Preskoči na sadržaj
worldfires
ZM · Zambija · Northern

Požari: Mpulungu

Mpulungu, Zambija, imao je 74 velika požara koja je zabilježio GWIS od 2016: 345.163 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 34 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 0).

Zapis imaju samo požari od 3.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. pon 2 Vrlo niska 27° · 63 % · 26 km/h
  2. uto 3 Vrlo niska 28° · 54 % · 25 km/h
  3. sri 4 Vrlo niska 29° · 43 % · 34 km/h
  4. čet 5 Vrlo niska 30° · 36 % · 27 km/h
  5. pet 6 Vrlo niska 29° · 35 % · 38 km/h
  6. sub 7 Vrlo niska 28° · 49 % · 36 km/h
  7. ned 8 Vrlo niska 31° · 33 % · 24 km/h
  8. pon 9 Niska 31° · 34 % · 24 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.

Općina i njezini požari

Od 2016.

345.163
izgorjelih hektara
34 %
općine
74
požara
10.134
km²

Mpulungu: koliko je puta ovdje gorjelo?

Mpulungu: od 2016. ovdje je gorjelo 74 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Mpulungu, 21. listopada 2026., s 820 hektara unutar granica.

  1. 6× 16
  2. 9× 17
  3. 3× 18
  4. 5× 19
  5. 8× 20
  6. 6× 21
  7. 5× 22
  8. 2× 23
  9. 1× 24
  10. 15× 25
  11. 14× 26
74
požara
11
godine s požarom
345.163
ha ukupno
21. lis 2026.
posljednji put

