Przejdź do treści
worldfires
FR · Francja · Pyrénées-Atlantiques · 169 mieszk.

Pożary lasów: Sainte-Engrâce

Sainte-Engrâce (Francja): pożary z oficjalnym obrysem od 2019 roku – 7; w granicach gminy spłonęło 1 259 ha, czyli 17% jej powierzchni. Zagrożenie pożarowe dziś: bardzo niskie (FWI 0).

Własną stronę mają tylko pożary od 100 ha wzwyż: mniejszych nie ma na listach ani w sumach na tej stronie.

Te liczby nie obejmują 21 wypaleń, które prawdopodobnie nie były pożarami lasu (rolnicze, pastwiskowe, trzcinowisk lub kontrolowane). Są na listach, oznaczone.

Zagrożenie pożarowe dziś i w najbliższych dniach

FWI wyliczony z prognozy Open-Meteo
  1. pon. 2 Bardzo niskie 9° · 72 % · 30 km/h
  2. wt. 3 Bardzo niskie 4° · 71 % · 24 km/h
  3. śr. 4 Bardzo niskie 6° · 74 % · 25 km/h
  4. czw. 5 Bardzo niskie 10° · 52 % · 24 km/h
  5. pt. 6 Bardzo niskie 10° · 54 % · 25 km/h
  6. sob. 7 Bardzo niskie 8° · 43 % · 56 km/h
  7. niedz. 8 Bardzo niskie 15° · 57 % · 68 km/h
  8. pon. 9 Bardzo niskie 16° · 55 % · 66 km/h

Kanadyjski wskaźnik pogodowego zagrożenia pożarowego FWI, ten sam system, którego używa Copernicus, wyliczony przez WorldFires z prognozy pogody i danych z ostatnich dwóch miesięcy, które określają stan paliwa. To szacunek dla gminy, a nie oficjalne ostrzeżenie: ostrzeżenia wydają służby ratownicze każdego kraju.

Gmina i jej pożary

Od 2016 roku

1 259
hektarów spłonęło
17 %
jej powierzchni
7
pożary
73
km²

Sainte-Engrâce: ile razy tu płonęło?

Sainte-Engrâce: od 2016 r. płonęło tu 7 razy; lata z pożarami: 2019 i 2026. Ostatnio: Pożar: Sainte-Engrâce, 25 lutego 2026, 117 hektarów na tym terenie.

  1.   16
  2.   17
  3.   18
  4. 1× 19
  5.   20
  6.   21
  7.   22
  8.   23
  9.   24
  10.   25
  11. 6× 26
7
pożary
2
lata z pożarami
1 259
ha łącznie
25 lut 2026
ostatnio

Pożary większe niż 100 hektarów z obrysem od 2016 r., które choćby częściowo objęły ten teren. Skumulowane hektary sumują każdy pożar; odrębna powierzchnia liczy teren spalony kilka razy tylko raz. Obrysy i granice zestawione przez WorldFires.

