Natuurbranden in Avellino
Avellino, Italië: sinds 2016 zijn 13 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 19 van de 118 gemeenten, met 2.652 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Monteverde in augustus 2026, met 564 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: zeer laag (FWI 0).
Alleen branden van 100 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 2.652ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 0,9%
- 2.792 km²
- branden
- 13
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 19
- van 118
- Grootste brand
- 564ha
- Monteverde · augustus 2026
- Inwoners
- 379.392
- 7,0 ha verbrand per duizend inwoners
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- ma 2 Zeer laag 12° · 93 % · 57 km/h
- di 3 Zeer laag 15° · 61 % · 42 km/h
- wo 4 Zeer laag 16° · 59 % · 21 km/h
- do 5 Zeer laag 15° · 59 % · 30 km/h
- vr 6 Zeer laag 15° · 64 % · 18 km/h
- za 7 Zeer laag 15° · 84 % · 25 km/h
- zo 8 Zeer laag 16° · 70 % · 29 km/h
- ma 9 Zeer laag 16° · 61 % · 23 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- Monteverde 695 inwoners 564 ha · 14 %
- Aquilonia 1.462 inwoners 419 ha · 7,5 %
- Montaguto 347 inwoners 345 ha · 19 %
- Vallata 2.512 inwoners 309 ha · 6,5 %
- Montoro 19.347 inwoners 182 ha · 4,5 %
- Montella 7.291 inwoners 152 ha · 1,8 %
- Frigento 144 ha · 3,8 %
- Calitri 4.243 inwoners 137 ha · 1,4 %
- Guardia Lombardi 1.515 inwoners 131 ha · 2,3 %
- Quadrelle 1.829 inwoners 83 ha · 12 %
- Lauro 3.340 inwoners 67 ha · 5,9 %
- Pago del Vallo di Lauro 1.710 inwoners 50 ha · 11 %
Wat er in de regio brandt
- Landbouwgrond54 %
- Loofbos16 %
- Overig natuurlijk terrein12 %
- Struikgewas en overgangsbos9,7 %
- Gemengd bos3,8 %
- Naaldbos3,2 %
- Bebouwd gebied0,8 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer branden van meer dan 100 ha sinds 2016.
- 2×Quindici5 ha
De grootste geregistreerde branden
- 564 haMonteverdeaugustus 2026 · 2 dagen
- 419 haAquiloniaaugustus 2021 · 2 dagen
- 345 haOrsara di Pugliaaugustus 2024 · 3 dagen
- 324 haVallataaugustus 2017 · 1 dag
- 277 haFrigentoaugustus 2017 · 1 dag
- 182 haMontorojuli 2017 · 8 dagen
- 152 haMontellaaugustus 2017 · 6 dagen
- 138 haPago del Vallo di Laurojuli 2017 · 1 dag
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2026 | 1 | 564 | Monteverde 564 ha |
| 2025 | 1 | 3 | Sarno 3 ha |
| 2024 | 3 | 483 | Orsara di Puglia 345 ha |
| 2021 | 1 | 419 | Aquilonia 419 ha |
| 2020 | 1 | 2 | Sarno 2 ha |
| 2017 | 6 | 1.181 | Vallata 324 ha |
Alle branden in Avellino · 13
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 564 haMonteverdeaugustus 2026 · 2 dagen
- 3 haSarnojuli 2025 · 2 dagen van 254 ha in totaal
- 1 haCastelnuovo di Conzaaugustus 2024 · 1 dag van 194 ha in totaal
- 345 haOrsara di Pugliaaugustus 2024 · 3 dagen
- 137 haCalitriaugustus 2024 · 1 dag
- 419 haAquiloniaaugustus 2021 · 2 dagen
- 2 haSarno13 september 2020 · 3 dagen van 299 ha in totaal
- 324 haVallataaugustus 2017 · 1 dag
- 152 haMontellaaugustus 2017 · 6 dagen
- 277 haFrigentoaugustus 2017 · 1 dag
- 109 haQuadrellejuli 2017 · 2 dagen
- 182 haMontorojuli 2017 · 8 dagen
- 138 haPago del Vallo di Laurojuli 2017 · 1 dag
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van EFFIS (Copernicus, CC BY 4.0) en de gemeentegrenzen van geoBoundaries/ISTAT, National Institute of Statistics (Creative Commons Attribution 3.0 License). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.