Przejdź do treści
worldfires
GN · Gwinea · Faranah

Pożary lasów: Beindou

Beindou (Gwinea): duże pożary zarejestrowane przez GWIS od 2017 roku – 20; w granicach gminy spłonęło 32 061 ha, czyli 17% jej powierzchni. Zagrożenie pożarowe dziś: niskie (FWI 7).

Własną stronę mają tylko pożary od 2 000 ha wzwyż: mniejszych nie ma na listach ani w sumach na tej stronie.

Zagrożenie pożarowe dziś i w najbliższych dniach

FWI wyliczony z prognozy Open-Meteo
  1. wt. 3 Niskie 32° · 44 % · 18 km/h
  2. śr. 4 Niskie 30° · 56 % · 21 km/h
  3. czw. 5 Niskie 32° · 54 % · 18 km/h
  4. pt. 6 Niskie 32° · 49 % · 18 km/h
  5. sob. 7 Niskie 33° · 43 % · 24 km/h
  6. niedz. 8 Niskie 32° · 46 % · 21 km/h
  7. pon. 9 Niskie 32° · 42 % · 17 km/h
  8. wt. 10 Niskie 32° · 54 % · 19 km/h

Kanadyjski wskaźnik pogodowego zagrożenia pożarowego FWI, ten sam system, którego używa Copernicus, wyliczony przez WorldFires z prognozy pogody i danych z ostatnich dwóch miesięcy, które określają stan paliwa. To szacunek dla gminy, a nie oficjalne ostrzeżenie: ostrzeżenia wydają służby ratownicze każdego kraju.

Gmina i jej pożary

Od 2016 roku

32 061
hektarów spłonęło
17 %
jej powierzchni
20
pożary
1 850
km²

Beindou: ile razy tu płonęło?

Beindou: od 2016 r. płonęło tu 20 razy; lata z pożarami: 2017, 2019, 2020, 2021, 2023, 2024 i 2026. Ostatnio: Pożar: Gnaléah, luty 2026, 838 hektarów na tym terenie. Łącznie na tym terenie spłonęło 32 061 hektarów, ale odrębna spalona powierzchnia to 27 714 hektarów, 15 % obszaru: część płonęła więcej niż raz.

  1.   16
  2. 1× 17
  3.   18
  4. 2× 19
  5. 3× 20
  6. 1× 21
  7.   22
  8. 2× 23
  9. 3× 24
  10.   25
  11. 8× 26
20
pożary
7
lata z pożarami
32 061
ha łącznie
27 714
ha odrębnie

Pożary większe niż 2 000 hektarów z obrysem od 2016 r., które choćby częściowo objęły ten teren. Skumulowane hektary sumują każdy pożar; odrębna powierzchnia liczy teren spalony kilka razy tylko raz. Obrysy i granice zestawione przez WorldFires.

Gdzie najczęściej płonęło: Gwinea →

Pożary, które dotarły do gminy Beindou

  1. 838 ha Pożar: Gnaléah, luty 2026 0,4% gminy · łącznie 2 009 ha · 13 dni
  2. 1 744 ha Pożar: Beindou, 12 lutego 2026 tu się zaczął 0,9% gminy · łącznie 2 901 ha · 13 dni
  3. 3 340 ha Pożar: Beindou, 12 lutego 2026 tu się zaczął 1,8% gminy · łącznie 3 317 ha · 8 dni
  4. 2 462 ha Pożar: Beindou, 10 lutego 2026 tu się zaczął 1,3% gminy · łącznie 2 446 ha · 14 dni
  5. 2 468 ha Pożar: Beindou, 6 lutego 2026 tu się zaczął 1,3% gminy · łącznie 2 453 ha · 8 dni
  6. 306 ha Pożar: Banfélé, luty 2026 0,2% gminy · łącznie 9 121 ha · 20 dni
  7. 3 261 ha Pożar: Beindou, styczeń 2026 tu się zaczął 1,8% gminy · łącznie 3 239 ha · 5 dni
  8. 285 ha Pożar: Sanguiana, styczeń 2026 0,2% gminy · łącznie 2 628 ha · 6 dni
  9. 217 ha Pożar: Gnaléah, 5 marca 2024 0,1% gminy · łącznie 2 162 ha · 17 dni
  10. 2 308 ha Pożar: Beindou, marzec 2024 tu się zaczął 1,2% gminy · łącznie 2 354 ha · 10 dni
  11. 54 ha Pożar: Banfélé, luty 2024 0,0% gminy · łącznie 2 074 ha · 12 dni
  12. 4 347 ha Pożar: Beindou, marzec 2023 tu się zaczął 2,4% gminy · łącznie 4 322 ha · 6 dni
  13. 467 ha Pożar: Banfélé, 7 lutego 2023 0,2% gminy · łącznie 7 626 ha · 12 dni
  14. 22 ha Pożar: Banfélé, 16 marca 2021 0,0% gminy · łącznie 3 609 ha · 13 dni
  15. 1 ha Pożar: Banfélé, marzec 2020 0,0% gminy · łącznie 4 396 ha · 15 dni
  16. 2 202 ha Pożar: Beindou, 4 lutego 2020 tu się zaczął 1,2% gminy · łącznie 2 187 ha · 5 dni
  17. 3 414 ha Pożar: Beindou, 3 lutego 2020 tu się zaczął 1,8% gminy · łącznie 3 391 ha · 12 dni
  18. 2 213 ha Pożar: Beindou, marzec 2019 tu się zaczął 1,2% gminy · łącznie 2 346 ha · 13 dni
  19. 180 ha Pożar: Banfélé, 4 marca 2019 0,1% gminy · łącznie 9 063 ha · 16 dni
  20. 1 933 ha Pożar: Beindou, kwiecień 2017 tu się zaczął 1,0% gminy · łącznie 2 280 ha · 2 dni

Skąd pochodzą te dane

Obrysy pochodzą z GWIS (Copernicus, CC BY 4.0) i są odtwarzane z detekcji cieplnych, a granice gmin z geoBoundaries/World Food Programme, OCHA ROWCA (Creative Commons Attribution 3.0 Intergovernmental Organisations (CC BY 3.0 IGO)). Powierzchnię w każdej gminie wylicza WorldFires, nakładając jedno na drugie. Prognoza pochodzi z Open-Meteo (CC BY 4.0).

Daj mi znać, co tu płonie

Nowe pożary z tego obszaru przez RSS: wklej link do czytnika, bez podawania e-maila.