Požari veći od 3.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Zambija →

Požari koji su ušli u općinu Mpulungu

  1. 820 ha Požar Mpulungu, 21. listopada 2026. ovdje je počeo 0,1 % općine · ukupno 3.049 ha · 9 dana
  2. 4.969 ha Požar Mpulungu, 1. listopada 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.940 ha · 15 dana
  3. 4.492 ha Požar Mpulungu, 15. rujna 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 4.464 ha · 8 dana
  4. 3.099 ha Požar Mpulungu, 1. rujna 2026. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.078 ha · 15 dana
  5. 4.478 ha Požar Mpulungu, 31. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 4.444 ha · 10 dana
  6. 14 ha Požar Nsama, 30. kolovoza 2026. 0,0 % općine · ukupno 6.963 ha · 16 dana
  7. 3.666 ha Požar Mpulungu, 29. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.643 ha · 13 dana
  8. 5.285 ha Požar Mpulungu, 28. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 5.332 ha · 14 dana
  9. 12.776 ha Požar Mpulungu, 27. kolovoza 2026. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 12.698 ha · 15 dana
  10. 5.582 ha Požar Mpulungu, 27. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.806 ha · 14 dana
  11. 2.353 ha Požar Mpulungu, 15. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 3.829 ha · 8 dana
  12. 263 ha Požar Nsama, 13. kolovoza 2026. 0,0 % općine · ukupno 7.027 ha · 10 dana
  13. 3.368 ha Požar Mpulungu, 11. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.343 ha · 11 dana
  14. 32.460 ha Požar Mpulungu, srpanj 2026 ovdje je počeo 3,2 % općine · ukupno 32.256 ha · 52 dana
  15. 40 ha Požar Lunte, listopad 2025 0,0 % općine · ukupno 6.196 ha · 10 dana
  16. 240 ha Požar Lunte, 26. rujna 2025. 0,0 % općine · ukupno 3.268 ha · 8 dana
  17. 3.567 ha Požar Mpulungu, rujan 2025 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 9.161 ha · 23 dana
  18. 80 ha Požar Lunte, 20. rujna 2025. 0,0 % općine · ukupno 3.663 ha · 10 dana
  19. 530 ha Požar Lunte, 19. rujna 2025. 0,0 % općine · ukupno 3.196 ha · 12 dana
  20. 388 ha Požar Nsama, rujan 2025 0,0 % općine · ukupno 5.246 ha · 14 dana
  21. 4.120 ha Požar Mpulungu, 29. kolovoza 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 4.095 ha · 7 dana
  22. 4.445 ha Požar Mpulungu, 20. kolovoza 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 4.417 ha · 19 dana
  23. 1.776 ha Požar Nsama, 19. kolovoza 2025. 0,2 % općine · ukupno 4.699 ha · 21 dan
  24. 3.234 ha Požar Mpulungu, 16. kolovoza 2025. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.214 ha · 19 dana
  25. 3.154 ha Požar Mpulungu, 15. kolovoza 2025. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.134 ha · 19 dana
  26. 3.092 ha Požar Mpulungu, 14. kolovoza 2025. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.071 ha · 19 dana
  27. 17.546 ha Požar Mpulungu, 13. kolovoza 2025. ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 17.434 ha · 27 dana
  28. 3.409 ha Požar Mpulungu, 12. kolovoza 2025. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.384 ha · 19 dana
  29. 3.381 ha Požar Mpulungu, 3. kolovoza 2025. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.360 ha · 7 dana
  30. 28 ha Požar Nsama, kolovoz 2024 0,0 % općine · ukupno 10.178 ha · 20 dana
  31. 5.419 ha Požar Mpulungu, rujan 2023 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 5.385 ha · 10 dana
  32. 5.996 ha Požar Mpulungu, srpanj 2023 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 6.119 ha · 8 dana
  33. 1.160 ha Požar Lunte, 3. listopada 2022. 0,1 % općine · ukupno 8.081 ha · 16 dana
  34. 639 ha Požar Lunte, 1. listopada 2022. 0,1 % općine · ukupno 3.494 ha · 15 dana
  35. 10.885 ha Požar Mpulungu, listopad 2022 ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 10.979 ha · 22 dana
  36. 3.401 ha Požar Mpulungu, 8. rujna 2022. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.686 ha · 19 dana
  37. 3.963 ha Požar Mpulungu, 3. rujna 2022. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.934 ha · 6 dana
  38. 4.662 ha Požar Mpulungu, rujan 2021 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.633 ha · 11 dana
  39. 3.478 ha Požar Mpulungu, 28. kolovoza 2021. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.459 ha · 14 dana
  40. 7.539 ha Požar Mpulungu, 28. kolovoza 2021. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 7.494 ha · 14 dana
  41. 6.980 ha Požar Mpulungu, 21. kolovoza 2021. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 6.937 ha · 20 dana
  42. 3.943 ha Požar Mpulungu, 18. kolovoza 2021. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.920 ha · 21 dan
  43. 3.502 ha Požar Mpulungu, srpanj 2021 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.482 ha · 7 dana
  44. 1.768 ha Požar Lunte, 1. listopada 2020. 0,2 % općine · ukupno 7.282 ha · 7 dana
  45. 3.352 ha Požar Mpulungu, 7. rujna 2020. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.328 ha · 4 dana
  46. 810 ha Požar Nsama, 5. rujna 2020. 0,1 % općine · ukupno 3.267 ha · 12 dana
  47. 5.537 ha Požar Mpulungu, 1. rujna 2020. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.502 ha · 6 dana
  48. 3.809 ha Požar Mpulungu, 1. rujna 2020. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.785 ha · 10 dana
  49. 3.045 ha Požar Mpulungu, 1. rujna 2020. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.029 ha · 12 dana
  50. 9.498 ha Požar Mpulungu, 1. rujna 2020. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 9.439 ha · 19 dana
  51. 4.801 ha Požar Mpulungu, srpanj 2020 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.774 ha · 5 dana
  52. 3.990 ha Požar Mpulungu, 29. kolovoza 2019. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.965 ha · 10 dana
  53. 3.203 ha Požar Mpulungu, 26. kolovoza 2019. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.324 ha · 14 dana
  54. 7.981 ha Požar Mpulungu, 23. kolovoza 2019. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 7.933 ha · 17 dana
  55. 13.616 ha Požar Mpulungu, 20. kolovoza 2019. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 13.531 ha · 27 dana
  56. 3.807 ha Požar Mpulungu, 12. kolovoza 2019. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.784 ha · 17 dana
  57. 5.003 ha Požar Mpulungu, rujan 2018 ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.971 ha · 18 dana
  58. 3.702 ha Požar Mpulungu, 8. kolovoza 2018. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.678 ha · 10 dana
  59. 9.876 ha Požar Mpulungu, 4. kolovoza 2018. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 9.811 ha · 18 dana
  60. 4.460 ha Požar Mpulungu, 14. rujna 2017. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 5.620 ha · 12 dana
  61. 4.007 ha Požar Mpulungu, 12. rujna 2017. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.983 ha · 7 dana
  62. 7.516 ha Požar Mpulungu, 11. rujna 2017. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 7.470 ha · 14 dana
  63. 16.046 ha Požar Mpulungu, 6. rujna 2017. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 15.945 ha · 19 dana
  64. 555 ha Požar Nsama, 29. kolovoza 2017. 0,0 % općine · ukupno 3.488 ha · 6 dana
  65. 3.005 ha Požar Mpulungu, 27. kolovoza 2017. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.086 ha · 7 dana
  66. 4.114 ha Požar Mpulungu, 25. kolovoza 2017. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 4.089 ha · 14 dana
  67. 255 ha Požar Nsama, 20. kolovoza 2017. 0,0 % općine · ukupno 5.396 ha · 15 dana
  68. 3.018 ha Požar Mpulungu, 14. kolovoza 2017. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.000 ha · 18 dana
  69. 3.322 ha Požar Mpulungu, listopad 2016 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.295 ha · 14 dana
  70. 3.109 ha Požar Mpulungu, rujan 2016 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.090 ha · 9 dana
  71. 4.234 ha Požar Mpulungu, 28. kolovoza 2016. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 4.208 ha · 16 dana
  72. 2.046 ha Požar Nsama, 23. kolovoza 2016. 0,2 % općine · ukupno 6.151 ha · 10 dana
  73. 5.723 ha Požar Mpulungu, 18. kolovoza 2016. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.689 ha · 18 dana
  74. 5.732 ha Požar Mpulungu, srpanj 2016 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.697 ha · 15 dana

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/GRID3, Office of the Surveyor General (Creative Commons Attribution 4.0 (CC BY 4.0)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.