Gdzie najczęściej płonęło: Francja →

Pożary, które dotarły do gminy Sainte-Engrâce

  1. 117 ha Pożar: Sainte-Engrâce, 25 lutego 2026 tu się zaczął 1,6% gminy · łącznie 117 ha · 3 dni
  2. 173 ha Pożar: Sainte-Engrâce, 24 lutego 2026 tu się zaczął 2,4% gminy · łącznie 173 ha · 4 dni
  3. 127 ha Pożar: Sainte-Engrâce, 24 lutego 2026 tu się zaczął 1,7% gminy · łącznie 127 ha · 7 dni
  4. 248 ha Pożar: Sainte-Engrâce, 24 lutego 2026 tu się zaczął 3,4% gminy · łącznie 249 ha · 4 dni
  5. 454 ha Pożar: Sainte-Engrâce, 24 lutego 2026 tu się zaczął 6,2% gminy · łącznie 455 ha · 2 dni
  6. 122 ha Pożar: Sainte-Engrâce, 24 lutego 2026 tu się zaczął 1,7% gminy · łącznie 122 ha · 4 dni
  7. 137 ha Pożar: Sainte-Engrâce, 20 lutego 2025 tu się zaczął 1,9% gminy · łącznie 137 ha · 1 dzień
  8. 114 ha Pożar: Sainte-Engrâce, 20 lutego 2025 tu się zaczął 1,6% gminy · łącznie 119 ha · 1 dzień
  9. 133 ha Pożar: Sainte-Engrâce, 5 lutego 2025 tu się zaczął 1,8% gminy · łącznie 133 ha · 2 dni
  10. 103 ha Pożar: Sainte-Engrâce, kwiecień 2024 tu się zaczął 1,4% gminy · łącznie 103 ha · 1 dzień
  11. 146 ha Pożar: Sainte-Engrâce, 30 stycznia 2024 tu się zaczął 2,0% gminy · łącznie 146 ha · 2 dni
  12. 113 ha Pożar: Sainte-Engrâce, 29 stycznia 2024 tu się zaczął 1,5% gminy · łącznie 113 ha · 4 dni
  13. 185 ha Pożar: Sainte-Engrâce, 29 stycznia 2024 tu się zaczął 2,5% gminy · łącznie 185 ha · 2 dni
  14. 188 ha Pożar: Sainte-Engrâce, marzec 2023 tu się zaczął 2,6% gminy · łącznie 189 ha · 1 dzień
  15. 483 ha Pożar: Sainte-Engrâce, luty 2023 tu się zaczął 6,6% gminy · łącznie 544 ha · 4 dni
  16. 121 ha Pożar: Sainte-Engrâce, luty 2022 tu się zaczął 1,7% gminy · łącznie 121 ha · 2 dni
  17. 215 ha Pożar: Sainte-Engrâce, marzec 2021 tu się zaczął 2,9% gminy · łącznie 215 ha · 1 dzień
  18. 114 ha Pożar: Sainte-Engrâce, 25 lutego 2021 tu się zaczął 1,6% gminy · łącznie 114 ha · 2 dni
  19. 220 ha Pożar: Sainte-Engrâce, 21 lutego 2021 tu się zaczął 3,0% gminy · łącznie 522 ha · 4 dni
  20. 158 ha Pożar: Sainte-Engrâce, 19 lutego 2021 tu się zaczął 2,2% gminy · łącznie 158 ha · 2 dni
  21. 133 ha Pożar: Sainte-Engrâce, 24 lutego 2020 tu się zaczął 1,8% gminy · łącznie 133 ha · 3 dni
  22. 114 ha Pożar: Sainte-Engrâce, 3 lutego 2020 tu się zaczął 1,6% gminy · łącznie 115 ha · 1 dzień
  23. 222 ha Pożar: Sainte-Engrâce, 3 lutego 2020 tu się zaczął 3,0% gminy · łącznie 221 ha · 5 dni
  24. 275 ha Pożar: Sainte-Engrâce, styczeń 2020 tu się zaczął 3,8% gminy · łącznie 275 ha · 1 dzień
  25. 17 ha Pożar: Licq-Athérey, luty 2019 0,2% gminy · łącznie 157 ha · 4 dni
  26. 179 ha Pożar: Sainte-Engrâce, 15 lutego 2019 tu się zaczął 2,4% gminy · łącznie 179 ha · 4 dni
  27. 279 ha Pożar: Sainte-Engrâce, 15 lutego 2019 tu się zaczął 3,8% gminy · łącznie 279 ha · 7 dni
  28. 811 ha Pożar: Sainte-Engrâce, 14 lutego 2019 tu się zaczął 11% gminy · łącznie 860 ha · 10 dni

Skąd pochodzą te dane

Obrysy pochodzą z EFFIS (Copernicus, CC BY 4.0), a granice gmin z geoBoundaries/Republic of France, Regulatory Authority for Electronic Communications, Posts and Press Distribution (ARCEP) (Open Data Commons Attribution License 1.0). Powierzchnię w każdej gminie wylicza WorldFires, nakładając jedno na drugie. Prognoza pochodzi z Open-Meteo (CC BY 4.0).

Daj mi znać, co tu płonie

Nowe pożary z tego obszaru przez RSS: wklej link do czytnika, bez podawania e-maila.