuari 2021 · 7 dagen van 206 ha in totaal
- 648 haArouca Covelo de Paivó e Janardeseptember 2020 · 2 dagen
- 132 haAlvarenganovember 2017 · waarschijnlijk afbranding · telt niet · 2 dagen van 156 ha in totaal
- 3.210 haChaveoktober 2017 · 5 dagen van 8.253 ha in totaal
- 255 haFermedoapril 2017 · waarschijnlijk afbranding · telt niet · 1 dag
- 105 haAlvarengadecember 2016 · waarschijnlijk afbranding · telt niet · 2 dagen van 126 ha in totaal
- 15.474 haArouca Santa Euláliaaugustus 2016 · 9 dagen van 30.331 ha in totaal
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van EFFIS (Copernicus, CC BY 4.0) en de gemeentegrenzen van geoBoundaries/Wikipedia (CC0 1.0 Universal (CC0 1.0) Public Domain Dedication). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.