Przejdź do treści
worldfires
MM · Mjanma · Chin

Pożary lasów: Matupi

Matupi (Mjanma): duże pożary zarejestrowane przez GWIS od 2016 roku – 51; w granicach gminy spłonęło 106 392 ha, czyli 18% jej powierzchni. Zagrożenie pożarowe dziś: bardzo niskie (FWI 0).

Własną stronę mają tylko pożary od 2 000 ha wzwyż: mniejszych nie ma na listach ani w sumach na tej stronie.

Zagrożenie pożarowe dziś i w najbliższych dniach

FWI wyliczony z prognozy Open-Meteo
  1. pon. 2 Bardzo niskie 23° · 60 % · 19 km/h
  2. wt. 3 Bardzo niskie 23° · 57 % · 19 km/h
  3. śr. 4 Bardzo niskie 22° · 64 % · 30 km/h
  4. czw. 5 Bardzo niskie 23° · 65 % · 26 km/h
  5. pt. 6 Bardzo niskie 23° · 62 % · 28 km/h
  6. sob. 7 Bardzo niskie 24° · 52 % · 21 km/h
  7. niedz. 8 Bardzo niskie 21° · 63 % · 32 km/h
  8. pon. 9 Bardzo niskie 20° · 73 % · 33 km/h
  9. wt. 10 Bardzo niskie 16° · 93 % · 26 km/h

Kanadyjski wskaźnik pogodowego zagrożenia pożarowego FWI, ten sam system, którego używa Copernicus, wyliczony przez WorldFires z prognozy pogody i danych z ostatnich dwóch miesięcy, które określają stan paliwa. To szacunek dla gminy, a nie oficjalne ostrzeżenie: ostrzeżenia wydają służby ratownicze każdego kraju.

Gmina i jej pożary

Od 2016 roku

106 392
hektarów spłonęło
18 %
jej powierzchni
51
pożary
5 937
km²

Matupi: ile razy tu płonęło?

Matupi: od 2016 r. płonęło tu 51 razy; lata z pożarami: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i 2026. Ostatnio: Pożar: Matupi, 13 kwietnia 2026, 2 063 hektarów na tym terenie.

  1. 6× 16
  2. 4× 17
  3. 1× 18
  4. 4× 19
  5. 3× 20
  6. 3× 21
  7. 2× 22
  8. 11× 23
  9. 4× 24
  10. 4× 25
  11. 9× 26
51
pożary
11
lata z pożarami
106 392
ha łącznie
13 kwi 2026
ostatnio

Pożary większe niż 2 000 hektarów z obrysem od 2016 r., które choćby częściowo objęły ten teren. Skumulowane hektary sumują każdy pożar; odrębna powierzchnia liczy teren spalony kilka razy tylko raz. Obrysy i granice zestawione przez WorldFires.

