Natuurbranden in Pyrénées-Orientales
Pyrénées-Orientales, Frankrijk: sinds 2016 zijn 8 branden met een eigen pagina doorgedrongen in 20 van de 226 gemeenten, met 8.185 hectare verbrand binnen de regio. De grootste was die bij Montalba-le-Château in juli 2026, met 4.234 hectare binnen de regio. Brandgevaar vandaag: zeer laag (FWI 0).
Alleen branden van 100 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
- hectare verbrand
- 8.185ha
- Sinds 2016
- Van de regio
- 2,0%
- 4.139 km²
- branden
- 8
- Sinds 2016
- gemeenten met brand
- 20
- van 226
- Grootste brand
- 4.234ha
- Montalba-le-Château · juli 2026
- Inwoners
- 492.543
- 16,6 ha verbrand per duizend inwoners
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI in het midden van de regio, met de verwachting van Open-Meteo- wo 4 Zeer laag 9° · 76 % · 26 km/h
- do 5 Zeer laag 12° · 68 % · 19 km/h
- vr 6 Zeer laag 16° · 38 % · 23 km/h
- za 7 Zeer laag 13° · 60 % · 23 km/h
- zo 8 Zeer laag 13° · 80 % · 20 km/h
- ma 9 Zeer laag 19° · 63 % · 22 km/h
- di 10 Zeer laag 18° · 74 % · 23 km/h
- wo 11 Zeer laag 13° · 95 % · 19 km/h
Klik op een omtrek om te zien welke brand het is
De gemeenten waar het meest is verbrand
- Rodès 758 inwoners 1.962 ha · 1,1×
- Ille-sur-Têt 5.556 inwoners 1.813 ha · 57 %
- Montalba-le-Château 163 inwoners 876 ha · 55 %
- Salses-le-Château 3.965 inwoners 743 ha · 9,0 %
- Cerbère 1.209 inwoners 543 ha · 65 %
- Bouleternère 951 inwoners 428 ha · 40 %
- Opoul-Périllos 1.239 inwoners 327 ha · 6,7 %
- Trévillach 201 inwoners 241 ha · 14 %
- Banyuls-sur-Mer 4.496 inwoners 222 ha · 5,2 %
- Tarerach 42 inwoners 197 ha · 24 %
- Calce 226 inwoners 174 ha · 7,3 %
- Eus 386 inwoners 134 ha · 6,6 %
Wat er in de regio brandt
- Sclerofiel struikgewas55 %
- Landbouwgrond23 %
- Struikgewas en overgangsbos9,7 %
- Overig natuurlijk terrein7,9 %
- Loofbos2,5 %
- Naaldbos1,8 %
- Bebouwd gebied0,7 %
Gemeenten die steeds weer branden
Gemeenten met twee of meer branden van meer dan 100 ha sinds 2016.
- 2×Rodès1.962 ha
- 2×Ille-sur-Têt1.813 ha
- 2×Montalba-le-Château876 ha
- 2×Bouleternère428 ha
De grootste geregistreerde branden
- 4.234 haMontalba-le-Châteaujuli 2026 · 5 dagen
- 1.453 haRodèsaugustus 2016 · 1 dag
- 1.070 haSalses-le-Châteaujuni 2022 · 2 dagen
- 765 haCerbèreapril 2023 · 1 dag
- 237 haCastelnouseptember 2024 · 1 dag
- 174 haCalceaugustus 2022 · 1 dag
- 146 haEusfebruari 2019 · 1 dag
- 107 haSerdinyajuli 2022 · 1 dag
Hectaren binnen de regio; de brand kan daarbuiten meer hebben verwoest.
Jaar voor jaar
| Jaar | branden | hectare verbrand | Grootste van het jaar |
|---|---|---|---|
| 2026 | 1 | 4.234 | Montalba-le-Château 4.234 ha |
| 2024 | 1 | 237 | Castelnou 237 ha |
| 2023 | 1 | 765 | Cerbère 765 ha |
| 2022 | 3 | 1.351 | Salses-le-Château 1.070 ha |
| 2019 | 1 | 146 | Eus 146 ha |
| 2016 | 1 | 1.453 | Rodès 1.453 ha |
Alle branden in Pyrénées-Orientales · 8
Nieuwste eerst. Het cijfer is de oppervlakte binnen de regio; als de brand daarbuiten meer verwoestte, staat het totaal erbij.
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van EFFIS (Copernicus, CC BY 4.0) en de gemeentegrenzen van geoBoundaries/Institut national de l'information géographique et forestière (IGN-F) (Etalab Open License 2.0). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.