Natuurbranden in Mansakonko
Mansakonko, Gambia: sinds 2016 zijn 74 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 6 van de 6 districten, met 159.116 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Kiang West in 9 februari 2022, met 10.845 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: laag (FWI 10).
Alleen branden van 1.000 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 159.116ha
- Sinds 2016
- keer de oppervlakte (een deel brandde meer dan eens)
- 1,0×
- 1.549 km²
- branden
- 74
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 6
- van 6
- Grootste brand
- 10.845ha
- Kiang West · 9 februari 2022
- Inwoners
- —
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- za 31 Laag 33° · 54 % · 27 km/h
- zo 1 Laag 34° · 43 % · 37 km/h
- ma 2 Laag 33° · 52 % · 24 km/h
- di 3 Matig 33° · 47 % · 24 km/h
- wo 4 Matig 35° · 38 % · 24 km/h
- do 5 Matig 37° · 30 % · 25 km/h
- vr 6 Hoog 37° · 25 % · 29 km/h
- za 7 Hoog 38° · 27 % · 26 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- Kiang West 117.065 ha · 1,7×
- Kiang Central 17.035 ha · 1,0×
- Jarra East 8.408 ha · 38 %
- Jarra central 8.249 ha · 53 %
- Kiang East 6.630 ha · 51 %
- Jarra West 1.729 ha · 9,7 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer grote branden (1.000 ha of meer) sinds 2016.
- 50×Kiang West117.065 ha
- 17×Kiang Central17.035 ha
- 9×Jarra East8.408 ha
- 8×Jarra central8.249 ha
- 5×Kiang East6.630 ha
- 3×Jarra West1.729 ha
De grootste geregistreerde branden
- 10.845 haKiang West9 februari 2022 · 8 dagen
- 7.677 haKiang West16 januari 2026 · 7 dagen
- 6.832 haKiang West27 januari 2026 · 6 dagen
- 5.202 haKiang West23 februari 2021 · 9 dagen
- 4.632 haKiang Westmei 2024 · 4 dagen
- 4.345 haKiang Westmaart 2026 · 5 dagen
- 4.327 haKiang West9 april 2023 · 4 dagen
- 3.620 haKiang Westapril 2026 · 7 dagen
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2026 | 13 | 36.832 | Kiang West 7.677 ha |
| 2025 | 6 | 11.149 | Kiang West 3.190 ha |
| 2024 | 4 | 9.223 | Kiang West 4.632 ha |
| 2023 | 5 | 11.107 | Kiang West 4.327 ha |
| 2022 | 5 | 17.230 | Kiang West 10.845 ha |
| 2021 | 8 | 16.237 | Kiang West 5.202 ha |
| 2020 | 10 | 18.824 | Kiang West 2.872 ha |
| 2019 | 7 | 12.529 | Kiang West 3.166 ha |
| 2018 | 7 | 9.993 | Kiang West 1.800 ha |
| 2017 | 4 | 8.415 | Kiang West 2.967 ha |
| 2016 | 5 | 7.577 | Kiang West 2.734 ha |
Alle branden in Mansakonko · 74
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
- 3.620 haKiang Westapril 2026 · 7 dagen
- 16 haFoni Bondalimaart 2026 · 2 dagen van 1.513 ha in totaal
- 4.345 haKiang Westmaart 2026 · 5 dagen
- 1.009 haJarra Eastfebruari 2026 · 6 dagen
- 2.273 haKiang West28 januari 2026 · 4 dagen
- 6.832 haKiang West27 januari 2026 · 6 dagen
- 2.643 haKiang West26 januari 2026 · 4 dagen van 3.905 ha in totaal
- 893 haJarra Eastjanuari 2026 · 6 dagen van 1.512 ha in totaal
- 1.393 haKiang Eastjanuari 2026 · 7 dagen
- 2.204 haKiang West19 januari 2026 · 5 dagen
- 1.434 haKiang Centraljanuari 2026 · 3 dagen
- 7.677 haKiang West16 januari 2026 · 7 dagen
- 2.494 haKiang West8 januari 2026 · 16 dagen
- 1.013 haKiang Westmaart 2025 · 3 dagen
- 2.363 haKiang Eastfebruari 2025 · 3 dagen