Gdzie najczęściej płonęło: Mjanma →

Pożary, które dotarły do gminy Matupi

  1. 2 063 ha Pożar: Matupi, 13 kwietnia 2026 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 2 052 ha · 9 dni
  2. 2 024 ha Pożar: Matupi, 12 kwietnia 2026 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 270 ha · 11 dni
  3. 8 603 ha Pożar: Matupi, 8 kwietnia 2026 tu się zaczął 1,4% gminy · łącznie 8 984 ha · 17 dni
  4. 2 ha Pożar: Mindat, 8 kwietnia 2026 0,0% gminy · łącznie 4 668 ha · 11 dni
  5. 1 062 ha Pożar: Hakha, 1 kwietnia 2026 0,2% gminy · łącznie 2 510 ha · 5 dni
  6. 2 047 ha Pożar: Matupi, 1 kwietnia 2026 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 3 048 ha · 15 dni
  7. 694 ha Pożar: Tilin, luty 2026 0,1% gminy · łącznie 5 253 ha · 29 dni
  8. 1 916 ha Pożar: Gangaw, luty 2026 0,3% gminy · łącznie 3 264 ha · 18 dni
  9. 3 302 ha Pożar: Hakha, 5 lutego 2026 0,6% gminy · łącznie 9 334 ha · 20 dni
  10. 879 ha Pożar: Thantlang, 29 marca 2025 0,2% gminy · łącznie 4 051 ha · 9 dni
  11. 2 330 ha Pożar: Tilin, 16 marca 2025 0,4% gminy · łącznie 3 130 ha · 7 dni
  12. 769 ha Pożar: Tilin, 1 marca 2025 0,1% gminy · łącznie 3 344 ha · 9 dni
  13. 928 ha Pożar: Hakha, 25 lutego 2025 0,2% gminy · łącznie 4 635 ha · 16 dni
  14. 1 610 ha Pożar: Matupi, 13 marca 2024 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 592 ha · 3 dni
  15. 1 071 ha Pożar: Matupi, 5 marca 2024 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 3 714 ha · 7 dni
  16. 223 ha Pożar: Hakha, luty 2024 0,0% gminy · łącznie 6 347 ha · 22 dni
  17. 7 533 ha Pożar: Tilin, luty 2024 1,3% gminy · łącznie 13 183 ha · 24 dni
  18. 1 098 ha Pożar: Matupi, 14 kwietnia 2023 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 2 053 ha · 3 dni
  19. 2 918 ha Pożar: Matupi, 10 kwietnia 2023 tu się zaczął 0,5% gminy · łącznie 3 072 ha · 10 dni
  20. 2 168 ha Pożar: Matupi, 8 kwietnia 2023 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 2 161 ha · 8 dni
  21. 2 418 ha Pożar: Matupi, 8 kwietnia 2023 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 2 405 ha · 12 dni
  22. 1 142 ha Pożar: Matupi, 7 kwietnia 2023 tu się zaczął 0,2% gminy · łącznie 3 430 ha · 12 dni
  23. 491 ha Pożar: Mindat, 5 kwietnia 2023 0,1% gminy · łącznie 2 908 ha · 15 dni
  24. 1 332 ha Pożar: Hakha, 4 kwietnia 2023 0,2% gminy · łącznie 12 329 ha · 25 dni
  25. 3 540 ha Pożar: Matupi, 3 kwietnia 2023 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 3 521 ha · 19 dni
  26. 21 ha Pożar: Tilin, marzec 2023 0,0% gminy · łącznie 2 011 ha · 6 dni
  27. 1 103 ha Pożar: Tilin, luty 2023 0,2% gminy · łącznie 4 588 ha · 10 dni
  28. 4 647 ha Pożar: Gangaw, styczeń 2023 0,8% gminy · łącznie 13 643 ha · 24 dni
  29. 2 563 ha Pożar: Matupi, kwiecień 2022 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 2 546 ha · 8 dni
  30. 1 717 ha Pożar: Matupi, marzec 2022 tu się zaczął 0,3% gminy · łącznie 2 515 ha · 4 dni
  31. 2 410 ha Pożar: Matupi, 24 marca 2021 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 2 398 ha · 11 dni
  32. 2 105 ha Pożar: Matupi, 13 marca 2021 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 2 094 ha · 13 dni
  33. 3 292 ha Pożar: Tilin, 21 lutego 2021 0,6% gminy · łącznie 5 224 ha · 11 dni
  34. 8 ha Pożar: Hakha, 28 marca 2020 0,0% gminy · łącznie 3 041 ha · 12 dni
  35. 3 802 ha Pożar: Matupi, marzec 2020 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 3 778 ha · 18 dni
  36. 1 158 ha Pożar: Gangaw, luty 2020 0,2% gminy · łącznie 3 575 ha · 16 dni
  37. 3 716 ha Pożar: Matupi, 9 marca 2019 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 3 695 ha · 18 dni
  38. 3 254 ha Pożar: Matupi, 8 marca 2019 tu się zaczął 0,6% gminy · łącznie 3 233 ha · 16 dni
  39. 2 017 ha Pożar: Gangaw, luty 2019 0,3% gminy · łącznie 3 150 ha · 14 dni
  40. 4 539 ha Pożar: Tilin, luty 2019 0,8% gminy · łącznie 11 583 ha · 22 dni
  41. 2 092 ha Pożar: Matupi, marzec 2018 tu się zaczął 0,4% gminy · łącznie 2 080 ha · 13 dni
  42. 18 ha Pożar: Hakha, 25 lutego 2017 0,0% gminy · łącznie 2 636 ha · 9 dni
  43. 4 724 ha Pożar: Matupi, luty 2017 tu się zaczął 0,8% gminy · łącznie 4 937 ha · 14 dni
  44. 1 374 ha Pożar: Tilin, 18 lutego 2017 0,2% gminy · łącznie 3 544 ha · 16 dni
  45. 37 ha Pożar: Tilin, 18 lutego 2017 0,0% gminy · łącznie 2 001 ha · 13 dni
  46. 1 769 ha Pożar: Mindat, 6 kwietnia 2016 0,3% gminy · łącznie 3 114 ha · 13 dni
  47. 561 ha Pożar: Mindat, 5 kwietnia 2016 0,1% gminy · łącznie 3 805 ha · 16 dni
  48. 1 795 ha Pożar: Hakha, 4 marca 2016 0,3% gminy · łącznie 2 706 ha · 13 dni
  49. 847 ha Pożar: Matupi, marzec 2016 tu się zaczął 0,1% gminy · łącznie 3 153 ha · 8 dni
  50. 3 209 ha Pożar: Gangaw, 28 lutego 2016 0,5% gminy · łącznie 4 326 ha · 19 dni
  51. 1 449 ha Pożar: Gangaw, 10 lutego 2016 0,2% gminy · łącznie 4 111 ha · 14 dni

Skąd pochodzą te dane

Obrysy pochodzą z GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) i są odtwarzane z detekcji cieplnych, a granice gmin z geoBoundaries/The Myanmar Analytics Project, USAID (Creative Commons Attribution 4.0 (CC BY 4.0)). Powierzchnię w każdej gminie wylicza WorldFires, nakładając jedno na drugie. Prognoza pochodzi z Open-Meteo (CC BY 4.0).

Daj mi znać, co tu płonie

Nowe pożary z tego obszaru przez RSS: wklej link do czytnika, bez podawania e-maila.