Požari: Valencia
Valencia, Španjolska: 13 požara sa stranicom ušlo je u 33 od njezinih 266 općina od 2016., s 13.867 hektara izgorjelih unutar županije. Najveći je bio požar Llutxent u kolovoz 2018, s 3.233 hektara unutar županije. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 1).
Zapis imaju samo požari od 100 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
- izgorjelih hektara
- 13.867ha
- Od 2016.
- Županije
- 1,3%
- 10.810 km²
- požara
- 13
- Od 2016.
- općina s vatrom
- 33
- od 266
- Najveći požar
- 3.233ha
- Llutxent · kolovoz 2018
- Stanovnici
- 2.613.739
- 5,3 ha izgorjelo na tisuću stanovnika
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI u središtu županije, iz prognoze Open-Meteo- sub 7 Vrlo niska 19° · 60 % · 15 km/h
- ned 8 Vrlo niska 18° · 74 % · 16 km/h
- pon 9 Vrlo niska 19° · 81 % · 17 km/h
- uto 10 Niska 22° · 54 % · 49 km/h
- sri 11 Vrlo niska 20° · 77 % · 19 km/h
- čet 12 Vrlo niska 21° · 51 % · 51 km/h
- pet 13 Niska 19° · 48 % · 56 km/h
- sub 14 Niska 20° · 55 % · 43 km/h
Kliknite na opseg da vidite koji je požar
Općine koje su najviše gorjele
- Carcaixent 21.934 stan. 1.944 ha · 33 %
- Venta del Moro 1.143 stan. 1.480 ha · 5,4 %
- Llutxent 2.314 stan. 1.168 ha · 29 %
- Gandia 83.135 stan. 1.039 ha · 17 %
- Pinet 768 ha · 65 %
- Andilla 338 stan. 747 ha · 5,2 %
- Chella 639 ha · 15 %
- Tuéjar 1.278 stan. 634 ha · 5,2 %
- Alcublas 710 stan. 604 ha · 14 %
- Ador 578 ha · 42 %
- Vilallonga/Villalonga 4.865 stan. 519 ha · 12 %
- Llocnou de Sant Jeroni 594 stan. 397 ha · 62 %
Što gori u županiji
- Makija30 %
- Crnogorične šume26 %
- Ostala prirodna područja23 %
- Poljoprivredna područja11 %
- Šikare i prijelazna vegetacija8,3 %
- Listopadne šume2,1 %
Općine koje gore iznova i iznova
Općine s dva ili više požara većih od 100 ha od 2016.
- 2×Ador578 ha
- 2×Vilallonga/Villalonga519 ha
- 2×Gátova304 ha
- 2×Palma de Gandía2 ha
Najveći zabilježeni požari
- 3.233 haLlutxentkolovoz 2018 · 3 dana
- 2.206 haCarcaixentlipanj 2016 · 3 dana
- 2.123 haMontitxelvo Llocnou de Sant Jeronistudeni 2023 · 3 dana
- 1.498 haBolbaite Chellalipanj 2016 · 3 dana
- 1.480 haVenta del Morosrpanj 2022 · 2 dana
- 1.351 haBejískolovoz 2022 · 8 dana
- 806 haTuéjarrujan 2026 · 2 dana
- 463 haTeresa de Cofrenteskolovoz 2025 · 2 dana
Hektari unutar županije; požar je mogao spaliti više izvan nje.
Godinu po godinu
| Godina | požara | izgorjelih hektara | Najveći u godini |
|---|---|---|---|
| 2026 | 2 | 1.033 | Tuéjar 806 ha |
| 2025 | 1 | 463 | Teresa de Cofrentes 463 ha |
| 2023 | 1 | 2.123 | Montitxelvo 2.123 ha |
| 2022 | 3 | 3.047 | Venta del Moro 1.480 ha |
| 2020 | 1 | 0 | Vall de Gallinera 0 ha |
| 2018 | 2 | 3.420 | Llutxent 3.233 ha |
| 2017 | 1 | 77 | Gátova 77 ha |
| 2016 | 2 | 3.704 | Carcaixent 2.206 ha |
Svi požari: Valencia · 13
Od najnovijeg do najstarijeg. Brojka je površina unutar županije; ako je požar spalio više izvan nje, navodi se ukupno.
- 806 haTuéjarrujan 2026 · 2 dana
- 227 haSegorbekolovoz 2026 · 2 dana
- 463 haTeresa de Cofrenteskolovoz 2025 · 2 dana
- 2.123 haMontitxelvo Llocnou de Sant Jeronistudeni 2023 · 3 dana
- 1.351 haBejískolovoz 2022 · 8 dana
- 216 haCallessrpanj 2022 · 2 dana
- 1.480 haVenta del Morosrpanj 2022 · 2 dana
- 0 haVall de Gallinerakolovoz 2020 · 1 dan
- 3.233 haLlutxentkolovoz 2018 · 3 dana
- 187 haSagunto/Saguntsiječanj 2018 · 1 dan
- 77 haGátova Segorbelipanj 2017 · 3 dana
- 2.206 haCarcaixentlipanj 2016 · 3 dana
- 1.498 haBolbaite Chellalipanj 2016 · 3 dana
Odakle su ovi podaci
Opsezi dolaze iz EFFIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), a granice općine iz geoBoundaries/El Instituto Nacional de Estadstica (National Institute of Statistics (INE) Data License). Površinu po općini izračunava WorldFires ukrštanjem oboje. Prognoza je iz Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.