Požari: Mocuba
Mocuba, Mozambik: 133 požara od 2016. spalilo je 1.342.910 hektara unutar njegovih granica, 1,5 puta njegovu površinu, jer je dio gorio više puta. Opasnost od požara danas: visoka (FWI 28).
Zapis imaju samo požari od 3.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo- ned 1 Visoka 32° · 31 % · 40 km/h
- pon 2 Visoka 34° · 34 % · 32 km/h
- uto 3 Visoka 35° · 34 % · 38 km/h
- sri 4 Visoka 35° · 35 % · 39 km/h
- čet 5 Visoka 34° · 35 % · 40 km/h
- pet 6 Visoka 38° · 27 % · 40 km/h
- sub 7 Vrlo visoka 40° · 17 % · 32 km/h
- ned 8 Vrlo visoka 41° · 19 % · 33 km/h
Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.
Općina i njezini požari
Od 2016.
- 1.342.910
- izgorjelih hektara
- 1,5×
- puta njegova površina (dio je gorio više puta)
- 133
- požara
- 8.821
- km²
Mocuba: koliko je puta ovdje gorjelo?
Mocuba: od 2016. ovdje je gorjelo 133 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Mocuba, rujan 2026, s 7.888 hektara unutar granica.
- 133
- požara
- 11
- godine s požarom
- 1.342.910
- ha ukupno
- 12. ruj 2026.
- posljednji put
Požari veći od 3.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.
Požari koji su ušli u općinu Mocuba
- 7.888 ha Požar Mocuba, rujan 2026 ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 8.561 ha · 15 dana
- 72 ha Požar Lugela, 10. rujna 2026. 0,0 % općine · ukupno 7.961 ha · 20 dana
- 3.796 ha Požar Lugela, 10. rujna 2026. 0,4 % općine · ukupno 12.329 ha · 19 dana
- 4.155 ha Požar Ile, rujan 2026 0,5 % općine · ukupno 7.172 ha · 26 dana
- 4.945 ha Požar Mocuba, 30. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.923 ha · 9 dana
- 23.992 ha Požar Mocuba, 27. kolovoza 2026. ovdje je počeo 2,7 % općine · ukupno 33.840 ha · 33 dana
- 4.411 ha Požar Mocuba, 27. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.454 ha · 12 dana
- 13.785 ha Požar Mocuba, 23. kolovoza 2026. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 16.851 ha · 16 dana
- 646 ha Požar Mocubela, 23. kolovoza 2026. 0,1 % općine · ukupno 75.491 ha · 40 dana
- 57.969 ha Požar Mocuba, 21. kolovoza 2026. ovdje je počeo 6,6 % općine · ukupno 129.061 ha · 40 dana
- 86.102 ha Požar Mocuba, 19. kolovoza 2026. ovdje je počeo 9,8 % općine · ukupno 157.003 ha · 42 dana
- 143.645 ha Požar Mocuba, 16. kolovoza 2026. ovdje je počeo 16 % općine · ukupno 505.288 ha · 45 dana
- 25.357 ha Požar Mocuba, 16. kolovoza 2026. ovdje je počeo 2,9 % općine · ukupno 25.228 ha · 23 dana
- 104.889 ha Požar Mocuba, 16. kolovoza 2026. ovdje je počeo 12 % općine · ukupno 141.123 ha · 30 dana
- 3.040 ha Požar Mocuba, 6. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.026 ha · 7 dana
- 4.024 ha Požar Mocuba, 21. listopada 2025. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.004 ha · 11 dana
- 4.931 ha Požar Mocuba, 3. listopada 2025. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.200 ha · 24 dana
- 4.272 ha Požar Mocuba, 17. rujna 2025. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.253 ha · 14 dana
- 6.099 ha Požar Mocuba, 16. rujna 2025. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 6.072 ha · 21 dan
- 2.298 ha Požar Mocuba, 15. rujna 2025. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.194 ha · 22 dana
- 5 ha Požar Maganja Da Costa, 12. rujna 2025. 0,0 % općine · ukupno 5.886 ha · 18 dana
- 3.724 ha Požar Mocuba, 12. rujna 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.709 ha · 21 dan
- 4.997 ha Požar Mocuba, 12. rujna 2025. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 4.961 ha · 21 dan
- 220 ha Požar Mocubela, 12. rujna 2025. 0,0 % općine · ukupno 7.413 ha · 18 dana
- 13 ha Požar Lugela, 11. rujna 2025. 0,0 % općine · ukupno 7.852 ha · 19 dana
