Požari: Valunia
Valunia, Sijera Leone, imao je 47 velikih požara koje je zabilježio GWIS od 2016: 62.503 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 75 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 0).
Zapis imaju samo požari od 1.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo- uto 3 Vrlo niska 29° · 72 % · 23 km/h
- sri 4 Vrlo niska 30° · 68 % · 24 km/h
- čet 5 Vrlo niska 31° · 74 % · 22 km/h
- pet 6 Vrlo niska 32° · 64 % · 19 km/h
- sub 7 Vrlo niska 32° · 65 % · 18 km/h
- ned 8 Vrlo niska 31° · 72 % · 23 km/h
- pon 9 Vrlo niska 31° · 71 % · 23 km/h
- uto 10 Vrlo niska 29° · 80 % · 21 km/h
Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.
Općina i njezini požari
Od 2016.
- 62.503
- izgorjelih hektara
- 75 %
- općine
- 47
- požara
- 829
- km²
Valunia: koliko je puta ovdje gorjelo?
Valunia: od 2016. ovdje je gorjelo 47 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Valunia, 30. ožujka 2026., s 1.211 hektara unutar granica.
- 47
- požara
- 10
- godine s požarom
- 62.503
- ha ukupno
- 30. ožu 2026.
- posljednji put
Požari veći od 1.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.
Požari koji su ušli u općinu Valunia
- 1.211 ha Požar Valunia, 30. ožujka 2026. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 1.225 ha · 8 dana
- 253 ha Požar Gorama Mende, 29. ožujka 2026. 0,3 % općine · ukupno 1.168 ha · 9 dana
- 1.736 ha Požar Valunia, 29. ožujka 2026. ovdje je počeo 2,1 % općine · ukupno 3.014 ha · 13 dana
- 4.961 ha Požar Niawa Lenga, ožujak 2026 6,0 % općine · ukupno 20.541 ha · 25 dana
- 1.280 ha Požar Valunia, 16. ožujka 2026. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 1.271 ha · 10 dana
- 392 ha Požar Kamajei, 15. ožujka 2026. 0,5 % općine · ukupno 6.967 ha · 23 dana
- 861 ha Požar Valunia, 14. ožujka 2026. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 1.394 ha · 11 dana
- 1.572 ha Požar Valunia, 14. ožujka 2026. ovdje je počeo 1,9 % općine · ukupno 1.562 ha · 12 dana
- 2.987 ha Požar Valunia, 14. ožujka 2026. ovdje je počeo 3,6 % općine · ukupno 5.572 ha · 12 dana
- 1.247 ha Požar Valunia, travanj 2025 ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 1.418 ha · 2 dana
- 1.040 ha Požar Valunia, ožujak 2025 ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 1.033 ha · 15 dana
- 10 ha Požar Gbo, travanj 2024 0,0 % općine · ukupno 1.344 ha · 5 dana
- 904 ha Požar Valunia, 6. travnja 2023. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 1.322 ha · 5 dana
- 1.017 ha Požar Valunia, 4. travnja 2023. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 1.011 ha · 7 dana
- 2.299 ha Požar Valunia, 2. travnja 2023. ovdje je počeo 2,8 % općine · ukupno 3.439 ha · 9 dana
- 1.329 ha Požar Valunia, 17. ožujka 2023. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 1.320 ha · 12 dana
- 2.638 ha Požar Valunia, 12. ožujka 2023. ovdje je počeo 3,2 % općine · ukupno 2.670 ha · 17 dana
- 616 ha Požar Valunia, 15. travnja 2022. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 1.220 ha · 1 dan
- 1.219 ha Požar Valunia, 14. travnja 2022. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 1.259 ha · 10 dana
- 799 ha Požar Valunia, 9. travnja 2022. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 1.142 ha · 2 dana
- 1.146 ha Požar Valunia, 6. travnja 2022. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 1.139 ha · 14 dana
- 55 ha Požar Kamajei, travanj 2022 0,1 % općine · ukupno 1.019 ha · 11 dana
- 1.190 ha Požar Valunia, 5. travnja 2022. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 1.213 ha · 6 dana
- 2.375 ha Požar Valunia, 4. travnja 2022. ovdje je počeo 2,9 % općine · ukupno 2.541 ha · 13 dana
- 1.726 ha Požar Kamajei, ožujak 2022 2,1 % općine · ukupno 3.846 ha · 7 dana
- 1.352 ha Požar Valunia, ožujak 2022 ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 1.343 ha · 10 dana
- 1.492 ha Požar Valunia, 18. ožujka 2021. ovdje je počeo 1,8 % općine · ukupno 1.482 ha · 10 dana
- 468 ha Požar Valunia, 13. ožujka 2021. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 1.510 ha · 16 dana
- 554 ha Požar Niawa Lenga, ožujak 2020 0,7 % općine · ukupno 1.220 ha · 5 dana
- 919 ha Požar Valunia, ožujak 2020 ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 1.081 ha · 2 dana
- 319 ha Požar Gorama Mende, 16. ožujka 2020. 0,4 % općine · ukupno 1.164 ha · 6 dana
- 1.279 ha Požar Valunia, travanj 2019 ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 1.399 ha · 6 dana
- 1.277 ha Požar Valunia, 12. ožujka 2019. ovdje je počeo 1,5 % općine · ukupno 1.370 ha · 7 dana
- 1.735 ha Požar Valunia, 2. ožujka 2019. ovdje je počeo 2,1 % općine · ukupno 1.724 ha · 20 dana
- 1.705 ha Požar Valunia, 1. ožujka 2019. ovdje je počeo 2,1 % općine · ukupno 1.694 ha · 20 dana
- 4.919 ha Požar Valunia, 1. ožujka 2019. ovdje je počeo 5,9 % općine · ukupno 7.934 ha · 21 dan
- 1.159 ha Požar Valunia, travanj 2017 ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 1.300 ha · 9 dana
- 515 ha Požar Niawa Lenga, ožujak 2017 0,6 % općine · ukupno 1.553 ha · 10 dana
- 1.098 ha Požar Valunia, 11. ožujka 2017. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 1.091 ha · 4 dana
- 1.605 ha Požar Valunia, 11. ožujka 2017. ovdje je počeo 1,9 % općine · ukupno 1.595 ha · 2 dana
- 986 ha Požar Valunia, 27. ožujka 2016. ovdje je počeo 1,2 % općine · ukupno 1.182 ha · 13 dana
- 145 ha Požar Kamajei, ožujak 2016 0,2 % općine · ukupno 3.841 ha · 3 dana
- 1.173 ha Požar Valunia, 27. ožujka 2016. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 1.883 ha · 10 dana
- 1.404 ha Požar Valunia, 27. ožujka 2016. ovdje je počeo 1,7 % općine · ukupno 1.395 ha · 3 dana
- 3 ha Požar Gorama Mende, 27. ožujka 2016. 0,0 % općine · ukupno 1.783 ha · 3 dana
- 1.711 ha Požar Valunia, 26. ožujka 2016. ovdje je počeo 2,1 % općine · ukupno 7.099 ha · 16 dana
- 1.822 ha Požar Valunia, 12. ožujka 2016. ovdje je počeo 2,2 % općine · ukupno 1.858 ha · 7 dana
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/openAfrica, geoBoundaries (Creative Commons Attribution 4.0 (CC BY 4.0)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.