Natuurbranden in Laikipia
Laikipia, Kenia: sinds 2016 zijn 15 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 4 van de 4 kiesdistricten, met 36.820 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Laikipia East in januari 2021, met 8.389 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: zeer laag (FWI 2).
Alleen branden van 1.000 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 36.820ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 3,8%
- 9.749 km²
- branden
- 15
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 4
- van 4
- Grootste brand
- 8.389ha
- Laikipia East · januari 2021
- Inwoners
- —
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- di 27 Laag 27° · 37 % · 36 km/h
- wo 28 Zeer laag 28° · 34 % · 36 km/h
- do 29 Zeer laag 25° · 55 % · 36 km/h
- vr 30 Zeer laag 24° · 57 % · 39 km/h
- za 31 Zeer laag 23° · 59 % · 43 km/h
- zo 1 Zeer laag 24° · 48 % · 38 km/h
- ma 2 Zeer laag 24° · 51 % · 37 km/h
- di 3 Zeer laag 24° · 54 % · 36 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- Laikipia East 19.704 ha · 6,1 %
- Kieni 8.870 ha · 4,9 %
- Laikipia West 4.461 ha · 3,2 %
- Laikipia North 3.785 ha · 0,8 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer grote branden (1.000 ha of meer) sinds 2016.
- 7×Laikipia East19.704 ha
- 5×Kieni8.870 ha
- 2×Laikipia West4.461 ha
- 2×Laikipia North3.785 ha
De grootste geregistreerde branden
- 8.389 haLaikipia Eastjanuari 2021 · 7 dagen
- 6.162 haLaikipia Eastfebruari 2019 · 6 dagen
- 3.953 haKieni7 februari 2023 · 12 dagen van 5.107 ha in totaal
- 3.712 haLaikipia Northmaart 2021 · 3 dagen
- 3.433 haLaikipia Westfebruari 2025 · 5 dagen
- 2.384 haKienijanuari 2017 · 8 dagen van 7.430 ha in totaal
- 1.928 haLaikipia Eastfebruari 2021 · 1 dag
- 1.642 haLaikipia Eastjanuari 2019 · 2 dagen
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2 | 4.461 | Laikipia West 3.433 ha |
| 2023 | 3 | 5.499 | Kieni 3.953 ha |
| 2021 | 4 | 15.200 | Laikipia East 8.389 ha |
| 2020 | 1 | 129 | Baringo South 129 ha |
| 2019 | 3 | 8.791 | Laikipia East 6.162 ha |
| 2017 | 2 | 2.741 | Kieni 2.384 ha |
Alle branden in Laikipia · 15
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 1.027 haLaikipia Westmaart 2025 · 2 dagen
- 3.433 haLaikipia Westfebruari 2025 · 5 dagen
- 388 haNdaragwafebruari 2023 · 3 dagen van 1.061 ha in totaal
- 3.953 haKieni7 februari 2023 · 12 dagen van 5.107 ha in totaal
- 1.159 haKieni6 februari 2023 · 9 dagen van 4.665 ha in totaal
- 3.712 haLaikipia Northmaart 2021 · 3 dagen
- 1.172 haLaikipia Eastmaart 2021 · 6 dagen
- 1.928 haLaikipia Eastfebruari 2021 · 1 dag
- 8.389 haLaikipia Eastjanuari 2021 · 7 dagen
- 129 haBaringo Southdecember 2020 · 2 dagen van 2.646 ha in totaal
- 987 haKienimaart 2019 · 2 dagen
- 6.162 haLaikipia Eastfebruari 2019 · 6 dagen
- 1.642 haLaikipia Eastjanuari 2019 · 2 dagen
- 357 haBaringo Southmaart 2017 · 16 dagen van 1.022 ha in totaal
- 2.384 haKienijanuari 2017 · 8 dagen van 7.430 ha in totaal
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) en zijn gereconstrueerd uit hittedetecties; de gemeentegrenzen komen van geoBoundaries/RCMRD GeoPortal, Africa GeoPortal (Public Domain). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.