Preskoči na sadržaj
worldfires
MM · Mjanmar · Shan

Požari: Mongnai

Mongnai, Mjanmar, imao je 24 velika požara koja je zabilježio GWIS od 2016: 41.392 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 13 % površine. Opasnost od požara danas: vrlo niska (FWI 3).

Zapis imaju samo požari od 2.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.

Opasnost od požara, danas i idućih dana

FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo
  1. čet 5 Vrlo niska 32° · 48 % · 25 km/h
  2. pet 6 Vrlo niska 30° · 57 % · 19 km/h
  3. sub 7 Vrlo niska 27° · 67 % · 19 km/h
  4. ned 8 Vrlo niska 26° · 74 % · 22 km/h
  5. pon 9 Vrlo niska 25° · 80 % · 33 km/h
  6. uto 10 Vrlo niska 24° · 66 % · 33 km/h
  7. sri 11 Vrlo niska 20° · 90 % · 15 km/h
  8. čet 12 Vrlo niska 24° · 68 % · 22 km/h

Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države. Stavite ovaj okvir na svoju stranicu

Dim danas: Mongnai – prognoza iz sata u sat

Općina i njezini požari

Od 2016.

41.392
izgorjelih hektara
13 %
općine
24
požara
3.230
km²

Mongnai: koliko je puta ovdje gorjelo?

Mongnai: od 2016. ovdje je gorjelo 24 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 i 2026. Posljednji put: Požar Nansang, 23. ožujka 2026., s 165 hektara unutar granica. Ukupno je unutar granica izgorjelo 41.392 hektara, ali je zasebna izgorjela površina 35.838 hektara, 11 % područja: dio je gorio više puta.

  1. 2× 16
  2. 1× 17
  3.   18
  4. 3× 19
  5. 2× 20
  6. 1× 21
  7. 1× 22
  8. 2× 23
  9. 1× 24
  10.   25
  11. 11× 26
24
požara
9
godine s požarom
41.392
ha ukupno
35.838
ha zasebno

Požari veći od 2.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.

Gdje je najčešće gorjelo: Mjanmar

Požari koji su ušli u općinu Mongnai

  1. 165 ha Požar Nansang, 23. ožujka 2026. 0,0 % općine · ukupno 2.091 ha · 15 dana
  2. 1.920 ha Požar Mongnai, 21. ožujka 2026. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.163 ha · 15 dana
  3. 2.907 ha Požar Mongnai, 21. ožujka 2026. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 2.894 ha · 14 dana
  4. 54 ha Požar Kunhing, 21. ožujka 2026. 0,0 % općine · ukupno 2.821 ha · 15 dana
  5. 25 ha Požar Langkho, 19. ožujka 2026. 0,0 % općine · ukupno 3.504 ha · 17 dana
  6. 2.704 ha Požar Mongnai, 19. ožujka 2026. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.693 ha · 17 dana
  7. 2.251 ha Požar Langkho, 19. ožujka 2026. 0,7 % općine · ukupno 6.004 ha · 16 dana
  8. 1.875 ha Požar Mongnai, 19. ožujka 2026. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 62.900 ha · 24 dana
  9. 10.407 ha Požar Mongnai, 18. ožujka 2026. ovdje je počeo 3,2 % općine · ukupno 10.360 ha · 18 dana
  10. 2.086 ha Požar Mongnai, 16. ožujka 2026. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.077 ha · 20 dana
  11. 1.317 ha Požar Nansang, 23. veljače 2026. 0,4 % općine · ukupno 3.042 ha · 17 dana
  12. 584 ha Požar Mongnai, ožujak 2024 ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 2.196 ha · 24 dana
  13. 374 ha Požar Mongton, 21. ožujka 2023. 0,1 % općine · ukupno 4.490 ha · 15 dana
  14. 930 ha Požar Nansang, veljača 2023 0,3 % općine · ukupno 2.903 ha · 14 dana
  15. 932 ha Požar Mongnai, veljača 2022 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 2.273 ha · 10 dana
  16. 2.075 ha Požar Mongnai, ožujak 2021 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.067 ha · 4 dana
  17. 690 ha Požar Mongnai, 16. ožujka 2020. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 2.369 ha · 13 dana
  18. 2.055 ha Požar Mongnai, 12. ožujka 2020. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 2.047 ha · 19 dana
  19. 2.607 ha Požar Mongnai, 27. ožujka 2019. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 2.596 ha · 15 dana
  20. 966 ha Požar Mongnai, 21. ožujka 2019. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.978 ha · 16 dana
  21. 1.429 ha Požar Mongnai, 9. ožujka 2019. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 2.003 ha · 11 dana
  22. 665 ha Požar Nansang, 15. ožujka 2017. 0,2 % općine · ukupno 3.145 ha · 25 dana
  23. 2.361 ha Požar Mongnai, ožujak 2016 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 2.351 ha · 15 dana
  24. 14 ha Požar Mongping, 18. ožujka 2016. 0,0 % općine · ukupno 5.509 ha · 17 dana

Odakle su ovi podaci

Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/The Myanmar Analytics Project, USAID (Creative Commons Attribution 4.0 (CC BY 4.0)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).

Javi mi što gori ovdje

Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.