Natuurbranden in Victoria
Victoria, Australië: sinds 2016 zijn 39 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 22 van de 79 lokale bestuursgebieden, met 1.896.052 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij East Gippsland in 4 december 2019, met 579.147 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: zeer laag (FWI 4).
Alleen branden van 5.000 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 1.896.052ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 8,3%
- 228.823 km²
- branden
- 39
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 22
- van 79
- Grootste brand
- 579.147ha
- East Gippsland · 4 december 2019
- Inwoners
- —
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- zo 25 Zeer laag 22° · 71 % · 45 km/h
- ma 26 Zeer laag 18° · 33 % · 39 km/h
- di 27 Laag 16° · 43 % · 30 km/h
- wo 28 Laag 18° · 49 % · 32 km/h
- do 29 Laag 20° · 50 % · 31 km/h
- vr 30 Matig 26° · 31 % · 39 km/h
- za 31 Zeer laag 22° · 55 % · 42 km/h
- zo 1 Zeer laag 24° · 50 % · 43 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- East Gippsland 941.818 ha · 45 %
- Towong 269.004 ha · 40 %
- Wellington 189.893 ha · 18 %
- Alpine 128.472 ha · 27 %
- Southern Grampians 63.514 ha · 9,5 %
- Mildura 55.780 ha · 2,5 %
- Murrindindi 45.538 ha · 12 %
- Strathbogie 36.323 ha · 11 %
- Ararat 34.896 ha · 8,3 %
- Northern Grampians 34.041 ha · 5,9 %
- West Wimmera 22.272 ha · 2,4 %
- Colac Otway 16.904 ha · 4,9 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer grote branden (1.000 ha of meer) sinds 2016.
- 15×East Gippsland941.818 ha
- 8×Wellington189.893 ha
- 7×Alpine128.472 ha
- 6×Towong269.004 ha
- 2×Southern Grampians63.514 ha
- 2×Ararat34.896 ha
- 2×Northern Grampians34.041 ha
- 2×West Wimmera22.272 ha
De grootste geregistreerde branden
- 579.147 haEast Gippsland4 december 2019 · 67 dagen van 755.711 ha in totaal
- 243.182 haEast Gippsland3 december 2019 · 33 dagen
- 126.180 haTowongjanuari 2026 · 30 dagen
- 94.950 haStrathbogiejanuari 2026 · 12 dagen
- 79.350 haWellington28 februari 2019 · 22 dagen
- 71.957 haTowong30 december 2019 · 21 dagen van 86.829 ha in totaal
- 69.248 haAlpine31 december 2019 · 20 dagen
- 67.018 haSouthern Grampiansjanuari 2025 · 13 dagen
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2026 | 6 | 362.566 | Towong 126.180 ha |
| 2025 | 3 | 86.872 | Southern Grampians 67.018 ha |
| 2024 | 2 | 66.259 | Ararat 60.182 ha |
| 2023 | 1 | 11.872 | Wellington 11.872 ha |
| 2021 | 1 | 9.884 | West Wimmera 9.884 ha |
| 2020 | 5 | 35.856 | Towong 10.214 ha |
| 2019 | 17 | 1.294.979 | East Gippsland 579.147 ha |
| 2018 | 1 | 8.026 | Wellington 8.026 ha |
| 2017 | 2 | 13.552 | East Gippsland 8.533 ha |
| 2016 | 1 | 6.185 | Alpine 6.185 ha |
Alle branden in Victoria · 39
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 16.904 haColac Otwayjanuari 2026 · 21 dagen
- 5.587 haYarriambiackjanuari 2026 · 7 dagen
- 55.780 haMildurajanuari 2026 · 6 dagen
- 63.165 haWellingtonjanuari 2026 · 18 dagen
- 94.950 haStrathbogiejanuari 2026 · 12 dagen
- 126.180 haTowongjanuari 2026 · 30 dagen
- 7.466 haWellingtonfebruari 2025 · 15 dagen
- 12.388 haWest Wimmerafebruari 2025 · 6 dagen
- 67.018 haSouthern Grampiansjanuari 2025 · 13 dagen
- 60.182 haAraratdecember 2024 · 18 dagen
- 6.077 haAraratfebruari 2024 · 7 dagen
- 11.872 haWellingtonoktober 2023 · 2 dagen
- 9.884 haWest Wimmeradecember 2021 · 2 dagen
- 10.214 haTowongjanuari 2020 · 7 dagen
- 6.290 haEast Gippsland23 januari 2020 · 15 dagen
- 6.316 haSnowy Valleysjanuari 2020 · 10 dagen van 11.745 ha in totaal
- 5.235 haEast Gippsland9 januari 2020 · 7 dagen
- 7.802 haEast Gippsland9 januari 2020 · 7 dagen
- 69.248 haAlpine31 december 2019 · 20 dagen
- 7.804 haGlenelgdecember 2019 · 4 dagen
- 34.783 haEast Gippsland31 december 2019 · 5 dagen
- 23.728 haTowong31 december 2019 · 5 dagen
- 16.624 haAlpine31 december 2019 · 5 dagen
- 71.957 haTowong30 december 2019 · 21 dagen van 86.829 ha in totaal
- 59.405 haGreater Humedecember 2019 · 17 dagen van 94.721 ha in totaal
- 579.147 haEast Gippsland4 december 2019 · 67 dagen van 755.711 ha in totaal
- 243.182 haEast Gippsland3 december 2019 · 33 dagen
- 7.800 haEast Gippslandnovember 2019 · 8 dagen
- 14.179 haCardiniamaart 2019 · 9 dagen
- 32.790 haWellington28 februari 2019 · 23 dagen
- 16.786 haAlpinefebruari 2019 · 18 dagen
- 79.350 haWellington28 februari 2019 · 22 dagen
- 5.377 haWellington28 februari 2019 · 18 dagen
- 8.928 haBaw Bawjanuari 2019 · 10 dagen
- 23.891 haEast Gippslandjanuari 2019 · 18 dagen
- 8.026 haWellingtonfebruari 2018 · 26 dagen
- 8.533 haEast Gippslandseptember 2017 · 12 dagen
- 5.019 haEast Gippslandapril 2017 · 2 dagen
- 6.185 haAlpineapril 2016 · 10 dagen
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) en zijn gereconstrueerd uit hittedetecties; de gemeentegrenzen komen van geoBoundaries/Australian Bureau of Statistics (Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.