Пожари: Valpaços
Valpaços, Португалия: 9 пожара със страница са навлезли в 16 от нейните 25 фрегезии от 2016 г., с 10 696 хектара изгорели в областта. Най-големият беше Valpaços през юли 2026, с 7 276 хектара в областта. Опасност от пожар днес: умерена (FWI 13).
Запис имат само пожарите от 100 ха и повече: по-малките не влизат в списъците и в сборовете на тази страница.
- изгорели хектара
- 10 696ha
- От 2016 г.
- От областта
- 20%
- 546 km²
- пожара
- 9
- От 2016 г.
- общини с огън
- 16
- от 25
- Най-голям пожар
- 7 276ha
- Valpaços · юли 2026
- Жители
- 14 506
- 737,4 ха изгорели на хиляда жители
Опасност от пожар днес и в следващите дни
FWI в центъра на областта, по прогнозата на Open-Meteo- вт 3 Умерена 17° · 34 % · 27 km/h
- ср 4 Умерена 13° · 46 % · 16 km/h
- чт 5 Умерена 15° · 36 % · 12 km/h
- пт 6 Много ниска 15° · 42 % · 12 km/h
- сб 7 Много ниска 17° · 70 % · 16 km/h
- нд 8 Много ниска 16° · 80 % · 23 km/h
- пн 9 Много ниска 19° · 72 % · 45 km/h
- вт 10 Много ниска 20° · 65 % · 48 km/h
Натиснете периметър, за да видите кой пожар е
Общините, които са горели най-много
- Santa Valha 317 жит. 1 663 ha · 61 %
- Carrazedo de Montenegro e Curros 1 643 жит. 1 575 ha · 32 %
- Sonim e Barreiros 314 жит. 1 521 ha · 85 %
- Bouçoães 303 жит. 1 457 ha · 56 %
- Vilarandelo 961 жит. 958 ha · 48 %
- Fornos do Pinhal 320 жит. 744 ha · 71 %
- Valpaços e Sanfins 4 661 жит. 677 ha · 17 %
- Possacos 358 жит. 667 ha · 51 %
- Lebução, Fiães e Nozelos 548 жит. 385 ha · 13 %
- Vassal 395 жит. 349 ha · 27 %
- Ervões 534 жит. 308 ha · 14 %
- Rio Torto 284 жит. 176 ha · 5,7 %
Какво гори в областта
- Храсти и преходна растителност42 %
- Земеделски площи37 %
- Други естествени площи15 %
- Иглолистни гори2,9 %
- Смесени гори1,9 %
- Широколистни гори1,0 %
Общини, които горят отново и отново
Общини с два или повече пожара над 100 ха от 2016 г.
- 4×Bouçoães1 457 ha
- 3×Valpaços e Sanfins677 ha
- 2×Possacos667 ha
- 2×Ervões308 ha
Най-големите регистрирани пожари
- 7 276 haValpaços Ervõesюли 2026 · 6 дни от общо 13 065 ха
- 1 708 haMurça Tresminasюли 2022 · 5 дни от общо 7 641 ха
- 485 haValpaços Valpaços e Sanfins23 август 2022 г. · 4 дни
- 466 haValpaços Vassal24 август 2022 г. · 6 дни
- 258 haValpaços Bouçoãesаприл 2022 · 2 дни
- 234 haBouçoãesсептември 2016 · 2 дни от общо 267 ха
- 100 haValpaços Bouçoãesмарт 2026 · 1 ден
- 86 haValpaços Possacosавгуст 2017 · 2 дни от общо 108 ха
Хектари в областта; пожарът може да е изгорил повече извън нея.
Година по година
Всички пожари: Valpaços · 9
От най-новия към най-стария. Цифрата е площта в областта; ако пожарът е изгорил повече извън нея, се посочва общото.
- 7 276 haValpaços Ervõesюли 2026 · 6 дни от общо 13 065 ха
- 100 haValpaços Bouçoãesмарт 2026 · 1 ден
- 466 haValpaços Vassal24 август 2022 г. · 6 дни
- 485 haValpaços Valpaços e Sanfins23 август 2022 г. · 4 дни
- 1 708 haMurça Tresminasюли 2022 · 5 дни от общо 7 641 ха
- 258 haValpaços Bouçoãesаприл 2022 · 2 дни
- 83 haFriõesоктомври 2019 · 1 ден от общо 104 ха
- 86 haValpaços Possacosавгуст 2017 · 2 дни от общо 108 ха
- 234 haBouçoãesсептември 2016 · 2 дни от общо 267 ха
Откъде са тези данни
Периметрите са от EFFIS (Copernicus, CC BY 4.0), а границите на общината – от geoBoundaries/Wikipedia (CC0 1.0 Universal (CC0 1.0) Public Domain Dedication). Площта по общини се изчислява от WorldFires чрез пресичане на двете. Прогнозата е от Open-Meteo (CC BY 4.0).
Извести ме какво гори тук
Новите пожари в този район чрез RSS: поставете връзката в четеца си, без да давате имейл.