- 1.112 haKiang Westfebruari 2025 · 4 dagen
- 1.765 haKiang West28 januari 2025 · 12 dagen
- 3.190 haKiang West28 januari 2025 · 12 dagen
- 1.706 haKiang West11 januari 2025 · 5 dagen
- 4.632 haKiang Westmei 2024 · 4 dagen
- 1.753 haKiang Centralapril 2024 · 4 dagen
- 1.368 haKiang Central16 februari 2024 · 2 dagen
- 1.469 haKiang Central11 februari 2024 · 3 dagen
- 2.776 haKiang West25 april 2023 · 7 dagen
- 4.327 haKiang West9 april 2023 · 4 dagen
- 1.488 haKiang Westmaart 2023 · 4 dagen
- 1.445 haKiang Westjanuari 2023 · 7 dagen
- 1.071 haKiang Eastjanuari 2023 · 2 dagen
- 3.238 haKiang Centralmaart 2022 · 6 dagen
- 1.412 haKiang West14 februari 2022 · 4 dagen
- 10.845 haKiang West9 februari 2022 · 8 dagen
- 1.723 haKiang West7 februari 2022 · 7 dagen
- 11 haNiamina West22 januari 2022 · 3 dagen van 2.656 ha in totaal
- 1.298 haKiang Centraldecember 2021 · 3 dagen
- 3.073 haKiang West7 maart 2021 · 5 dagen
- 1.155 haJarra centralmaart 2021 · 2 dagen
- 1.227 haKiang West1 maart 2021 · 4 dagen
- 1.445 haKiang West26 februari 2021 · 7 dagen
- 1.828 haKiang West25 februari 2021 · 4 dagen
- 5.202 haKiang West23 februari 2021 · 9 dagen
- 1.009 haKiang Westjanuari 2021 · 3 dagen
- 2.872 haKiang Westmei 2020 · 5 dagen
- 1.066 haJarra centralapril 2020 · 2 dagen
- 1.605 haJarra Eastmaart 2020 · 4 dagen
- 1.990 haJarra Eastfebruari 2020 · 4 dagen van 3.030 ha in totaal
- 2.259 haKiang West6 februari 2020 · 3 dagen
- 2.163 haKiang Centralfebruari 2020 · 5 dagen
- 1.566 haKiang West5 februari 2020 · 2 dagen
- 1.570 haKiang West31 januari 2020 · 2 dagen
- 2.194 haKiang West27 januari 2020 · 2 dagen
- 1.539 haKiang West8 januari 2020 · 7 dagen
- 1.151 haJarra centraldecember 2019 · 3 dagen van 1.636 ha in totaal
- 1.520 haKiang Westdecember 2019 · 4 dagen
- 1.070 haJarra Eastapril 2019 · 5 dagen van 1.574 ha in totaal
- 2.678 haJarra centralmaart 2019 · 3 dagen van 2.830 ha in totaal
- 1.767 haKiang Eastjanuari 2019 · 9 dagen
- 3.166 haKiang West26 januari 2019 · 8 dagen
- 1.177 haKiang West9 januari 2019 · 3 dagen
- 1.249 haKiang West13 december 2018 · 12 dagen
- 1.101 haKiang West10 december 2018 · 4 dagen
- 1.800 haKiang Westmei 2018 · 4 dagen
- 1.312 haJarra Westmaart 2018 · 3 dagen
- 1.742 haKiang Centralfebruari 2018 · 4 dagen
- 1.326 haJarra centraljanuari 2018 · 5 dagen
- 1.462 haKiang Westjanuari 2018 · 6 dagen
- 1.435 haKiang Westfebruari 2017 · 8 dagen
- 2.195 haJarra Eastfebruari 2017 · 6 dagen
- 2.967 haKiang West25 januari 2017 · 11 dagen
- 1.818 haKiang West23 januari 2017 · 11 dagen
- 1.304 haKiang Centralmei 2016 · 2 dagen
- 2.734 haKiang West12 april 2016 · 2 dagen
- 1.376 haKiang West11 april 2016 · 4 dagen
- 1.131 haKiang Westfebruari 2016 · 3 dagen
- 1.031 haJarra Westjanuari 2016 · 2 dagen
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) en zijn gereconstrueerd uit hittedetecties; de gemeentegrenzen komen van geoBoundaries/Knippenberg, Erwin, & Moritz, Meyer. “The Hidden Potential of Mobile Phone Data Insights on COVID-19 in the Gambia.” Data Blog, The World Bank Data Catalog (Creative Commons Attribution 4.0 (CC BY 4.0)). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.