Preskoči na sadržaj
worldfires
ZM · Zambija · Northern

Požari: Lunte

Lunte, Zambija, imao je 121 veliki požar koji je zabilježio GWIS od 2016: 459.955 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 59 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 1).

Zapis imaju samo požari od 3.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. uto 3 Vrlo niska 27° · 49 % · 36 km/h
  2. sri 4 Vrlo niska 28° · 42 % · 34 km/h
  3. čet 5 Vrlo niska 29° · 39 % · 32 km/h
  4. pet 6 Vrlo niska 30° · 32 % · 43 km/h
  5. sub 7 Vrlo niska 28° · 45 % · 32 km/h
  6. ned 8 Vrlo niska 29° · 42 % · 30 km/h
  7. pon 9 Niska 29° · 34 % · 33 km/h
  8. uto 10 Umjerena 30° · 32 % · 39 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.

Općina i njezini požari

Od 2016.

459.955
izgorjelih hektara
59 %
općine
121
požara
7.821
km²

Lunte: koliko je puta ovdje gorjelo?

Lunte: od 2016. ovdje je gorjelo 121 put; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Mpulungu, 21. listopada 2026., s 2.240 hektara unutar granica.

  1. 12× 16
  2. 15× 17
  3. 6× 18
  4. 7× 19
  5. 11× 20
  6. 5× 21
  7. 12× 22
  8. 6× 23
  9. 7× 24
  10. 23× 25
  11. 17× 26
121
požara
11
godine s požarom
459.955
ha ukupno
21. lis 2026.
posljednji put

