Požari: Var
Var, Francuska: 17 požara sa stranicom ušlo je u 33 od njezinih 152 komuna od 2016., s 21.076 hektara izgorjelih unutar županije. Najveći je bio požar Gonfaron u kolovoz 2021, s 6.628 hektara unutar županije. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 3).
Zapis imaju samo požari od 100 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
- izgorjelih hektara
- 21.076ha
- Od 2016.
- Županije
- 3,5%
- 6.038 km²
- požara
- 17
- Od 2016.
- općina s vatrom
- 33
- od 152
- Najveći požar
- 6.628ha
- Gonfaron · kolovoz 2021
- Stanovnici
- 970.399
- 21,7 ha izgorjelo na tisuću stanovnika
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI u središtu županije, iz prognoze Open-Meteo- ned 1 Vrlo niska 16° · 55 % · 56 km/h
- pon 2 Vrlo niska 17° · 27 % · 31 km/h
- uto 3 Vrlo niska 17° · 39 % · 24 km/h
- sri 4 Vrlo niska 13° · 57 % · 57 km/h
- čet 5 Vrlo niska 14° · 68 % · 55 km/h
- pet 6 Vrlo niska 14° · 68 % · 57 km/h
- sub 7 Vrlo niska 16° · 48 % · 25 km/h
- ned 8 Vrlo niska 15° · 61 % · 18 km/h
Kliknite na opseg da vidite koji je požar
Općine koje su najviše gorjele
- Aiguines 274 stan. 2.737 ha · 24 %
- Le Cannet-des-Maures 5.140 stan. 2.272 ha · 31 %
- Correns 886 stan. 1.999 ha · 54 %
- La Garde-Freinet 1.862 stan. 1.780 ha · 23 %
- Bormes-les-Mimosas 8.545 stan. 1.512 ha · 16 %
- Pontevès 784 stan. 1.436 ha · 35 %
- Cotignac 2.197 stan. 1.317 ha · 30 %
- Montfort-sur-Argens 1.453 stan. 917 ha · 77 %
- Cogolin 12.301 stan. 733 ha · 26 %
- Seillons-Source-d'Argens 2.818 stan. 684 ha · 27 %
- Vidauban 12.608 stan. 641 ha · 8,4 %
- Artigues 282 stan. 535 ha · 17 %
Što gori u županiji
- Ostala prirodna područja33 %
- Makija27 %
- Mješovite šume13 %
- Listopadne šume8,5 %
- Poljoprivredna područja8,2 %
- Crnogorične šume7,7 %
- Šikare i prijelazna vegetacija2,5 %
- Izgrađena područja0,7 %
Općine koje gore iznova i iznova
Općine s dva ili više požara većih od 100 ha od 2016.
- 4×Correns1.999 ha
- 3×Montfort-sur-Argens917 ha
- 3×Châteauvert305 ha
- 2×Aiguines2.737 ha
- 2×La Garde-Freinet1.780 ha
- 2×Vidauban641 ha
- 2×Barjols333 ha
- 2×La Londe-les-Maures248 ha
Najveći zabilježeni požari
- 6.628 haGonfaronkolovoz 2021 · 4 dana
- 3.365 haPontevèssrpanj 2026 · 17 dana
- 2.570 haAiguineslipanj 2022 · 3 dana
- 2.072 haArtiguessrpanj 2017 · 5 dana
- 2.048 haCorrens24. srpnja 2026. · 10 dana
- 1.529 haBormes-les-Mimosassrpanj 2017 · 2 dana
- 600 haCorrenssrpanj 2016 · 2 dana
- 502 haLa Croix-Valmersrpanj 2017 · 3 dana
Hektari unutar županije; požar je mogao spaliti više izvan nje.
Godinu po godinu
Svi požari: Var · 17
Od najnovijeg do najstarijeg. Brojka je površina unutar županije; ako je požar spalio više izvan nje, navodi se ukupno.
- 213 haBarjolssrpanj 2026 · 1 dan
- 264 haCorrens24. srpnja 2026. · 10 dana
- 2.048 haCorrens24. srpnja 2026. · 10 dana
- 3.365 haPontevèssrpanj 2026 · 17 dana
- 131 haLes Arcssrpanj 2026 · 1 dan
- 273 haVidaubanlipanj 2024 · 2 dana
- 162 haTrigancelistopad 2022 · 4 dana
- 2.570 haAiguineslipanj 2022 · 3 dana
- 201 haSeillansožujak 2022 · 4 dana
- 6.628 haGonfaronkolovoz 2021 · 4 dana
- 167 haAiguinesrujan 2020 · 1 dan
- 123 haComps-sur-Artubylistopad 2017 · 5 dana
- 231 haHyèresrujan 2017 · 2 dana od ukupno 466 ha
- 1.529 haBormes-les-Mimosassrpanj 2017 · 2 dana
- 502 haLa Croix-Valmersrpanj 2017 · 3 dana
- 2.072 haArtiguessrpanj 2017 · 5 dana
- 600 haCorrenssrpanj 2016 · 2 dana
Odakle su ovi podaci
Opsezi dolaze iz EFFIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), a granice općine iz geoBoundaries/Institut national de l'information géographique et forestière (IGN-F) (Etalab Open License 2.0). Površinu po općini izračunava WorldFires ukrštanjem oboje. Prognoza je iz Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.