- 3.447 ha Požar Mocuba, 10. rujna 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.430 ha · 23 dana
- 4.208 ha Požar Mocuba, 9. rujna 2025. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.180 ha · 21 dan
- 6.254 ha Požar Mocuba, 8. rujna 2025. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 6.215 ha · 22 dana
- 4.087 ha Požar Mocuba, 8. rujna 2025. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.064 ha · 17 dana
- 7.232 ha Požar Mocuba, 7. rujna 2025. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 9.719 ha · 27 dana
- 4.540 ha Požar Mocuba, 6. rujna 2025. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.515 ha · 24 dana
- 2.800 ha Požar Mocuba, 6. rujna 2025. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 7.204 ha · 28 dana
- 1.559 ha Požar Derre, 4. rujna 2025. 0,2 % općine · ukupno 72.800 ha · 44 dana
- 7.860 ha Požar Mocuba, 4. rujna 2025. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 8.080 ha · 26 dana
- 5.359 ha Požar Mocuba, 3. rujna 2025. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.323 ha · 27 dana
- 3.142 ha Požar Mocuba, 3. rujna 2025. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.484 ha · 26 dana
- 32.403 ha Požar Namacurra, 3. rujna 2025. 3,7 % općine · ukupno 62.871 ha · 44 dana
- 7.354 ha Požar Lugela, 3. rujna 2025. 0,8 % općine · ukupno 188.911 ha · 64 dana
- 31.765 ha Požar Mocuba, 1. rujna 2025. ovdje je počeo 3,6 % općine · ukupno 31.569 ha · 36 dana
- 5 ha Požar Lugela, 7. listopada 2024. 0,0 % općine · ukupno 11.010 ha · 16 dana
- 8.859 ha Požar Mocuba, 13. rujna 2024. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 9.628 ha · 9 dana
- 5.936 ha Požar Mocuba, 13. rujna 2024. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 5.961 ha · 9 dana
- 5.622 ha Požar Mocuba, 8. rujna 2024. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.943 ha · 14 dana
- 789 ha Požar Nicoadala, rujan 2024 0,1 % općine · ukupno 10.199 ha · 14 dana
- 16.889 ha Požar Mocubela, 7. rujna 2024. 1,9 % općine · ukupno 19.028 ha · 15 dana
- 8.779 ha Požar Mocuba, 7. rujna 2024. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 8.736 ha · 14 dana
- 7.549 ha Požar Mocuba, 6. rujna 2024. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 7.491 ha · 15 dana
- 2.947 ha Požar Mocuba, 5. rujna 2024. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 5.088 ha · 17 dana
- 3 ha Požar Lugela, 5. rujna 2024. 0,0 % općine · ukupno 4.527 ha · 17 dana
- 1 ha Požar Mocubela, 3. rujna 2024. 0,0 % općine · ukupno 30.851 ha · 19 dana
- 72.659 ha Požar Mocuba, 3. rujna 2024. ovdje je počeo 8,2 % općine · ukupno 73.182 ha · 19 dana
- 5.413 ha Požar Mocuba, kolovoz 2024 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.379 ha · 20 dana
- 334 ha Požar Milange, 6. listopada 2023. 0,0 % općine · ukupno 5.749 ha · 11 dana
- 758 ha Požar Milange, 4. listopada 2023. 0,1 % općine · ukupno 10.299 ha · 11 dana
- 3.854 ha Požar Mocuba, 9. rujna 2023. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.833 ha · 31 dan
- 821 ha Požar Nicoadala, 8. rujna 2023. 0,1 % općine · ukupno 17.548 ha · 31 dan
- 228 ha Požar Namacurra, rujan 2023 0,0 % općine · ukupno 14.988 ha · 32 dana
- 3.807 ha Požar Mocuba, 4. rujna 2023. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.786 ha · 24 dana
- 23.014 ha Požar Mocuba, 4. rujna 2023. ovdje je počeo 2,6 % općine · ukupno 40.394 ha · 43 dana
- 3.486 ha Požar Mocuba, 3. rujna 2023. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.461 ha · 26 dana
- 3.647 ha Požar Mocuba, 3. rujna 2023. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 4.341 ha · 25 dana
- 11.794 ha Požar Mocuba, 2. rujna 2023. ovdje je počeo 1,3 % općine · ukupno 11.725 ha · 30 dana
