Natuurbranden in Castelo Branco
Castelo Branco, Portugal: sinds 2016 zijn 16 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 15 van de 19 freguesias, met 18.212 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Arganil in augustus 2025, met 5.362 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: matig (FWI 12).
Alleen branden van 100 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 18.212ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 13%
- 1.411 km²
- branden
- 16
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 15
- van 19
- Grootste brand
- 5.362ha
- Arganil · augustus 2025
- Inwoners
- 51.049
- 356,8 ha verbrand per duizend inwoners
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- do 29 Matig 22° · 36 % · 19 km/h
- vr 30 Matig 22° · 38 % · 14 km/h
- za 31 Matig 22° · 37 % · 21 km/h
- zo 1 Matig 22° · 40 % · 22 km/h
- ma 2 Matig 20° · 33 % · 26 km/h
- di 3 Matig 18° · 33 % · 36 km/h
- wo 4 Matig 15° · 33 % · 41 km/h
- do 5 Matig 16° · 43 % · 28 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- São Vicente da Beira 961 inwoners 6.277 ha · 63 %
- Sarzedas 1.017 inwoners 3.362 ha · 19 %
- Santo André das Tojeiras 588 inwoners 2.020 ha · 27 %
- Almaceda 511 inwoners 1.396 ha · 19 %
- Monforte da Beira 320 inwoners 1.318 ha · 11 %
- Louriçal do Campo 557 inwoners 1.247 ha · 56 %
- União das Freguesias de Ninho do Açor e Sobral do Campo 266 inwoners 891 ha · 21 %
- Freixial do Campo e Juncal do Campo 668 inwoners 782 ha · 19 %
- União das Freguesias de Escalos de Baixo e Mata 470 inwoners 297 ha · 4,2 %
- Cebolais de Cima e Retaxo 1.611 inwoners 240 ha · 9,5 %
- União das Freguesias de Escalos de Cima e Lousa 938 inwoners 160 ha · 3,1 %
- Castelo Branco 34.471 inwoners 124 ha · 0,7 %
Wat er in de regio brandt
- Struikgewas en overgangsbos49 %
- Overig natuurlijk terrein20 %
- Naaldbos18 %
- Landbouwgrond8,8 %
- Gemengd bos2,5 %
- Loofbos1,8 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer branden van meer dan 100 ha sinds 2016.
- 4×São Vicente da Beira6.277 ha
- 4×Sarzedas3.362 ha
- 3×Santo André das Tojeiras2.020 ha
- 3×Louriçal do Campo1.247 ha
- 2×Almaceda1.396 ha
- 2×União das Freguesias de Ninho do Açor e Sobral do Campo891 ha
De grootste geregistreerde branden
- 5.362 haArganil Sobral de São Miguelaugustus 2025 · 15 dagen van 68.190 ha in totaal
- 2.954 haCambasaugustus 2017 · 5 dagen van 8.478 ha in totaal
- 2.087 haCastelo Branco Louriçal do Campoaugustus 2017 · 4 dagen van 6.531 ha in totaal
- 1.659 haCastelo Branco União das Freguesias de Ninho do Açor e Sobral do Campooktober 2017 · 2 dagen
- 1.388 haProença-a-Nova União das freguesias de Sobreira Formosa e Alvito da Beiraseptember 2020 · 8 dagen van 15.536 ha in totaal
- 1.318 haCastelo Branco Monforte da Beira26 juli 2016 · 2 dagen
- 1.249 haCastelo Branco Montes da Senhoraaugustus 2023 · 2 dagen van 6.679 ha in totaal
- 770 haCastelo Branco Santo André das Tojeiras23 juli 2017 · 6 dagen van 4.718 ha in totaal
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2026 | 1 | 23 | Proença-a-Nova 23 ha |
| 2025 | 2 | 5.466 | Arganil 5.362 ha |
| 2024 | 1 | 323 | Castelo Branco 323 ha |
| 2023 | 1 | 1.249 | Castelo Branco 1.249 ha |
| 2020 | 2 | 1.685 | Proença-a-Nova 1.388 ha |
| 2019 | 2 | 254 | Castelo Branco 130 ha |
| 2017 | 5 | 7.630 | Cambas 2.954 ha |
| 2016 | 2 | 1.583 | Castelo Branco 1.318 ha |
Alle branden in Castelo Branco · 16
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 23 haProença-a-Nova União das freguesias de Sobreira Formosa e Alvito da Beira14 september 2026 · 9 dagen van 1.031 ha in totaal
- 104 haSanto André das Tojeirasoktober 2025 · 1 dag
- 5.362 haArganil Sobral de São Miguelaugustus 2025 · 15 dagen van 68.190 ha in totaal
- 323 haCastelo Branco São Vicente da Beiraseptember 2024 · 1 dag
- 1.249 haCastelo Branco Montes da Senhoraaugustus 2023 · 2 dagen van 6.679 ha in totaal
- 1.388 haProença-a-Nova União das freguesias de Sobreira Formosa e Alvito da Beiraseptember 2020 · 8 dagen van 15.536 ha in totaal
- 297 haCastelo Branco União das Freguesias de Escalos de Baixo e Mataaugustus 2020 · 2 dagen van 324 ha in totaal
- 124 haCastelo Brancodecember 2019 · 4 dagen
- 130 haCastelo Branco União das Freguesias de Ninho do Açor e Sobral do Campojuli 2019 · 1 dag
- 1.659 haCastelo Branco União das Freguesias de Ninho do Açor e Sobral do Campooktober 2017 · 2 dagen
- 2.954 haCambasaugustus 2017 · 5 dagen van 8.478 ha in totaal
- 2.087 haCastelo Branco Louriçal do Campoaugustus 2017 · 4 dagen van 6.531 ha in totaal
- 770 haCastelo Branco Santo André das Tojeiras23 juli 2017 · 6 dagen van 4.718 ha in totaal
- 160 haCastelo Branco Oledo23 juli 2017 · 1 dag van 708 ha in totaal
- 265 haCastelo Branco Cebolais de Cima e Retaxo26 juli 2016 · 2 dagen
- 1.318 haCastelo Branco Monforte da Beira26 juli 2016 · 2 dagen
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van EFFIS (Copernicus, CC BY 4.0) en de gemeentegrenzen van geoBoundaries/Wikipedia (CC0 1.0 Universal (CC0 1.0) Public Domain Dedication). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.