Pożary lasów: NavarreNavarra
Navarre (Hiszpania): od 2016 roku pożary z własną stroną (26) objęły 56 z 288 gmin regionu; w jego granicach spłonęło 25 660 ha. Największy był pożar: San Martín de Unx, czerwiec 2022, z 7 150 ha w granicach regionu. Zagrożenie pożarowe dziś: umiarkowane (FWI 13).
Własną stronę mają tylko pożary od 100 ha wzwyż: mniejszych nie ma na listach ani w sumach na tej stronie.
- hektarów spłonęło
- 25 660ha
- Od 2016 roku
- Regionu
- 2,5%
- 10 439 km²
- pożary
- 26
- Od 2016 roku
- gmin objętych pożarami
- 56
- z 288
- Największy pożar
- 7 150ha
- San Martín de Unx · czerwiec 2022
- Mieszkańcy
- 671 144
- 38,2 ha spalonych na tysiąc mieszkańców
Zagrożenie pożarowe dziś i w najbliższych dniach
FWI w centrum regionu, z prognozy Open-Meteo- niedz. 1 Umiarkowane 15° · 56 % · 57 km/h
- pon. 2 Umiarkowane 15° · 39 % · 55 km/h
- wt. 3 Niskie 10° · 45 % · 40 km/h
- śr. 4 Niskie 12° · 50 % · 21 km/h
- czw. 5 Niskie 14° · 50 % · 32 km/h
- pt. 6 Niskie 15° · 34 % · 20 km/h
- sob. 7 Bardzo niskie 12° · 56 % · 34 km/h
- niedz. 8 Niskie 17° · 46 % · 33 km/h
Kliknij obrys, aby zobaczyć, który to pożar
Gminy, w których spłonęło najwięcej
- San Martín de Unx 352 mieszk. 2 797 ha · 56 %
- Puente la Reina/Gares 2 972 mieszk. 2 394 ha · 60 %
- Ujué/Uxue 168 mieszk. 1 881 ha · 17 %
- Arguedas 2 309 mieszk. 1 311 ha · 20 %
- Guirguillano 75 mieszk. 1 242 ha · 50 %
- Leoz/Leotz 202 mieszk. 1 190 ha · 12 %
- Valtierra 2 505 mieszk. 1 047 ha · 21 %
- Lerga 44 mieszk. 1 007 ha · 46 %
- Artajona 1 783 mieszk. 974 ha · 15 %
- Baztan 7 851 mieszk. 956 ha · 2,6 %
- Pueyo 384 mieszk. 888 ha · 42 %
- Obanos 924 mieszk. 879 ha · 44 %
Co płonie w regionie
- Tereny rolnicze28 %
- Zarośla twardolistne27 %
- Las iglasty20 %
- Las liściasty12 %
- Inne tereny naturalne7,1 %
- Las mieszany4,1 %
- Zarośla i lasy w stadium przejściowym1,9 %
Gminy, które płoną raz po raz
Gminy z dwoma lub więcej pożarami powyżej 100 ha od 2016 roku.
- 5×Baztan956 ha
- 3×Obanos879 ha
- 3×Añorbe793 ha
- 2×Puente la Reina/Gares2 394 ha
- 2×Leoz/Leotz1 190 ha
- 2×Valtierra1 047 ha
- 2×Artajona974 ha
- 2×Tafalla611 ha
Największe odnotowane pożary
- 7 150 haSan Martín de Unxczerwiec 2022 · 3 dni
- 6 536 haLegarda Puente la Reina/Garesczerwiec 2022 · 4 dni
- 3 619 haPueyosierpień 2016 · 3 dni
- 1 997 haArguedasczerwiec 2022 · 2 dni
- 746 haLesakaluty 2021 · 1 dzień z łącznie 1 108 ha
- 587 haArtajonasierpień 2023 · 2 dni
- 430 haValtierralipiec 2021 · 2 dni
- 366 haEzcabarteczerwiec 2026 · 3 dni
Hektary w granicach regionu; poza nim pożar mógł strawić więcej.
Rok po roku
| Rok | pożary | hektarów spłonęło | Największy w roku |
|---|---|---|---|
| 2026 | 2 | 481 | Ezcabarte 366 ha |
| 2025 | 3 | 678 | Enériz/Eneritz 329 ha |
| 2023 | 3 | 832 | Artajona 587 ha |
| 2022 | 9 | 17 495 | San Martín de Unx 7 150 ha |
| 2021 | 4 | 1 711 | Lesaka 746 ha |
| 2020 | 3 | 682 | Lerín 343 ha |
| 2017 | 1 | 163 | Baztan 163 ha |
| 2016 | 1 | 3 619 | Pueyo 3 619 ha |
Wszystkie pożary: Navarre · 26
Od najnowszych. Liczba to powierzchnia w granicach regionu; jeśli pożar strawił więcej poza nim, podajemy też sumę.
- 366 haEzcabarteczerwiec 2026 · 3 dni
- 115 haOrbaizetaluty 2026 · 2 dni
- 192 haCarcastillosierpień 2025 · 2 dni
- 329 haEnériz/Eneritzsierpień 2025 · 2 dni
- 157 haBaztankwiecień 2025 · 1 dzień
- 587 haArtajonasierpień 2023 · 2 dni
- 100 haBaztanluty 2023 · 1 dzień
- 144 haLuzaide/Valcarlosstyczeń 2023 · 1 dzień
- 365 haCarcastillolipiec 2022 · 2 dni
- 297 haVillamayor de Monjardínczerwiec 2022 · 1 dzień
- 7 150 haSan Martín de Unxczerwiec 2022 · 3 dni
- 1 997 haArguedasczerwiec 2022 · 2 dni
- 6 536 haLegarda Puente la Reina/Garesczerwiec 2022 · 4 dni
- 295 haLeoz/Leotzczerwiec 2022 · 2 dni
- 347 haTafallaczerwiec 2022 · 1 dzień
- 357 haLumbierczerwiec 2022 · 2 dni
- 151 haOrbaizetaluty 2022 · 1 dzień
- 430 haValtierralipiec 2021 · 2 dni
- 328 haBaztanmarzec 2021 · 5 dni
- 746 haLesakaluty 2021 · 1 dzień z łącznie 1 108 ha
- 207 haBaztanluty 2021 · 2 dni
- 174 haLónguida/Longidawrzesień 2020 · 1 dzień
- 164 haLos Arcoslipiec 2020 · 1 dzień
- 343 haLerínlipiec 2020 · 1 dzień
- 163 haBaztanmarzec 2017 · 2 dni
- 3 619 haPueyosierpień 2016 · 3 dni
Skąd pochodzą te dane
Obrysy pochodzą z EFFIS (Copernicus, CC BY 4.0), a granice gmin z geoBoundaries/El Instituto Nacional de Estadstica (National Institute of Statistics (INE) Data License). Powierzchnię w każdej gminie wylicza WorldFires, nakładając jedno na drugie. Prognoza pochodzi z Open-Meteo (CC BY 4.0).
Daj mi znać, co tu płonie
Nowe pożary z tego obszaru przez RSS: wklej link do czytnika, bez podawania e-maila.