Pożary lasów: Meghālaya
Meghālaya (Indie): od 2016 roku pożary z własną stroną (15) objęły 8 z 46 poddystryktów regionu; w jego granicach spłonęło 88 120 ha. Największy był pożar: Jirang, marzec 2021, z 9 460 ha w granicach regionu. Zagrożenie pożarowe dziś: bardzo niskie (FWI 3).
Własną stronę mają tylko pożary od 5 000 ha wzwyż: mniejszych nie ma na listach ani w sumach na tej stronie.
- hektarów spłonęło
- 88 120ha
- Od 2016 roku
- Regionu
- 3,9%
- 22 503 km²
- pożary
- 15
- Od 2016 roku
- gmin objętych pożarami
- 8
- z 46
- Największy pożar
- 9 460ha
- Jirang · marzec 2021
- Mieszkańcy
- —
Zagrożenie pożarowe dziś i w najbliższych dniach
FWI w centrum regionu, z prognozy Open-Meteo- pon. 2 Bardzo niskie 23° · 64 % · 32 km/h
- wt. 3 Bardzo niskie 22° · 48 % · 31 km/h
- śr. 4 Niskie 22° · 51 % · 31 km/h
- czw. 5 Niskie 22° · 49 % · 32 km/h
- pt. 6 Niskie 23° · 54 % · 32 km/h
- sob. 7 Niskie 23° · 43 % · 31 km/h
- niedz. 8 Niskie 24° · 34 % · 33 km/h
- pon. 9 Umiarkowane 25° · 29 % · 26 km/h
Kliknij obrys, aby zobaczyć, który to pożar
Gminy, w których spłonęło najwięcej
- Jirang 28 079 ha · 44 %
- Umsning 26 230 ha · 31 %
- Mawshynrut 25 006 ha · 16 %
- Kharkutta 3 662 ha · 9,8 %
- Dambo Rongjeng 2 881 ha · 5,9 %
- Umling 1 434 ha · 2,1 %
- Mairang 820 ha · 1,1 %
- Nongstoin 7 ha · 0,0 %
Gminy, które płoną raz po raz
Gminy z dwoma lub więcej dużymi pożarami (1 000 ha lub więcej) od 2016 roku.
- 6×Mawshynrut25 006 ha
- 5×Umsning26 230 ha
- 4×Jirang28 079 ha
- 4×Kharkutta3 662 ha
- 4×Dambo Rongjeng2 881 ha
- 4×Umling1 434 ha
Największe odnotowane pożary
- 9 460 haJirangmarzec 2021 · 9 dni z łącznie 11 446 ha
- 8 048 haDonkamarzec 2025 · 6 dni z łącznie 14 520 ha
- 6 908 haJirangkwiecień 2016 · 8 dni
- 6 824 haJirangkwiecień 2023 · 8 dni z łącznie 7 681 ha
- 6 263 haJirangkwiecień 2017 · 7 dni
- 6 125 haDambo Rongjengkwiecień 2026 · 7 dni
- 5 831 haMawshynrut15 marca 2021 · 11 dni
- 5 739 haUmsningmarzec 2022 · 11 dni z łącznie 10 156 ha
Hektary w granicach regionu; poza nim pożar mógł strawić więcej.
Rok po roku
| Rok | pożary | hektarów spłonęło | Największy w roku |
|---|---|---|---|
| 2026 | 2 | 10 173 | Dambo Rongjeng 6 125 ha |
| 2025 | 3 | 17 818 | Donka 8 048 ha |
| 2024 | 1 | 4 101 | Donka 4 101 ha |
| 2023 | 1 | 6 824 | Jirang 6 824 ha |
| 2022 | 1 | 5 739 | Umsning 5 739 ha |
| 2021 | 3 | 19 479 | Jirang 9 460 ha |
| 2020 | 1 | 5 642 | Mawshynrut 5 642 ha |
| 2019 | 1 | 5 172 | Umsning 5 172 ha |
| 2017 | 1 | 6 263 | Jirang 6 263 ha |
| 2016 | 1 | 6 908 | Jirang 6 908 ha |
Wszystkie pożary: Meghālaya · 15
Od najnowszych. Liczba to powierzchnia w granicach regionu; jeśli pożar strawił więcej poza nim, podajemy też sumę.
- 4 048 haUmsningkwiecień 2026 · 6 dni z łącznie 5 204 ha
- 6 125 haDambo Rongjengkwiecień 2026 · 7 dni
- 4 328 haBokomarzec 2025 · 12 dni z łącznie 8 415 ha
- 8 048 haDonkamarzec 2025 · 6 dni z łącznie 14 520 ha
- 5 442 haMawshynrutmarzec 2025 · 14 dni
- 4 101 haDonkamarzec 2024 · 9 dni z łącznie 10 780 ha
- 6 824 haJirangkwiecień 2023 · 8 dni z łącznie 7 681 ha
- 5 739 haUmsningmarzec 2022 · 11 dni z łącznie 10 156 ha
- 9 460 haJirangmarzec 2021 · 9 dni z łącznie 11 446 ha
- 4 188 haMawshynrut16 marca 2021 · 11 dni z łącznie 5 448 ha
- 5 831 haMawshynrut15 marca 2021 · 11 dni
- 5 642 haMawshynrutmarzec 2020 · 6 dni
- 5 172 haUmsningmarzec 2019 · 12 dni z łącznie 7 146 ha
- 6 263 haJirangkwiecień 2017 · 7 dni
- 6 908 haJirangkwiecień 2016 · 8 dni
Skąd pochodzą te dane
Obrysy pochodzą z GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) i są odtwarzane z detekcji cieplnych, a granice gmin z geoBoundaries/DataMeet India community, Election Commission of India (Creative Commons Attribution 2.5 India (CC BY 2.5 IN)). Powierzchnię w każdej gminie wylicza WorldFires, nakładając jedno na drugie. Prognoza pochodzi z Open-Meteo (CC BY 4.0).
Daj mi znać, co tu płonie
Nowe pożary z tego obszaru przez RSS: wklej link do czytnika, bez podawania e-maila.