Natuurbranden in Villa Clara
Villa Clara, Cuba: sinds 2016 zijn 22 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 10 van de 12 gemeenten, met 30.347 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Santo Domingo in mei 2024, met 2.387 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: zeer laag (FWI 0).
Alleen branden van 1.000 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 30.347ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 3,6%
- 8.531 km²
- branden
- 22
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 10
- van 12
- Grootste brand
- 2.387ha
- Santo Domingo · mei 2024
- Inwoners
- —
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- ma 26 Zeer laag 28° · 74 % · 24 km/h
- di 27 Zeer laag 28° · 75 % · 25 km/h
- wo 28 Zeer laag 30° · 68 % · 28 km/h
- do 29 Zeer laag 31° · 66 % · 26 km/h
- vr 30 Zeer laag 31° · 63 % · 23 km/h
- za 31 Zeer laag 30° · 62 % · 32 km/h
- zo 1 Zeer laag 30° · 71 % · 25 km/h
- ma 2 Zeer laag 30° · 68 % · 24 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- Camajuaní 9.335 ha · 16 %
- Sagua La Grande 5.751 ha · 6,5 %
- Santo Domingo 5.287 ha · 5,9 %
- Encrucijada 2.569 ha · 4,1 %
- Santa Clara 2.432 ha · 3,8 %
- Manicaragua 1.784 ha · 1,8 %
- Corralillo 1.614 ha · 1,8 %
- Quemado de Güines 843 ha · 2,5 %
- Placetas 660 ha · 1,0 %
- Remedios 72 ha · 0,1 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer grote branden (1.000 ha of meer) sinds 2016.
- 6×Camajuaní9.335 ha
- 5×Santo Domingo5.287 ha
- 4×Sagua La Grande5.751 ha
- 3×Encrucijada2.569 ha
- 3×Corralillo1.614 ha
- 2×Santa Clara2.432 ha
- 2×Manicaragua1.784 ha
- 2×Remedios72 ha
De grootste geregistreerde branden
- 2.387 haSanto Domingomei 2024 · 5 dagen
- 2.316 haSanto Domingo14 april 2021 · 4 dagen
- 2.099 haCamajuaníapril 2026 · 4 dagen
- 2.025 haCamajuanímaart 2025 · 8 dagen
- 1.916 haSagua La Grandemei 2024 · 8 dagen
- 1.887 haSanta Claraapril 2020 · 7 dagen
- 1.715 haSagua La Grande18 april 2023 · 3 dagen
- 1.610 haManicaraguafebruari 2023 · 14 dagen
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2026 | 4 | 6.193 | Camajuaní 2.099 ha |
| 2025 | 2 | 3.263 | Camajuaní 2.025 ha |
| 2024 | 3 | 5.793 | Santo Domingo 2.387 ha |
| 2023 | 3 | 4.397 | Sagua La Grande 1.715 ha |
| 2021 | 4 | 3.337 | Santo Domingo 2.316 ha |
| 2020 | 4 | 5.280 | Santa Clara 1.887 ha |
| 2017 | 2 | 2.085 | Quemado de Güines 1.055 ha |
Alle branden in Villa Clara · 22
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 1.488 haEncrucijadaaugustus 2026 · 7 dagen
- 1.383 haCamajuaníjuli 2026 · 2 dagen
- 1.223 haCamajuaníjuni 2026 · 3 dagen
- 2.099 haCamajuaníapril 2026 · 4 dagen
- 1.238 haCamajuaníapril 2025 · 3 dagen
- 2.025 haCamajuanímaart 2025 · 8 dagen
- 2.387 haSanto Domingomei 2024 · 5 dagen
- 1.916 haSagua La Grandemei 2024 · 8 dagen
- 1.489 haCamajuanímaart 2024 · 8 dagen
- 1.715 haSagua La Grande18 april 2023 · 3 dagen
- 1.072 haSagua La Grande2 april 2023 · 2 dagen
- 1.610 haManicaraguafebruari 2023 · 14 dagen
- 2.316 haSanto Domingo14 april 2021 · 4 dagen
- 39 haLos Arabosapril 2021 · 8 dagen van 1.361 ha in totaal
- 174 haCumanayagua12 april 2021 · 9 dagen van 1.401 ha in totaal
- 809 haSanto Domingo11 april 2021 · 10 dagen van 1.091 ha in totaal
- 1.139 haCorralilloapril 2020 · 2 dagen
- 1.049 haSagua La Grandeapril 2020 · 3 dagen
- 1.887 haSanta Claraapril 2020 · 7 dagen
- 1.205 haPlacetasapril 2020 · 9 dagen
- 1.055 haQuemado de Güinesapril 2017 · 1 dag
- 1.030 haEncrucijadaapril 2017 · 3 dagen
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) en zijn gereconstrueerd uit hittedetecties; de gemeentegrenzen komen van geoBoundaries/OpenStreetMap, Wambacher (Open Data Commons Open Database License 1.0). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.