Požari veći od 3.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Zambija →

Požari koji su ušli u općinu Lunte

  1. 2.240 ha Požar Mpulungu, 21. listopada 2026. 0,3 % općine · ukupno 3.049 ha · 9 dana
  2. 334 ha Požar Luwingu, 9. listopada 2026. 0,0 % općine · ukupno 3.096 ha · 16 dana
  3. 4.632 ha Požar Lunte, 8. listopada 2026. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.604 ha · 18 dana
  4. 4.398 ha Požar Lunte, 28. rujna 2026. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.367 ha · 27 dana
  5. 47 ha Požar Kasama, 12. rujna 2026. 0,0 % općine · ukupno 3.822 ha · 19 dana
  6. 5.811 ha Požar Lunte, 8. rujna 2026. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 5.818 ha · 23 dana
  7. 2.553 ha Požar Lunte, 7. rujna 2026. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.433 ha · 12 dana
  8. 302 ha Požar Mporokoso, 2. rujna 2026. 0,0 % općine · ukupno 3.121 ha · 16 dana
  9. 12.690 ha Požar Lunte, 2. rujna 2026. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 12.606 ha · 18 dana
  10. 4.468 ha Požar Lunte, 1. rujna 2026. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.442 ha · 20 dana
  11. 3.838 ha Požar Lunte, 31. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.814 ha · 10 dana
  12. 267 ha Požar Mpulungu, 27. kolovoza 2026. 0,0 % općine · ukupno 5.806 ha · 14 dana
  13. 9.944 ha Požar Lunte, 25. kolovoza 2026. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 10.426 ha · 22 dana
  14. 1.307 ha Požar Kasama, 25. kolovoza 2026. 0,2 % općine · ukupno 13.131 ha · 31 dan
  15. 3.351 ha Požar Lunte, 25. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.331 ha · 20 dana
  16. 17.126 ha Požar Kawambwa, 11. kolovoza 2026. 2,2 % općine · ukupno 147.792 ha · 49 dana
  17. 8.039 ha Požar Mporokoso, 8. kolovoza 2026. 1,0 % općine · ukupno 60.932 ha · 50 dana
  18. 6.189 ha Požar Lunte, listopad 2025 ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 6.196 ha · 10 dana
  19. 374 ha Požar Mporokoso, rujan 2025 0,0 % općine · ukupno 4.163 ha · 13 dana
  20. 2.817 ha Požar Lunte, 26. rujna 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.268 ha · 8 dana
  21. 3.121 ha Požar Lunte, 26. rujna 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.099 ha · 16 dana
  22. 4.344 ha Požar Lunte, 25. rujna 2025. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.568 ha · 5 dana
  23. 3.203 ha Požar Mpulungu, rujan 2025 0,4 % općine · ukupno 9.161 ha · 23 dana
  24. 3.604 ha Požar Lunte, 20. rujna 2025. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.663 ha · 10 dana
  25. 2.683 ha Požar Lunte, 19. rujna 2025. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.196 ha · 12 dana
  26. 4.079 ha Požar Lunte, 18. rujna 2025. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.057 ha · 5 dana
  27. 4.190 ha Požar Lunte, 16. rujna 2025. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.166 ha · 13 dana
  28. 3.961 ha Požar Lunte, 16. rujna 2025. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.938 ha · 7 dana
  29. 4 ha Požar Kasama, 16. rujna 2025. 0,0 % općine · ukupno 4.183 ha · 18 dana
  30. 20.796 ha Požar Lunte, 15. rujna 2025. ovdje je počeo 2,7 % općine · ukupno 20.778 ha · 18 dana
  31. 3.164 ha Požar Lunte, 15. rujna 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.145 ha · 7 dana
  32. 4.402 ha Požar Lunte, 13. rujna 2025. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.374 ha · 17 dana
  33. 1.619 ha Požar Kasama, 7. rujna 2025. 0,2 % općine · ukupno 3.339 ha · 14 dana
  34. 8.481 ha Požar Lunte, 5. rujna 2025. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 9.451 ha · 24 dana
  35. 6.114 ha Požar Lunte, 5. rujna 2025. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 6.255 ha · 9 dana
  36. 3.590 ha Požar Lunte, 24. kolovoza 2025. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.567 ha · 13 dana
  37. 9.779 ha Požar Lunte, 21. kolovoza 2025. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 9.721 ha · 21 dan
  38. 233 ha Požar Kawambwa, 16. kolovoza 2025. 0,0 % općine · ukupno 68.343 ha · 34 dana
  39. 7.338 ha Požar Mporokoso, 12. kolovoza 2025. 0,9 % općine · ukupno 47.384 ha · 40 dana
  40. 332 ha Požar Kawambwa, 1. kolovoza 2025. 0,0 % općine · ukupno 121.536 ha · 50 dana
  41. 69 ha Požar Kasama, 25. rujna 2024. 0,0 % općine · ukupno 3.517 ha · 5 dana
