Пожари: Melgaço
Melgaço, Португалия: 10 пожара със страница са навлезли в 11 от нейните 13 фрегезии от 2016 г., с 3 948 хектара изгорели в областта. Най-големият беше Melgaço през октомври 2017, с 983 хектара в областта. Опасност от пожар днес: ниска (FWI 8).
Запис имат само пожарите от 100 ха и повече: по-малките не влизат в списъците и в сборовете на тази страница.
В тези числа не влизат 4 палежа, които вероятно не са били горски пожари (селскостопански, пасищни, в тръстика или предписани); една временна страница, засечена само по топлинни огнища и още без периметър. Показани са в списъците, с отбелязване.
- изгорели хектара
- 3 948ha
- От 2016 г.
- От областта
- 17%
- 230 km²
- пожара
- 10
- От 2016 г.
- фрегезии с огън
- 11
- от 13
- Най-голям пожар
- 983ha
- Melgaço · октомври 2017
- Жители
- 6 062
- 651,3 ха изгорели на хиляда жители
Опасност от пожар днес и в следващите дни
FWI в центъра на областта, по прогнозата на Open-Meteo- ср 4 Ниска 12° · 42 % · 22 km/h
- чт 5 Ниска 12° · 44 % · 25 km/h
- пт 6 Много ниска 13° · 37 % · 29 km/h
- сб 7 Много ниска 15° · 78 % · 32 km/h
- нд 8 Много ниска 16° · 62 % · 63 km/h
- пн 9 Много ниска 14° · 87 % · 81 km/h
- вт 10 Много ниска 12° · 97 % · 79 km/h
Натиснете периметър, за да видите кой пожар е
Фрегезиите, които са горели най-много
- Castro Laboreiro e Lamas de Mouro 503 жит. 1 309 ha · 12 %
- São Paio 561 ha · 56 %
- União das Freguesias de Vila e Roussas 2 300 жит. 536 ha · 47 %
- Gave 180 жит. 523 ha · 28 %
- Parada do Monte e Cubalhão 477 жит. 226 ha · 7,6 %
- Cristoval 422 жит. 176 ha · 32 %
- Penso 445 жит. 151 ha · 17 %
- União das Freguesias de Chaviães e Paços 559 жит. 151 ha · 18 %
- Fiães 112 ha · 9,8 %
- Cousso 239 жит. 109 ha · 15 %
- Paderne 94 ha · 7,2 %
Какво гори в областта
- Други естествени площи71 %
- Храсти и преходна растителност20 %
- Широколистни гори4,1 %
- Смесени гори2,4 %
- Земеделски площи1,7 %
- Иглолистни гори1,0 %
Фрегезии, които горят отново и отново
Фрегезии с два или повече пожара над 100 ха от 2016 г.
- 4×Castro Laboreiro e Lamas de Mouro1 309 ha
- 3×União das Freguesias de Vila e Roussas536 ha
- 3×Penso151 ha
- 3×Fiães112 ha
- 2×São Paio561 ha
- 2×Parada do Monte e Cubalhão226 ha
- 2×União das Freguesias de Chaviães e Paços151 ha
- 2×Cousso109 ha
Най-големите регистрирани пожари
- 983 haMelgaço Parada do Monte e Cubalhãoоктомври 2017 · 1 ден
- 890 haArcos de Valdevez Gavieira3 август 2016 г. · 13 дни
- 719 haTangilсептември 2016 · 7 дни
- 383 haMelgaço Cristovalавгуст 2017 · 2 дни
- 351 haMelgaço Castro Laboreiro e Lamas de Mouroсептември 2024 · 2 дни
- 200 haFiãesноември 2020 · 3 дни
- 189 haMelgaço Coussoоктомври 2023 · 1 ден
- 103 haMelgaço Pensoсептември 2020 · 1 ден
Хектари в областта; пожарът може да е изгорил повече извън нея.
Година по година
| Година | пожара | изгорели хектара | Най-големият за годината |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1 | 351 | Melgaço 351 ha |
| 2023 | 3 | 319 | Melgaço 189 ha |
| 2020 | 2 | 303 | Fiães 200 ha |
| 2017 | 2 | 1 366 | Melgaço 983 ha |
| 2016 | 2 | 1 609 | Arcos de Valdevez 890 ha |
Всички пожари: Melgaço · 15
От най-новия към най-стария. Цифрата е площта в областта; ако пожарът е изгорил повече извън нея, се посочва общото.
- 168 haCastro Laboreiro e Lamas de Mouroоктомври 2026 · временна · не се брои · 2 дни
- 129 haSão Paioдекември 2024 · вероятен палеж · не се брои · 1 ден
- 351 haMelgaço Castro Laboreiro e Lamas de Mouroсептември 2024 · 2 дни
- 62 haMonção Pensoоктомври 2023 · 1 ден
- 189 haMelgaço Coussoоктомври 2023 · 1 ден
- 68 haMelgaço Gavieiraфевруари 2023 · 1 ден
- 200 haFiãesноември 2020 · 3 дни
- 103 haMelgaço Pensoсептември 2020 · 1 ден
- 140 haCastro Laboreiro e Lamas de Mouroянуари 2019 · вероятен палеж · не се брои · 2 дни
- 983 haMelgaço Parada do Monte e Cubalhãoоктомври 2017 · 1 ден
- 383 haMelgaço Cristovalавгуст 2017 · 2 дни
- 146 haCastro Laboreiro e Lamas de Mouroаприл 2017 · вероятен палеж · не се брои · 2 дни
- 131 haCastro Laboreiro e Lamas de Mouroноември 2016 · вероятен палеж · не се брои · 1 ден
- 719 haTangilсептември 2016 · 7 дни
- 890 haArcos de Valdevez Gavieira3 август 2016 г. · 13 дни
Откъде са тези данни
Периметрите са от EFFIS (Copernicus, CC BY 4.0), а границите на фрегезията – от geoBoundaries/Wikipedia (CC0 1.0 Universal (CC0 1.0) Public Domain Dedication). Площта по фрегезии се изчислява от WorldFires чрез пресичане на двете. Прогнозата е от Open-Meteo (CC BY 4.0).
Извести ме какво гори тук
Новите пожари в този район чрез RSS: поставете връзката в четеца си, без да давате имейл.