Пожежі: Португалія, 2021
Португалія, 2021: 30 пожеж площею понад 100 га, 15 870 га вигорілої площі за їхніми контурами. Тут увесь рік: що каже офіційний ряд, коли й де горіло і якою була погода.
Запис мають лише пожежі площею від 100 га: менші не потрапляють до списків і сум записів, але входять до офіційного річного ряду.
До цих цифр не входять 19 випалювань, що, ймовірно, не були лісовими пожежами (сільськогосподарські, пасовищні, очеретяні чи кероване). Вони є у списках, з позначкою.
Рік у кількох реченнях
-
Португалія: за даними ICNF (Національний інститут статистики Португалії), у 2021 році вигоріло 28 433 га — 21 % від середнього інших років 2011–2025 (134 991 га).
ICNF (Національний інститут статистики Португалії) · До даних
-
Найгіршим був тиждень з 13 серпня по 19 серпня: за сім днів вигоріло 8 664 га, 34 % річної площі за даними Copernicus EFFIS.
Copernicus EFFIS · До даних
-
Найбільша пожежа — Castro Marim: почалася 16 серпня 2021 р. й охопила 7 414 га, 47 % площі 30 пожеж року з власною сторінкою.
WorldFires · До даних · Відкрити сторінку пожежі
-
Найнебезпечнішим днем на пожежах року стало 16 липня 2021 р.: індекс FWI 42 (дуже висока за шкалою EFFIS) на пожежі Sabugal, розрахований WorldFires за ERA5.
WorldFires · ERA5 · До даних · Відкрити сторінку пожежі
Мапа року
Copernicus EFFISПомісячно
Гектари в контурах за місяцем початку пожежі. Натисніть на місяць, щоб побачити його на мапі.
Тиждень за тижнем порівняно з іншими роками
Copernicus EFFISНакопичена площа 2021 року на тлі мінімуму й максимуму кожного тижня в ряду з 2006 року та його середнього. Стовпчики внизу — скільки вигоріло щотижня. Натисніть на графік, щоб побачити тиждень. Середнє й діапазон — це кліматологія Copernicus EFFIS за 2006–2025 роки, включно з самим 2021 роком.
Кожен рік з 2011
ICNF (Національний інститут статистики Португалії)Вигорілі гектари за роками в офіційному ряду. Натисніть на рік, щоб відкрити його щорічник.
Цитувати
Скопіюйте речення з джерелом і посиланням. Дані WorldFires поширюються за CC BY 4.0: зазначте WorldFires і першоджерело.
- Португалія: за даними ICNF (Національний інститут статистики Португалії), у 2021 році вигоріло 28 433 га — 21 % від середнього інших років 2011–2025 (134 991 га). - Найгіршим був тиждень з 13 серпня по 19 серпня: за сім днів вигоріло 8 664 га, 34 % річної площі за даними Copernicus EFFIS. - Найбільша пожежа — Castro Marim: почалася 16 серпня 2021 р. й охопила 7 414 га, 47 % площі 30 пожеж року з власною сторінкою. - Найнебезпечнішим днем на пожежах року стало 16 липня 2021 р.: індекс FWI 42 (дуже висока за шкалою EFFIS) на пожежі Sabugal, розрахований WorldFires за ERA5. WorldFires, «Пожежі: Португалія, 2021», https://worldfires.org/uk/kraina/portugal/2021 (переглянуто 6 листопада 2026 р.). Джерела: ICNF (Національний інститут статистики Португалії), Copernicus EFFIS, WorldFires, WorldFires · ERA5.
Пожежі 2021 року, від найбільших · 49
- 7 414 haCastro Marim Odeleiteсерпень 2021 · 2 дні
- 2 121 haMonchique Mexilhoeira Grandeлипень 2021 · 2 дні
- 940 haOdemira Saboiaсерпень 2021 · 2 дні
- 447 haSabugal Sortelhaлипень 2021 · 1 день
- 431 haFreixo de Espada à Cinta União das Freguesias de Lagoaça e Fornosсерпень 2021 · 1 день
- 356 haPinhel Alto do Palurdoчервень 2021 · 3 дні
- 330 haSeia União das Freguesias de Vide e Cabeçaберезень 2021 · 1 день
- 296 haParada de Ester e Ester15 січня 2021 р. · ймовірне випалювання · не враховується · 5 днів
- 286 haMontalegre Solveira20 березня 2021 р. · 4 дні
- 278 haAlhões, Bustelo, Gralheira e Ramiresберезень 2021 · ймовірне випалювання · не враховується · 5 днів
- 244 haMogadouro Brunhozinho, Castanheira e Sanhoaneлипень 2021 · 1 день
- 227 haMondim de Basto Ermelo e Pardelhasсічень 2021 · 2 дні
- 218 haCinfãesберезень 2021 · ймовірне випалювання · не враховується · 2 дні
- 209 haSezelhe e Covelãesберезень 2021 · ймовірне випалювання · не враховується · 6 днів
- 207 haElvas União das Freguesias de Terrugem e Vila Boimлипень 2021 · 1 день
- 206 haArouca Cabrilсічень 2021 · 7 днів
- 205 haArcos de Valdevez Portela e Extremoлистопад 2021 · 1 день
- 198 haViana do Castelo Montariaжовтень 2021 · 1 день