  42. 3.672 ha Požar Lunte, 11. rujna 2024. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.650 ha · 10 dana
  43. 4.628 ha Požar Lunte, 10. rujna 2024. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.596 ha · 9 dana
  44. 5.260 ha Požar Lunte, 9. rujna 2024. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 8.456 ha · 17 dana
  45. 5.397 ha Požar Lunte, 5. rujna 2024. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 5.362 ha · 21 dan
  46. 3.942 ha Požar Lunte, kolovoz 2024 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.918 ha · 13 dana
  47. 134 ha Požar Mporokoso, 7. kolovoza 2024. 0,0 % općine · ukupno 17.644 ha · 27 dana
  48. 3.041 ha Požar Lunte, listopad 2023 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.023 ha · 5 dana
  49. 7.266 ha Požar Lunte, 26. rujna 2023. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 7.216 ha · 16 dana
  50. 3.492 ha Požar Lunte, 24. rujna 2023. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.468 ha · 12 dana
  51. 127 ha Požar Kasama, 14. rujna 2023. 0,0 % općine · ukupno 8.185 ha · 16 dana
  52. 220 ha Požar Lunte, 4. rujna 2023. ovdje je počeo 0,0 % općine · ukupno 3.227 ha · 10 dana
  53. 55 ha Požar Kawambwa, 18. kolovoza 2023. 0,0 % općine · ukupno 8.114 ha · 19 dana
  54. 3.607 ha Požar Lunte, 7. listopada 2022. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.583 ha · 16 dana
  55. 807 ha Požar Lunte, 6. listopada 2022. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 5.787 ha · 14 dana
  56. 6.966 ha Požar Lunte, 3. listopada 2022. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 8.081 ha · 16 dana
  57. 4.181 ha Požar Lunte, 2. listopada 2022. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.151 ha · 17 dana
  58. 183 ha Požar Mpulungu, listopad 2022 0,0 % općine · ukupno 10.979 ha · 22 dana
  59. 126 ha Požar Kasama, listopad 2022 0,0 % općine · ukupno 4.784 ha · 19 dana
  60. 2.875 ha Požar Lunte, 1. listopada 2022. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.494 ha · 15 dana
  61. 7.194 ha Požar Lunte, 1. listopada 2022. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 7.164 ha · 15 dana
  62. 85 ha Požar Kasama, 20. rujna 2022. 0,0 % općine · ukupno 3.646 ha · 18 dana
  63. 503 ha Požar Kasama, 20. rujna 2022. 0,1 % općine · ukupno 7.016 ha · 13 dana
  64. 4.430 ha Požar Lunte, 13. rujna 2022. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.400 ha · 15 dana
  65. 8.911 ha Požar Lunte, 1. rujna 2022. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 9.207 ha · 9 dana
  66. 3.490 ha Požar Lunte, 19. rujna 2021. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.606 ha · 7 dana
  67. 3.875 ha Požar Lunte, 11. rujna 2021. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.848 ha · 18 dana
  68. 210 ha Požar Kawambwa, 5. rujna 2021. 0,0 % općine · ukupno 3.702 ha · 19 dana
  69. 9.636 ha Požar Lunte, kolovoz 2021 ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 9.885 ha · 24 dana
  70. 2.378 ha Požar Mporokoso, 18. kolovoza 2021. 0,3 % općine · ukupno 14.775 ha · 25 dana
  71. 5.546 ha Požar Lunte, 4. listopada 2020. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 5.515 ha · 8 dana
  72. 2 ha Požar Mporokoso, listopad 2020 0,0 % općine · ukupno 5.226 ha · 6 dana
  73. 4.757 ha Požar Lunte, 1. listopada 2020. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 7.282 ha · 7 dana
  74. 4.335 ha Požar Lunte, 17. rujna 2020. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.307 ha · 13 dana
  75. 13.882 ha Požar Lunte, 7. rujna 2020. ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 16.002 ha · 28 dana
  76. 111 ha Požar Kawambwa, 2. rujna 2020. 0,0 % općine · ukupno 8.004 ha · 14 dana
  77. 2.502 ha Požar Kasama, 1. rujna 2020. 0,3 % općine · ukupno 5.380 ha · 14 dana
  78. 3.613 ha Požar Lunte, 28. kolovoza 2020. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.590 ha · 14 dana
  79. 11.438 ha Požar Mporokoso, 27. kolovoza 2020. 1,5 % općine · ukupno 16.257 ha · 23 dana
  80. 302 ha Požar Kawambwa, 26. kolovoza 2020. 0,0 % općine · ukupno 32.479 ha · 25 dana
  81. 3.752 ha Požar Lunte, 26. kolovoza 2020. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.123 ha · 16 dana
  82. 3.408 ha Požar Lunte, 17. rujna 2019. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.936 ha · 9 dana
