Natuurbranden in Leiria
Leiria, Portugal: sinds 2016 zijn 7 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 10 van de 17 freguesias, met 8.113 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Pinhal de Leiria in oktober 2017, met 3.572 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: hoog (FWI 22).
Alleen branden van 100 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 8.113ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 14%
- 560 km²
- branden
- 7
- Sinds 2016
- freguesia’s met brand
- 10
- van 17
- Grootste brand
- 3.572ha
- Pinhal de Leiria · oktober 2017
- Inwoners
- 118.581
- 68,4 ha verbrand per duizend inwoners
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- za 7 Laag 22° · 51 % · 44 km/h
- zo 8 Hoog 21° · 50 % · 62 km/h
- ma 9 Zeer laag 20° · 74 % · 52 km/h
- di 10 Zeer laag 18° · 92 % · 49 km/h
- wo 11 Zeer laag 19° · 92 % · 34 km/h
- do 12 Zeer laag 19° · 74 % · 50 km/h
- vr 13 Zeer laag 17° · 71 % · 43 km/h
- za 14 Zeer laag 17° · 83 % · 30 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De freguesia’s waar het meest is verbrand
- Coimbrão 1.726 inwoners 3.144 ha · 60 %
- Colmeias e Memória 3.746 inwoners 2.753 ha · 59 %
- Caranguejeira 4.331 inwoners 1.022 ha · 33 %
- Monte Real e Carvide 5.542 inwoners 428 ha · 16 %
- Santa Catarina da Serra e Chainça 4.572 inwoners 236 ha · 5,7 %
- Santa Eufémia e Boa Vista 4.058 inwoners 210 ha · 11 %
- Uni3O Das Freguesias De Souto Da Carpalhosa E Ort 3.863 inwoners 133 ha · 3,2 %
- Milagres 2.829 inwoners 133 ha · 7,7 %
- Arrabal 2.610 inwoners 48 ha · 2,4 %
- Regueira de Pontes 2.174 inwoners 7 ha · 0,6 %
Wat er in de regio brandt
- Naaldbos53 %
- Struikgewas en overgangsbos29 %
- Landbouwgrond6,4 %
- Loofbos5,7 %
- Gemengd bos4,9 %
- Bebouwd gebied1,0 %
Freguesia’s die steeds weer branden
Freguesia’s met twee of meer branden van meer dan 100 ha sinds 2016.
- 4×Caranguejeira1.022 ha
- 2×Colmeias e Memória2.753 ha
- 2×Milagres133 ha
De grootste geregistreerde branden
- 3.572 haPinhal de Leiria Pataias e Martingançaoktober 2017 · 8 dagen
- 3.381 haLeiria Colmeias e Memóriajuli 2022 · 4 dagen
- 349 haCaranguejeiraseptember 2016 · 2 dagen
- 257 haLeiria Caranguejeira4 augustus 2023 · 7 dagen
- 236 haLeiria Santa Catarina da Serra e Chainça5 augustus 2023 · 2 dagen
- 173 haUni3O Das Freguesias De Souto Da Carpalhosa E Ortjuli 2022 · 2 dagen
- 146 haLeiria Arrabal7 augustus 2023 · 2 dagen
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2023 | 3 | 638 | Leiria 257 ha |
| 2022 | 2 | 3.554 | Leiria 3.381 ha |
| 2017 | 1 | 3.572 | Pinhal de Leiria 3.572 ha |
| 2016 | 1 | 349 | Caranguejeira 349 ha |
Alle branden in Leiria · 7
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 146 haLeiria Arrabal7 augustus 2023 · 2 dagen
- 236 haLeiria Santa Catarina da Serra e Chainça5 augustus 2023 · 2 dagen
- 257 haLeiria Caranguejeira4 augustus 2023 · 7 dagen
- 3.381 haLeiria Colmeias e Memóriajuli 2022 · 4 dagen
- 173 haUni3O Das Freguesias De Souto Da Carpalhosa E Ortjuli 2022 · 2 dagen
- 3.572 haPinhal de Leiria Pataias e Martingançaoktober 2017 · 8 dagen
- 349 haCaranguejeiraseptember 2016 · 2 dagen
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van EFFIS (Copernicus, CC BY 4.0) en de grenzen van de freguesia van geoBoundaries/Wikipedia (CC0 1.0 Universal (CC0 1.0) Public Domain Dedication). De oppervlakte per freguesia berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.