- 191 haLoulé Loulé (São Clemente)серпень 2021 · 4 дні
- 179 haCinfães17 січня 2021 р. · ймовірне випалювання · не враховується · 3 дні
- 179 haSarraquinhosберезень 2021 · 3 дні
- 176 haMontalegre Viade de Baixo e Fervidelasсічень 2021 · 4 дні
- 175 haTarouca Várzea da Serraберезень 2021 · 1 день
- 165 haPinheiroсічень 2021 · ймовірне випалювання · не враховується · 1 день
- 163 haAlhões, Bustelo, Gralheira e Ramiresсічень 2021 · ймовірне випалювання · не враховується · 2 дні
- 159 haMontalegre Sezelhe e Covelães24 березня 2021 р. · 1 день
- 157 haUnião das Freguesias de Anhões e Luzioберезень 2021 · 1 день
- 156 haFormariz e Ferreiraберезень 2021 · ймовірне випалювання · не враховується · 1 день
- 151 haMontalegre Montalegre e Padroso22 березня 2021 р. · 3 дні
- 146 haMoreira do Rei e Várzea Covaлютий 2021 · ймовірне випалювання · не враховується · 1 день
- 142 haRendufinhoберезень 2021 · ймовірне випалювання · не враховується · 4 дні
- 142 haMondim de Basto Ermelo e Pardelhasвересень 2021 · 2 дні
- 140 haOvadas e Panchoraсічень 2021 · ймовірне випалювання · не враховується · 3 дні
- 137 haMoreira do Casteloчервень 2021 · 1 день
- 132 haPeso da Régua Sedielosберезень 2021 · 1 день
- 122 haCinfães19 січня 2021 р. · ймовірне випалювання · не враховується · 1 день
- 122 haMontalegre e Padrosoквітень 2021 · 1 день
- 120 haGondorizсічень 2021 · ймовірне випалювання · не враховується · 1 день
- 118 haBastoберезень 2021 · ймовірне випалювання · не враховується · 1 день
- 117 haCabeceiras de Bastoсічень 2021 · 1 день
- 116 haParada de Ester e Ester16 січня 2021 р. · ймовірне випалювання · не враховується · 4 дні
- 116 haUni3O Das Freguesias De Refojos De Basto, Outeiroлютий 2021 · ймовірне випалювання · не враховується · 1 день
- 115 haUnião das Freguesias de Chorense e Monteсічень 2021 · ймовірне випалювання · не враховується · 2 дні
- 114 haTeixeira e Teixeiróберезень 2021 · ймовірне випалювання · не враховується · 1 день
- 111 haValdreuсічень 2021 · 1 день
- 105 haPóvoa de Lanhoso Esperança e Brunhaisберезень 2021 · 1 день
- 105 haVila Chã (São João Baptista e Santiago)березень 2021 · ймовірне випалювання · не враховується · 1 день
- 103 haCarvalhais e Candalквітень 2021 · 1 день
- 101 haCastro Daire Pendilheлистопад 2021 · 2 дні
Площа згарищ у 2021 році (Copernicus Land, Sentinel-3)
За даними Copernicus Land, у 2021 році вигоріло 33 124 га: місце 7 з 7 повних років (1 = найбільше згарищ). Середнє за ці роки — 129 240 га.
Площа, яку супутник Sentinel-3 бачить вигорілою щомісяця, окремо від сторінок пожеж. Усі роки взято з одного джерела й пораховано одним методом, тож їх можна порівнювати між собою. Враховується все, що горить, зокрема випалювання полів і пасовищ, тому цифра не збігається ні зі сторінками пожеж, ні з офіційною статистикою.
Де горіло найбільше у 2021 році
- Tavira 6 761 ha
- Montalegre 3 654 ha
- Castro Daire 2 385 ha
- Portimão 1 771 ha
- Monchique 1 716 ha
- Évora 1 705 ha
- Odemira 1 182 ha
- Vila Real de Santo António 1 029 ha
- Beja 648 ha
- Sabugal 610 ha
Джерело: Copernicus Land Monitoring Service, «Burnt Area 2018-present (raster 300 m), global, monthly – version 4», щомісячний продукт Sentinel-3, DOI 10.2909/8fa58061-28ab-49bb-9b77-c26b50733e34. Створено з використанням інформації служби Copernicus з моніторингу суходолу Європейського Союзу; worldfires.org підсумовує за країнами й регіонами справжню площу клітинок 300 м, у яких виявлено згарище. Останній опублікований місяць: травень 2026. Сторінка продукту · Методологія
Джерела й обмеження
Площі на сторінках — це контури, виміряні із супутника, і вони можуть відрізнятися від офіційної статистики. Річний і тижневий ряд — оцінка Copernicus EFFIS. FWI — наш власний розрахунок за ERA5 у точці кожної пожежі, а не офіційне попередження про небезпеку.
Португалія: офіційну інформацію публікують ICNF · Instituto da Conservação da Natureza e das Florestas · ANEPC · Proteção Civil · Fogos.pt (ocorrências em tempo real)
Контури: Copernicus EFFIS і GWIS (а також MTBS, NIFC або NBAC у Північній Америці). Термоточки: NASA FIRMS (VIIRS). Погода: Copernicus ERA5 через Open-Meteo. Як рахується