Pożary lasów: Oddar Meanchey
Oddar Meanchey (Kambodża): od 2016 roku pożary z własną stroną (19) objęły 5 z 5 dystryktów regionu; w jego granicach spłonęło 55 417 ha. Największy był pożar: Anlong Veaeng, 7 marca 2019, z 8 479 ha w granicach regionu. Zagrożenie pożarowe dziś: bardzo niskie (FWI 0).
Własną stronę mają tylko pożary od 2 000 ha wzwyż: mniejszych nie ma na listach ani w sumach na tej stronie.
- hektarów spłonęło
- 55 417ha
- Od 2016 roku
- Regionu
- 8,3%
- 6 674 km²
- pożary
- 19
- Od 2016 roku
- gmin objętych pożarami
- 5
- z 5
- Największy pożar
- 8 479ha
- Anlong Veaeng · 7 marca 2019
- Mieszkańcy
- —
Zagrożenie pożarowe dziś i w najbliższych dniach
FWI w centrum regionu, z prognozy Open-Meteo- śr. 4 Bardzo niskie 32° · 71 % · 21 km/h
- czw. 5 Bardzo niskie 31° · 69 % · 21 km/h
- pt. 6 Bardzo niskie 31° · 62 % · 21 km/h
- sob. 7 Bardzo niskie 32° · 61 % · 21 km/h
- niedz. 8 Bardzo niskie 32° · 60 % · 25 km/h
- pon. 9 Bardzo niskie 32° · 53 % · 46 km/h
- wt. 10 Niskie 30° · 56 % · 53 km/h
- śr. 11 Niskie 30° · 54 % · 48 km/h
Kliknij obrys, aby zobaczyć, który to pożar
Gminy, w których spłonęło najwięcej
- Trapeang Prasat 26 142 ha · 17 %
- Samraong 12 552 ha · 8,8 %
- Anlong Veaeng 11 610 ha · 7,5 %
- Banteay Ampil 4 815 ha · 3,5 %
- Chong Kal 298 ha · 0,4 %
Gminy, które płoną raz po raz
Gminy z dwoma lub więcej dużymi pożarami (2 000 ha lub więcej) od 2016 roku.
- 10×Trapeang Prasat26 142 ha
- 6×Samraong12 552 ha
- 4×Anlong Veaeng11 610 ha
- 3×Banteay Ampil4 815 ha
Największe odnotowane pożary
- 8 479 haAnlong Veaeng7 marca 2019 · 7 dni
- 7 718 haTrapeang Prasatkwiecień 2016 · 25 dni
- 5 191 haTrapeang Prasatstyczeń 2017 · 52 dni
- 3 248 haAnlong Veaeng4 marca 2019 · 11 dni
- 3 202 haSamraonggrudzień 2025 · 16 dni
- 3 154 haAnlong Veaengkwiecień 2016 · 23 dni
- 3 008 haSamraongstyczeń 2026 · 9 dni
- 2 773 haTrapeang Prasatluty 2019 · 17 dni
Hektary w granicach regionu; poza nim pożar mógł strawić więcej.
Rok po roku
| Rok | pożary | hektarów spłonęło | Największy w roku |
|---|---|---|---|
| 2026 | 2 | 5 716 | Samraong 3 008 ha |
| 2025 | 1 | 3 202 | Samraong 3 202 ha |
| 2020 | 5 | 6 832 | Samraong 2 448 ha |
| 2019 | 5 | 17 048 | Anlong Veaeng 8 479 ha |
| 2017 | 2 | 7 252 | Trapeang Prasat 5 191 ha |
| 2016 | 4 | 15 368 | Trapeang Prasat 7 718 ha |
Wszystkie pożary: Oddar Meanchey · 19
Od najnowszych. Liczba to powierzchnia w granicach regionu; jeśli pożar strawił więcej poza nim, podajemy też sumę.
- 3 008 haSamraongstyczeń 2026 · 9 dni
- 2 708 haBanteay Ampilstyczeń 2026 · 13 dni
- 3 202 haSamraonggrudzień 2025 · 16 dni
- 2 070 haTrapeang Prasatluty 2020 · 16 dni
- 198 haKuleaenluty 2020 · 21 dni
- 18 haChoam Ksantluty 2020 · 28 dni
- 2 448 haSamraong7 stycznia 2020 · 21 dni
- 2 098 haSamraong1 stycznia 2020 · 8 dni
- 8 479 haAnlong Veaeng7 marca 2019 · 7 dni
- 3 248 haAnlong Veaeng4 marca 2019 · 11 dni
- 2 773 haTrapeang Prasatluty 2019 · 17 dni
- 2 465 haTrapeang Prasatstyczeń 2019 · 12 dni
- 82 haChoam Ksant7 stycznia 2019 · 50 dni
- 2 061 haBanteay Ampilgrudzień 2017 · 8 dni
- 5 191 haTrapeang Prasatstyczeń 2017 · 52 dni
- 3 154 haAnlong Veaengkwiecień 2016 · 23 dni
- 7 718 haTrapeang Prasatkwiecień 2016 · 25 dni
- 2 355 haTrapeang Prasatmarzec 2016 · 18 dni
- 2 141 haSamraongstyczeń 2016 · 11 dni
Skąd pochodzą te dane
Obrysy pochodzą z GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) i są odtwarzane z detekcji cieplnych, a granice gmin z geoBoundaries/OpenStreetMap, Wambacher (Open Data Commons Open Database License 1.0). Powierzchnię w każdej gminie wylicza WorldFires, nakładając jedno na drugie. Prognoza pochodzi z Open-Meteo (CC BY 4.0).
Daj mi znać, co tu płonie
Nowe pożary z tego obszaru przez RSS: wklej link do czytnika, bez podawania e-maila.