Požari: Balama
Balama, Mozambik, imao je 39 velikih požara koje je zabilježio GWIS od 2016: 195.030 hektara izgorjelo je unutar njegovih granica, 35 % površine. Opasnost od požara danas: visoka (FWI 30).
Zapis imaju samo požari od 3.000 ha ili više: manji nisu u popisima ni u zbrojevima na ovoj stranici.
Opasnost od požara, danas i idućih dana
FWI izračunat iz prognoze Open-Meteo- uto 3 Visoka 32° · 43 % · 28 km/h
- sri 4 Visoka 34° · 34 % · 27 km/h
- čet 5 Visoka 33° · 35 % · 31 km/h
- pet 6 Vrlo visoka 35° · 21 % · 43 km/h
- sub 7 Vrlo visoka 35° · 28 % · 36 km/h
- ned 8 Vrlo visoka 36° · 22 % · 42 km/h
- pon 9 Vrlo visoka 36° · 23 % · 43 km/h
- uto 10 Vrlo visoka 35° · 24 % · 43 km/h
Kanadski indeks FWI, isti sustav koji koristi Copernicus, koji WorldFires izračunava iz vremenske prognoze i dva mjeseca prošlog vremena za stanje goriva. Procjena je po općini, ne službeno upozorenje: upozorenja izdaje služba za hitne situacije svake države.
Općina i njezini požari
Od 2016.
- 195.030
- izgorjelih hektara
- 35 %
- općine
- 39
- požara
- 5.528
- km²
Balama: koliko je puta ovdje gorjelo?
Balama: od 2016. ovdje je gorjelo 39 puta; godine s požarom: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Posljednji put: Požar Balama, rujan 2026, s 3.169 hektara unutar granica. Ukupno je unutar granica izgorjelo 195.030 hektara, ali je zasebna izgorjela površina 128.230 hektara, 23 % područja: dio je gorio više puta.
- 39
- požara
- 11
- godine s požarom
- 195.030
- ha ukupno
- 128.230
- ha zasebno
Požari veći od 3.000 hektara s opsegom od 2016. koji su barem djelomično zahvatili ovo područje. Zbrojeni hektari broje svaki požar; zasebna površina ono što je gorjelo više puta broji samo jednom. Opsezi i granice preklopljeni u WorldFiresu.
Požari koji su ušli u općinu Balama
- 3.169 ha Požar Balama, rujan 2026 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.151 ha · 24 dana
- 3.895 ha Požar Balama, 31. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.870 ha · 8 dana
- 478 ha Požar Montepuez, 16. kolovoza 2026. 0,1 % općine · ukupno 4.596 ha · 30 dana
- 3.876 ha Požar Balama, 15. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 4.127 ha · 20 dana
- 8.026 ha Požar Balama, 15. kolovoza 2026. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 7.982 ha · 24 dana
- 4.131 ha Požar Balama, 10. kolovoza 2026. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 5.516 ha · 24 dana
- 891 ha Požar Montepuez, 1. kolovoza 2026. 0,2 % općine · ukupno 3.300 ha · 15 dana
- 46.643 ha Požar Balama, 30. srpnja 2026. ovdje je počeo 8,4 % općine · ukupno 46.372 ha · 47 dana
- 3.872 ha Požar Balama, srpanj 2026 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.854 ha · 13 dana
- 4.404 ha Požar Balama, 6. rujna 2025. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 4.378 ha · 10 dana
- 3.266 ha Požar Balama, 1. rujna 2025. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.246 ha · 21 dan
- 4.942 ha Požar Balama, 23. kolovoza 2025. ovdje je počeo 0,9 % općine · ukupno 4.912 ha · 15 dana
- 767 ha Požar Montepuez, 21. kolovoza 2025. 0,1 % općine · ukupno 3.320 ha · 8 dana
- 3.766 ha Požar Balama, 16. kolovoza 2025. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.743 ha · 19 dana
- 3.732 ha Požar Balama, 12. kolovoza 2024. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.709 ha · 13 dana
- 4.493 ha Požar Balama, 6. kolovoza 2024. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 4.468 ha · 7 dana
- 4.590 ha Požar Balama, 28. srpnja 2023. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 4.565 ha · 12 dana
- 3.059 ha Požar Balama, 24. srpnja 2023. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.045 ha · 6 dana
- 8.011 ha Požar Balama, 20. srpnja 2023. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 7.969 ha · 19 dana
- 3.476 ha Požar Balama, kolovoz 2022 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.455 ha · 17 dana
- 3.959 ha Požar Balama, kolovoz 2021 ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.938 ha · 22 dana
- 1.269 ha Požar Namuno, 14. kolovoza 2021. 0,2 % općine · ukupno 5.135 ha · 18 dana
- 3.487 ha Požar Balama, srpanj 2020 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.469 ha · 16 dana
- 3.955 ha Požar Balama, 10. kolovoza 2019. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.931 ha · 24 dana
- 241 ha Požar Namuno, kolovoz 2019 0,0 % općine · ukupno 3.773 ha · 17 dana
- 3.187 ha Požar Balama, 4. kolovoza 2019. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.168 ha · 15 dana
- 8.024 ha Požar Balama, 4. kolovoza 2019. ovdje je počeo 1,4 % općine · ukupno 7.983 ha · 14 dana
- 8.810 ha Požar Balama, 2. kolovoza 2019. ovdje je počeo 1,6 % općine · ukupno 8.844 ha · 14 dana
- 3.510 ha Požar Balama, 2. kolovoza 2019. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.493 ha · 15 dana
- 3.848 ha Požar Balama, 24. kolovoza 2018. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.825 ha · 17 dana
- 3.377 ha Požar Balama, 13. kolovoza 2018. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.359 ha · 10 dana
- 3.531 ha Požar Balama, 1. kolovoza 2018. ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.515 ha · 17 dana
- 4.224 ha Požar Balama, 21. kolovoza 2017. ovdje je počeo 0,8 % općine · ukupno 4.200 ha · 11 dana
- 6.185 ha Požar Balama, 15. kolovoza 2017. ovdje je počeo 1,1 % općine · ukupno 6.147 ha · 23 dana
- 3.589 ha Požar Balama, srpanj 2017 ovdje je počeo 0,6 % općine · ukupno 3.571 ha · 6 dana
- 3.695 ha Požar Balama, 11. kolovoza 2016. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.674 ha · 17 dana
- 1.272 ha Požar Balama, 9. kolovoza 2016. ovdje je počeo 0,2 % općine · ukupno 7.152 ha · 14 dana
- 3.899 ha Požar Balama, 27. srpnja 2016. ovdje je počeo 0,7 % općine · ukupno 3.879 ha · 14 dana
- 5.481 ha Požar Balama, 17. srpnja 2016. ovdje je počeo 1,0 % općine · ukupno 5.455 ha · 21 dan
Odakle su ovi podaci
Perimetri potječu iz GWIS-a (Copernicus, CC BY 4.0), rekonstruirani iz toplinskih žarišta, a granice općine iz geoBoundaries/Mozambique INE (Instituto Nacional de Estatistica), OCHA ROSEA (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Površinu po općini WorldFires izračunava presijecanjem obojega. Prognoza je od Open-Meteo (CC BY 4.0).
Javi mi što gori ovdje
Novi požari na ovom području putem RSS-a: zalijepite poveznicu u svoj čitač, bez e-pošte.