- 3.971 ha Požar Mocuba, 1. rujna 2023. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.952 ha · 21 dan
- 3.827 ha Požar Mocuba, 1. rujna 2023. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 4.354 ha · 27 dana
- 3.874 ha Požar Mocuba, 22. kolovoza 2023. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.854 ha · 6 dana
- 7.474 ha Požar Mocuba, 18. kolovoza 2023. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 7.432 ha · 10 dana
- 3.360 ha Požar Mocuba, 16. kolovoza 2023. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.337 ha · 12 dana
- 3.887 ha Požar Mocuba, 16. kolovoza 2023. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.863 ha · 12 dana
- 3.169 ha Požar Mocuba, 5. listopada 2022. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.155 ha · 8 dana
- 3.382 ha Požar Mocuba, 4. listopada 2022. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.648 ha · 7 dana
- 3.032 ha Požar Mocuba, 3. listopada 2022. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.013 ha · 7 dana
- 1.192 ha Požar Mocubela, 1. listopada 2022. 0,1 % općine · ukupno 4.228 ha · 23 dana
- 4.224 ha Požar Mocuba, 23. rujna 2022. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.199 ha · 22 dana
- 31.388 ha Požar Mocuba, 23. rujna 2022. ovdje je počeo 3,6 % općine · ukupno 32.518 ha · 28 dana
- 21.320 ha Požar Mocuba, 21. rujna 2022. ovdje je počeo 2,4 % općine · ukupno 32.862 ha · 44 dana
- 3.095 ha Požar Mocuba, 17. rujna 2022. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.071 ha · 15 dana
- 6.867 ha Požar Mocuba, 16. rujna 2022. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 6.831 ha · 17 dana
- 7.186 ha Požar Mocuba, 16. rujna 2022. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 7.158 ha · 15 dana
- 3.666 ha Požar Mocuba, 25. rujna 2021. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.651 ha · 19 dana
- 4.660 ha Požar Mocuba, 14. rujna 2021. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.633 ha · 13 dana
- 7.887 ha Požar Mocuba, 14. rujna 2021. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 7.946 ha · 26 dana
- 3.197 ha Požar Mocuba, 14. rujna 2021. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.178 ha · 8 dana
- 3.968 ha Požar Mocuba, 13. rujna 2021. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.944 ha · 15 dana
- 7.853 ha Požar Mocuba, 13. rujna 2021. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 7.851 ha · 9 dana
- 16.710 ha Požar Mocuba, 13. rujna 2021. ovdje je počeo 1,9 % općine · ukupno 16.621 ha · 35 dana
- 4.552 ha Požar Mocuba, 13. rujna 2021. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.532 ha · 16 dana
- 5.833 ha Požar Mocuba, 5. rujna 2021. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 5.806 ha · 5 dana
- 6.726 ha Požar Mocuba, 4. rujna 2021. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 6.680 ha · 6 dana
- 6.310 ha Požar Mocuba, 4. rujna 2021. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 6.296 ha · 12 dana
- 3.163 ha Požar Mocuba, 4. rujna 2021. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.143 ha · 13 dana
- 3.872 ha Požar Mocuba, 4. rujna 2021. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.848 ha · 6 dana
- 6.484 ha Požar Mocuba, 3. rujna 2021. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 6.443 ha · 7 dana
- 883 ha Požar Mocubela, 3. rujna 2021. 0,1 % općine · ukupno 7.926 ha · 7 dana
- 4.926 ha Požar Mocuba, 2. rujna 2021. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 5.567 ha · 8 dana
- 12.749 ha Požar Mocuba, 1. rujna 2021. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 20.265 ha · 9 dana
- 2.642 ha Požar Mocuba, kolovoz 2021 ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 4.333 ha · 17 dana
