Natuurbranden in Hsihseng
Hsihseng, Myanmar, heeft sinds 2016 33 door GWIS geregistreerde grote branden gehad: 74.117 hectare verbrand binnen de gemeentegrenzen, 36% van de oppervlakte. Brandgevaar vandaag: zeer laag (FWI 1).
Alleen branden van 2.000 ha of meer krijgen een eigen pagina: kleinere staan niet in de lijsten en tellen niet mee in de totalen op deze pagina.
Brandgevaar, vandaag en de komende dagen
FWI berekend met de verwachting van Open-Meteo- wo 4 Zeer laag 28° · 55 % · 22 km/h
- do 5 Zeer laag 29° · 50 % · 19 km/h
- vr 6 Zeer laag 26° · 68 % · 27 km/h
- za 7 Zeer laag 25° · 70 % · 27 km/h
- zo 8 Zeer laag 24° · 77 % · 27 km/h
- ma 9 Zeer laag 25° · 66 % · 32 km/h
- di 10 Zeer laag 22° · 71 % · 26 km/h
- wo 11 Zeer laag 20° · 82 % · 16 km/h
Canadese Fire Weather Index, hetzelfde systeem dat Copernicus gebruikt, door WorldFires berekend uit de weersverwachting en twee maanden weer uit het verleden voor de toestand van de brandstof. Het is een schatting per gemeente, geen officiële waarschuwing: waarschuwingen komen van de hulpdienst van elk land. Zet deze widget op uw website
Rook vandaag in Hsihseng: verwachting per uur
De gemeente en haar branden
Sinds 2016
- 74.117
- hectare verbrand
- 36 %
- van de oppervlakte
- 33
- branden
- 2.079
- km²
Hoe vaak heeft Hsihseng gebrand?
Hsihseng heeft sinds 2016 33 keer gebrand, in 11 jaar: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 en 2026. De laatste keer: Natuurbrand bij Mawkmai, 18 maart 2026, met 279 hectare binnen de gemeente. Samen is dat 74.117 hectare verbrand binnen de gemeente, maar de werkelijk getroffen oppervlakte is 43.298 hectare, 21 % van de gemeente: een deel brandde meer dan eens.
- 33
- branden
- 11
- jaren met brand
- 74.117
- ha opgeteld
- 43.298
- ha getroffen
Branden groter dan 2.000 hectare met een omtrek sinds 2016 die de gemeente, al was het maar deels, hebben bereikt. De opgetelde hectaren tellen elke brand; de getroffen oppervlakte telt grond die meermaals brandde maar één keer. Omtrekken en grenzen gecombineerd door WorldFires.
Branden die Hsihseng binnendrongen
- 279 ha Natuurbrand bij Mawkmai, 18 maart 2026 0,1% van de gemeente · 6.328 ha in totaal · 18 dagen
- 1.611 ha Natuurbrand bij Hsihseng, maart 2026 waar de brand begon 0,8% van de gemeente · 5.963 ha in totaal · 19 dagen
- 4.207 ha Natuurbrand bij Taunggyi, 8 maart 2026 2,0% van de gemeente · 18.197 ha in totaal · 30 dagen
- 2.610 ha Natuurbrand bij Hsihseng, 28 februari 2026 waar de brand begon 1,3% van de gemeente · 2.778 ha in totaal · 11 dagen
- 1.323 ha Natuurbrand bij Mawkmai, februari 2026 0,6% van de gemeente · 2.356 ha in totaal · 11 dagen
- 2.679 ha Natuurbrand bij Loikaw, 26 februari 2026 1,3% van de gemeente · 3.252 ha in totaal · 13 dagen
- 7.607 ha Natuurbrand bij Hsihseng, 3 februari 2026 waar de brand begon 3,7% van de gemeente · 7.560 ha in totaal · 20 dagen
- 3.110 ha Natuurbrand bij Hsihseng, januari 2026 waar de brand begon 1,5% van de gemeente · 3.099 ha in totaal · 23 dagen
- 1.697 ha Natuurbrand bij Taunggyi, maart 2025 0,8% van de gemeente · 7.239 ha in totaal · 27 dagen
- 2.202 ha Natuurbrand bij Hsihseng, 25 februari 2024 waar de brand begon 1,1% van de gemeente · 2.191 ha in totaal · 6 dagen