  83. 3.903 ha Požar Lunte, 1. rujna 2019. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.879 ha · 8 dana
  84. 145 ha Požar Mpulungu, 26. kolovoza 2019. 0,0 % općine · ukupno 3.324 ha · 14 dana
  85. 16 ha Požar Kawambwa, 25. kolovoza 2019. 0,0 % općine · ukupno 18.558 ha · 26 dana
  86. 4.008 ha Požar Lunte, 22. kolovoza 2019. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.983 ha · 16 dana
  87. 3.859 ha Požar Lunte, 19. kolovoza 2019. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.211 ha · 14 dana
  88. 2.521 ha Požar Mporokoso, 10. kolovoza 2019. 0,3 % općine · ukupno 34.222 ha · 35 dana
  89. 4.363 ha Požar Lunte, 28. rujna 2018. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.333 ha · 4 dana
  90. 4.187 ha Požar Lunte, 18. rujna 2018. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.256 ha · 10 dana
  91. 3.592 ha Požar Lunte, 16. rujna 2018. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.571 ha · 17 dana
  92. 4.893 ha Požar Lunte, 14. rujna 2018. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.859 ha · 20 dana
  93. 68 ha Požar Kawambwa, 27. kolovoza 2018. 0,0 % općine · ukupno 7.429 ha · 10 dana
  94. 2.388 ha Požar Mporokoso, 5. kolovoza 2018. 0,3 % općine · ukupno 36.039 ha · 35 dana
  95. 2.136 ha Požar Lunte, 19. listopada 2017. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.733 ha · 5 dana
  96. 4.713 ha Požar Lunte, 18. listopada 2017. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.685 ha · 7 dana
  97. 3.217 ha Požar Lunte, 17. listopada 2017. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.243 ha · 9 dana
  98. 4.320 ha Požar Lunte, 17. listopada 2017. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.290 ha · 12 dana
  99. 3.146 ha Požar Lunte, 16. listopada 2017. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.125 ha · 9 dana
  100. 3.273 ha Požar Lunte, 28. rujna 2017. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.249 ha · 11 dana
  101. 7.756 ha Požar Lunte, 19. rujna 2017. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 8.550 ha · 19 dana
  102. 352 ha Požar Mpulungu, 14. rujna 2017. 0,0 % općine · ukupno 5.620 ha · 12 dana
  103. 585 ha Požar Kasama, 13. rujna 2017. 0,1 % općine · ukupno 3.531 ha · 12 dana
  104. 7.612 ha Požar Lunte, 12. rujna 2017. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 7.659 ha · 19 dana
  105. 4.169 ha Požar Lunte, 6. rujna 2017. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.185 ha · 20 dana
  106. 18 ha Požar Kawambwa, 29. kolovoza 2017. 0,0 % općine · ukupno 19.023 ha · 21 dan
  107. 104 ha Požar Mpulungu, 27. kolovoza 2017. 0,0 % općine · ukupno 3.086 ha · 7 dana
  108. 117 ha Požar Kawambwa, 24. kolovoza 2017. 0,0 % općine · ukupno 24.839 ha · 30 dana
  109. 1.624 ha Požar Mporokoso, 12. kolovoza 2017. 0,2 % općine · ukupno 64.772 ha · 37 dana
  110. 3.549 ha Požar Lunte, 19. listopada 2016. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.620 ha · 7 dana
  111. 3.969 ha Požar Lunte, 18. listopada 2016. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.941 ha · 6 dana
  112. 3.355 ha Požar Lunte, 13. listopada 2016. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.332 ha · 15 dana
  113. 6.072 ha Požar Lunte, 12. listopada 2016. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 6.130 ha · 15 dana
  114. 4.280 ha Požar Lunte, 12. listopada 2016. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.254 ha · 12 dana
  115. 88 ha Požar Kasama, 12. listopada 2016. 0,0 % općine · ukupno 4.658 ha · 19 dana
  116. 3.848 ha Požar Lunte, 8. listopada 2016. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.925 ha · 16 dana
  117. 9.040 ha Požar Lunte, 6. listopada 2016. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 8.975 ha · 17 dana
  118. 3.757 ha Požar Lunte, 17. rujna 2016. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.732 ha · 5 dana
  119. 2.969 ha Požar Lunte, 2. rujna 2016. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.485 ha · 13 dana
  120. 4.001 ha Požar Lunte, kolovoz 2016 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 3.984 ha · 19 dana
  121. 1.773 ha Požar Mporokoso, 17. kolovoza 2016. 0,2 % općine · ukupno 9.319 ha · 25 dana

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/GRID3, Office of the Surveyor General (Creative Commons Attribution 4.0 (CC BY 4.0)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.