- 3.389 ha Požar Mocuba, 13. rujna 2020. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.385 ha · 9 dana
- 3.299 ha Požar Mocuba, 9. rujna 2020. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.278 ha · 20 dana
- 3.854 ha Požar Milange, 9. rujna 2020. 0,4 % općine · ukupno 41.830 ha · 33 dana
- 3.957 ha Požar Namacurra, rujan 2020 0,4 % općine · ukupno 15.311 ha · 23 dana
- 76.853 ha Požar Mocuba, 8. rujna 2020. ovdje je počeo 8,7 % općine · ukupno 86.463 ha · 34 dana
- 3.713 ha Požar Mocuba, 8. rujna 2020. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.686 ha · 14 dana
- 2.090 ha Požar Mocuba, 8. rujna 2020. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 3.162 ha · 21 dan
- 34 ha Požar Mocubela, rujan 2019 0,0 % općine · ukupno 3.454 ha · 14 dana
- 3.943 ha Požar Mocuba, 13. rujna 2019. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.918 ha · 12 dana
- 2.636 ha Požar Lugela, 12. rujna 2019. 0,3 % općine · ukupno 37.409 ha · 41 dan
- 9 ha Požar Lugela, 11. rujna 2019. 0,0 % općine · ukupno 3.585 ha · 20 dana
- 808 ha Požar Milange, 10. rujna 2019. 0,1 % općine · ukupno 4.654 ha · 22 dana
- 3.270 ha Požar Mocuba, 9. rujna 2019. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.254 ha · 13 dana
- 20.285 ha Požar Mocuba, 9. rujna 2019. ovdje je počeo 2,3 % općine · ukupno 21.775 ha · 23 dana
- 215 ha Požar Derre, 5. rujna 2019. 0,0 % općine · ukupno 10.860 ha · 27 dana
- 3.996 ha Požar Mocuba, 3. rujna 2019. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.979 ha · 22 dana
- 3.236 ha Požar Mocuba, kolovoz 2019 ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.219 ha · 15 dana
- 3.265 ha Požar Nicoadala, 8. rujna 2018. 0,4 % općine · ukupno 4.922 ha · 21 dan
- 3.153 ha Požar Mocuba, 8. rujna 2018. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.141 ha · 14 dana
- 351 ha Požar Namacurra, rujan 2018 0,0 % općine · ukupno 3.849 ha · 22 dana
- 3.209 ha Požar Mocuba, 4. rujna 2018. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.197 ha · 6 dana
- 4.684 ha Požar Mocuba, 4. rujna 2018. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.655 ha · 9 dana
- 5.699 ha Požar Mocuba, 3. rujna 2018. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 8.260 ha · 7 dana
- 3.284 ha Požar Mocuba, 3. rujna 2018. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.263 ha · 18 dana
- 18.076 ha Požar Mocuba, 3. rujna 2018. ovdje je počeo 2,0 % općine · ukupno 23.063 ha · 19 dana
- 1.683 ha Požar Mocuba, 3. rujna 2018. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 10.600 ha · 7 dana
- 61.009 ha Požar Mocuba, 2. rujna 2018. ovdje je počeo 6,9 % općine · ukupno 116.289 ha · 35 dana
- 4.266 ha Požar Mocuba, 2. rujna 2018. ovdje je počeo 0,5 % općine · ukupno 4.240 ha · 8 dana
- 5.144 ha Požar Mocuba, rujan 2017 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 44.276 ha · 37 dana
- 5.088 ha Požar Derre, 15. rujna 2017. 0,6 % općine · ukupno 14.637 ha · 33 dana
- 1.507 ha Požar Namacurra, rujan 2017 0,2 % općine · ukupno 3.745 ha · 15 dana
- 3.474 ha Požar Mocuba, 8. rujna 2016. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.447 ha · 22 dana
- 478 ha Požar Milange, 7. rujna 2016. 0,0 % općine · ukupno 99.267 ha · 53 dana
- 3.534 ha Požar Mocuba, 7. rujna 2016. ovdje je počeo 0,4 % općine · ukupno 3.514 ha · 13 dana
- 770 ha Požar Maganja Da Costa, rujan 2016 0,1 % općine · ukupno 3.458 ha · 21 dan
- 3.038 ha Požar Mocuba, 4. rujna 2016. ovdje je počeo 0,3 % općine · ukupno 3.024 ha · 16 dana
- 33.801 ha Požar Derre, 2. rujna 2016. 3,8 % općine · ukupno 116.560 ha · 31 dan
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Mozambique INE (Instituto Nacional de Estatistica), OCHA ROSEA (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.