- 2.127 ha Natuurbrand bij Hsihseng, 19 februari 2024 waar de brand begon 1,0% van de gemeente · 2.503 ha in totaal · 30 dagen
- 6.149 ha Natuurbrand bij Hsihseng, 18 februari 2024 waar de brand begon 3,0% van de gemeente · 6.115 ha in totaal · 23 dagen
- 2.318 ha Natuurbrand bij Hsihseng, 8 februari 2024 waar de brand begon 1,1% van de gemeente · 2.309 ha in totaal · 12 dagen
- 2.185 ha Natuurbrand bij Hsihseng, 3 februari 2024 waar de brand begon 1,0% van de gemeente · 2.194 ha in totaal · 15 dagen
- 2.108 ha Natuurbrand bij Hsihseng, 7 februari 2023 waar de brand begon 1,0% van de gemeente · 2.405 ha in totaal · 10 dagen
- 3.439 ha Natuurbrand bij Hsihseng, 7 februari 2023 waar de brand begon 1,6% van de gemeente · 3.426 ha in totaal · 10 dagen
- 94 ha Natuurbrand bij Loikaw, 4 februari 2023 0,0% van de gemeente · 3.390 ha in totaal · 10 dagen
- 1.962 ha Natuurbrand bij Hsihseng, 24 februari 2022 waar de brand begon 0,9% van de gemeente · 2.060 ha in totaal · 13 dagen
- 5.067 ha Natuurbrand bij Hsihseng, 22 februari 2022 waar de brand begon 2,4% van de gemeente · 5.108 ha in totaal · 17 dagen
- 339 ha Natuurbrand bij Hsihseng, maart 2021 waar de brand begon 0,2% van de gemeente · 6.724 ha in totaal · 17 dagen
- 2.512 ha Natuurbrand bij Hsihseng, februari 2021 waar de brand begon 1,2% van de gemeente · 2.504 ha in totaal · 20 dagen
- 260 ha Natuurbrand bij Taunggyi, 1 maart 2020 0,1% van de gemeente · 2.271 ha in totaal · 23 dagen
- 72 ha Natuurbrand bij Taunggyi, 12 maart 2019 0,0% van de gemeente · 4.684 ha in totaal · 20 dagen
- 8 ha Natuurbrand bij Taunggyi, april 2018 0,0% van de gemeente · 2.727 ha in totaal · 14 dagen
- 2.842 ha Natuurbrand bij Hsihseng, maart 2018 waar de brand begon 1,4% van de gemeente · 2.831 ha in totaal · 10 dagen
- 3.094 ha Natuurbrand bij Nyaungshwe, maart 2018 1,5% van de gemeente · 4.429 ha in totaal · 16 dagen
- 3 ha Natuurbrand bij Taunggyi, 19 maart 2017 0,0% van de gemeente · 5.291 ha in totaal · 26 dagen
- 2.184 ha Natuurbrand bij Hsihseng, 16 maart 2017 waar de brand begon 1,0% van de gemeente · 2.364 ha in totaal · 16 dagen
- 2.499 ha Natuurbrand bij Taunggyi, 15 maart 2017 1,2% van de gemeente · 2.787 ha in totaal · 12 dagen
- 941 ha Natuurbrand bij Hsihseng, 12 maart 2017 waar de brand begon 0,4% van de gemeente · 2.885 ha in totaal · 17 dagen
- 2.091 ha Natuurbrand bij Hsihseng, februari 2017 waar de brand begon 1,0% van de gemeente · 2.083 ha in totaal · 14 dagen
- 1.506 ha Natuurbrand bij Taunggyi, 19 maart 2016 0,7% van de gemeente · 2.670 ha in totaal · 16 dagen
- 2.994 ha Natuurbrand bij Hsihseng, maart 2016 waar de brand begon 1,4% van de gemeente · 3.927 ha in totaal · 14 dagen
Waar deze gegevens vandaan komen
De omtrekken komen van GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) en zijn gereconstrueerd uit hittedetecties; de gemeentegrenzen komen van geoBoundaries/The Myanmar Analytics Project, USAID (Creative Commons Attribution 4.0 (CC BY 4.0)). De oppervlakte per gemeente berekent WorldFires door beide te combineren. De verwachting is van Open-Meteo (CC BY 4.0).
Laat me weten wat hier brandt
Nieuwe branden in dit gebied via RSS: plak de link in je feedlezer, zonder e-mailadres.